Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

zinus 18.02.2009 15:36

ага, а що робити з вихідними днями?

от у нас, наприклад, п'ятиденний робочий тиждень, Закон "Про статус..." каже що така відпустка складає 14 робочих днів, тобто тих днів, в які працівник мав би працювати. Закон "Про відпустки" каже що відпустки надаються в календарних днях. Тобто для наказу про надання відпустки треба вирахувати скильки ж це в календарних днях вийде. Я розумію це як, наприклад, якщо з понеділка надаємо чорнобильську відпустку, тоді в календарних для конкретного працівника (нашого п'ятиденщика) це буде 5 робочих + 2 вихідних + 5 робочих + 2 вихідних + 4 робочих = 18 днів.
А у нас при вирахуванні кількості календарних суботу вважають одним з робочих днів. :?

Що не так? Мінпраці щось наплутав? Але ж П'ЯТИДЕННИЙ робочий тиждень й працівник має право 14 РОБОЧИХ днів відпочивати. А на відпочинок у СБ та НД він і без цього має право.

А Гудок оно каже навіть про чотириденний робочий диждень... Невже без Мінпраці не розібратися? Та чи може Мінпраці помилятися? (авжеж, доки роз'яснення не скасоване, маємо дотримуватися).

anatol_ua 18.02.2009 15:45

Цитата:

Сообщение от Iren@
Пункт 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дає право особам, віднесеним до категорії 1 - 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.
Начальник відділу умов та режимів праці Г.Максименко

Ну русским же языком...
Извините , украинским же языком написано 16 календарных дней.
А уж на какие смены, на какое время, в какие дни... неважно.

Гудок 18.02.2009 18:02

Извиняюсь, но юрист (стаж работы уже лет 20) доказывает, что закон определяет рабочие дни, а письмо - это рекомендация, которая в суде роли не играет

Trine 18.02.2009 18:08

В Законе сказано
Цитата:

22) використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік;
А 14 рабочих дней - єто и будет 16 календарніх.

gulliana 18.02.2009 18:21

Цитата:

Сообщение от Гудок
Извиняюсь, но юрист (стаж работы уже лет 20) доказывает, что закон определяет рабочие дни, а письмо - это рекомендация, которая в суде роли не играет

ст.5 Закона Украины "Про отпуска" определено, что отпуск расчитывается в календарных днях, а не в рабочих.

anatol_ua 18.02.2009 18:25

З А К О Н У К Р А Ї Н И Про відпустки:
Стаття 5. Визначення тривалості відпусток
Тривалість відпусток визначається цим Законом, іншими
законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від
режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Наша "Библия" - КЗоТ - тоже говорит только о календарных днях.
Кроме того,
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про статус і соціальний захист громадян, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

принят в 1991 г., а ЗУ "Про відпустки" - в 1996 г. и первый не успели привести в соответствие со вторым :dont know:
Поэтому все отпуска считаем в КАЛЕНДАРНЫХ ДНЯХ :twisted:

Trine 18.02.2009 18:42

гм.. я конечно, понимаю, что КзОт - это библия. Но вот же тоже закон
Цитата:

- ЗАКОН УКРАЇНИ Про статус і соціальний захист громадян,
які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
а там про рабочие дни говорится (цитату приводила выше). :redface:
куда бедному крестьянину податься? :redface: :dont know:

