Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

Takeprofit 17.04.2009 11:53

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 60956)
А ст. 24 ЗУ "Про відпустки" ви все одно порушили, оскільки при звільненні мали виплатити компенсацію і за цю додаткову відпустку, якщо жінка в поточному календарному році пропрацювала хоч 1 день.

А она и не проработала ни дня... в текущем календарном году.. Последний день работы - в октябре 2004 года, потом - декретный отпуск + отпуск по уходу за ребенком до 3 лет + часть неоплачиваемого отпуска по уходу за ребенком до 6 лет. Из которого она и уволена

anatol_ua 17.04.2009 12:02

Тогда выдайте ей справку о том, что она у вас не использовала свой социальный отпуск за последний отработанный год !
Тогда на новом месте она будет иметь на него право.:bow:

Iren@ 17.04.2009 12:08

Цитата:

Сообщение от Takeprofit (Сообщение 60985)
А она и не проработала ни дня... в текущем календарном году.. Последний день работы - в октябре 2004 года, потом - декретный отпуск + отпуск по уходу за ребенком до 3 лет + часть неоплачиваемого отпуска по уходу за ребенком до 6 лет. Из которого она и уволена

Тоді - можете сміливо видавати довідку. :)
Можливо, краще написати, що співробітниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною і права на цю дод.відпустку в поточному році не мала.

Takeprofit 17.04.2009 12:38

Получается, если она работала в 2004 г., второй ребенок родился в декабре 2004, а первому было менее 15 лет = железобетонное право на доп отпуск за 2004й?

Sms 28.04.2009 17:05

Цитата:

Сообщение от esar (Сообщение 18924)
Так, частина ЩОРІЧНОЇ відпустки може бути замінена компенсацією. Але відпустка працівникам, що мають дітей (ст. 19 ЗУ "Про відпустки") не відноситься до щорічних. Це - СОЦІАЛЬНА відпустка, тому положення ст. 24 цього ж закону на ці відпустки не поширюється (окрім тих положень, де прямо вказано на цей вид відпусток).

в газете "Все о бухгалтерском учете" №39 от 27.04.09 есть таблица отпусков, так там 7-ми дневный отпуск матери-одиночке называется "дополнительный ЕЖЕГОДНЫЙ СОЦИАЛЬНЫЙ отпуск на детей".

dautina 28.04.2009 18:04

Цитата:

Сообщение от esar (Сообщение 18924)
Так, частина ЩОРІЧНОЇ відпустки може бути замінена компенсацією. Але відпустка працівникам, що мають дітей (ст. 19 ЗУ "Про відпустки") не відноситься до щорічних. Це - СОЦІАЛЬНА відпустка, тому положення ст. 24 цього ж закону на ці відпустки не поширюється (окрім тих положень, де прямо вказано на цей вид відпусток).

Абсолютно вірно!

respect 05.08.2009 10:01

Колеги, у мене з бухгалтерією вийшло непорозуміння. А саме: працівниця має 2 дітей до 15 років. В вересні 2008 року вона народила другу дитину. В 2008 році до моменту відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами (приблизно ло липня 2008 року) вона працювала. Зараз вона звільняється, при цьому перериває відпустку по догляду за дитиною і виходить на роботу на один день (цей день є днем звільнення). Я вважаю, що ми повинні компенсувати працівниці 7 календарних днів відпустки за 2008 рік, навіть, якщо вона працювала до народження другої дитини, та 7 дняв за 2009 рік, т.я. один день вона все ж працюватиме.

Заздалегідь вдячна за вашу допомогу

tanOK 07.08.2009 11:42

Цитата:

Сообщение от Iren@ (Сообщение 60990)
Тоді - можете сміливо видавати довідку. :)
Можливо, краще написати, що співробітниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною і права на цю дод.відпустку в поточному році не мала.

Уважаемые коллеги, подскажите, пожалуйста, а то что-то я запуталась :roll:
Судя по вышеуказанному посту пребывание в отпуске по уходу за ребенком не дает права на дополнительный отпуск.
Значит ли это, что данное утверждение выплывает из ст. 19 ЗУ "Об отпусках", а именно:
"Женщине, которая работает..... предоставляется ежегодно дополнительный оплачиваемый отпуск..."???
Или есть еще какой-то нормативный документ, который регулирует интересующий меня вопрос?
Заранее спасибо!

Iren@ 07.08.2009 14:20

Цитата:

Сообщение от tanOK (Сообщение 69200)
Судя по вышеуказанному посту пребывание в отпуске по уходу за ребенком не дает права на дополнительный отпуск.
Значит ли это, что данное утверждение выплывает из ст. 19 ЗУ "Об отпусках", а именно:
"Женщине, которая работает..... предоставляется ежегодно дополнительный оплачиваемый отпуск..."???

Саме так. Були ще роз"яснення мінпраці з цього питання.

Татьяна К. 07.08.2009 14:23

Цитата:

Сообщение от respect (Сообщение 69021)
Я вважаю, що ми повинні компенсувати працівниці 7 календарних днів відпустки за 2008 рік, навіть, якщо вона працювала до народження другої дитини, та 7 дняв за 2009 рік, т.я. один день вона все ж працюватиме.

Яка соціальна відпустка за 2008 рік? До вересня у жінки не було другої дитини ну просто фізично :bow:, а потім вона була у відпустці "родовій", далі - "по догляду". Соціальні відпустки надаються працюючим жінкам. Можна вести мову про 7 днів за 2009 рік, оскільки не уточнюється, який період часу потрібно працювати.
Лист Мінпраці від 14.04.2008 р. №235/0/15-08/13
Роз*яснення щодо застосування ст. 19 Закону "Про відпустки".


Часовой пояс GMT +3, время: 05:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»