Iren@ 18.02.2009 19:00

Никуда не нужно подаваться - достаточно почитать письмо минтруда :wink: :
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
Р О З'Я С Н Е Н Н Я
N 10/2-493 від 12.02.97
м.Київ
Щодо практичного застосування частини першої статті 5 та частини четвертої статті 24 Закону України "Про відпустки"
До Міністерства праці України надходять численні звернення від міністерств, відомств, інших органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та громадян щодо роз'яснення порядку розрахування з 1 січня 1997 року тривалості відпусток (частина перша статті 5 Закону України "Про відпустки") та можливості заміни раніше не використаних громадянами відпусток грошовою компенсацією (частина четверта статті 24 цього Закону).
Виходячи з того, що:
відповідно до Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки" він вводиться в дію з 1 січня 1997 року, крім статей 7, 8 і частини першої статті 10;
щорічна основна відпустка надається працівникам за фактично відпрацьований рік, який відлічується з дня укладання трудового договору;
Закон не має зворотної дії.
Міністерство праці України роз'яснює:
1. Тривалість відпусток незалежно від режимів та графіків роботи всім працюючим, в тому числі і тим працівникам, тривалість відпустки яким зберігається згідно з пунктом 2 Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки", з 1 січня 1997 року розраховується в календарних днях (частина перша статті 5 Закону України "Про відпустки") .
Переведення тривалості щорічної основної і додаткової відпусток працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, ненормованим робочим днем із робочих в календарні дні провадиться за формулою:
Nр.д. х 7
Nк.д. = -------,
6
де:
Nк.д. - тривалість відпустки в календарних днях;
Nр.д. - тривалість відпустки в робочих днях;
7 - тривалість тижня в календарних днях;
6 - тривалість тижня в робочих днях, за яким обчислювалась тривалість відпустки до прийняття Закону України "Про відпустки".
Приклад: до 1 січня 1997 року працівник з ненормованим робочим днем одержував щорічну відпустку загальною тривалістю 24 робочих дні. З 1 січня 1997 року тривалість цієї відпустки буде
24 х 7
складати 28 календарних днів (--------).
6
Тривалість відпустки, визначеної в робочих днях, яка не використана працівником за попередні роки, зберігається такою, якою була до 1 січня 1997 року, і переводиться в календарні дні по вказаній вище фрмулі.
Працівникам з нормальними (оптимальними і допустимими) умовами праці за відпрацьований рік, який почався в 1996 р., а закінчується в 1997 р. (наприклад, з 15.03.96 до 14.03.97) відпустки надаються відповідно до норм частини першої статті 6 цього Закону.
За працівниками, зайнятими на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, з ненормованим робочим днем згідно з пунктом 2 Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про відпустки" до кінця 1997 р. зберігаються відпустки раніше встановленої тривалості та порядок їх надання. Якщо тривалість відпусток працівників, які працюють в шкідливих умовах праці або з ненормованим робочим днем, за робочий рік, який почався в 1996 році, а закінчується в 1997 році, буде меншою 24 календарних днів, то відпустка надається згідно з частиною першою статті 6 - тривалістю 24 календарних дні.
У випадках, коли тривалість відпустки за роботу в шкідливих та важких умовах праці за вказаний вище робочий рік становить 12 і більше робочих днів, вона обраховується в такому ж порядку, як і раніше (наприклад, 12 + 12, або 12 + 18), і надається в календарних днях (наприклад, 28 або 35).
2. Частина щорічної відпустки за бажанням працівника, в тому числі і державних службовців, замінюється грошовою компенсацією, якщо вона надається за робочий рік, що закінчується після 31 грудня 1996 року. При цьому тривалість наданих працівникові щорічної та додаткової відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні. Відпустки, не використані за попередні робочі роки, замінюються грошовою компенсацією лише у разі звільнення працівника, який їх не використав.
Приклад: працівник не використав відпустку за робочий рік з 15 січня 1996 року по 14 січня 1997 року тривалістю 35 календарних днів. Згідно з частиною четвертою статті 24 Закону працівник має право на отримання відпустки тривалістю не менше ніж 24 календарних дні, а за 11 днів - грошову компенсацію.
Заступник міністра І.Франдюк
"Праця і зарплата", 4/97

Trine 18.02.2009 19:01

Цитата:

Сообщение от Iren@
Никуда не нужно подаваться - достаточно почитать письмо минтруда :wink: :

:bravo: :bravo: :bravo: Вот такое СПАСИБО!!! (от крестьян тоже :) )

Tety 18.02.2009 19:13

Приєднуюсь до юристів Гудок, закон має обов'язковий характер, а лист лише уточнюючий та рекомендаційний. Для себе я це питання вирішила просто - в колдоговір прописала 14 робочих днів для Чорнобильців

Iren@ 18.02.2009 21:41

Цитата:

Сообщение от Tety
Приєднуюсь до юристів Гудок, закон має обов'язковий характер, а лист лише уточнюючий та рекомендаційний. Для себе я це питання вирішила просто - в колдоговір прописала 14 робочих днів для Чорнобильців

Tety, і як ви рахуєте цю кількість днів -з понеділка по п’ятницю..., без урахування субот і неділь?

Гудок 19.02.2009 10:29

Мнения здесь так же разошлись, как и у нас.

Первый чернобылец, которого отправили в отпуск по требованию юриста на 14 рабочих дней, гулял в январе больше месяца (на предприятии была трехдневная рабочая неделя)

Цитата:

Сообщение от anatol_ua
Цитата:

Сообщение от Iren@
Пункт 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дає право особам, віднесеним до категорії 1 - 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.
Начальник відділу умов та режимів праці Г.Максименко

Ну русским же языком...
Извините , украинским же языком написано 16 календарных дней.
А уж на какие смены, на какое время, в какие дни... неважно.

Вошел в НАУ, попросил друзей вытянуть указанный закон из ЛИГИ: нигде нет ссылки на 16 календарных дней.

anatol_ua 19.02.2009 14:03

В Законе N 796-XII действительно указаны рабочие дни:
http://hrliga.com/index.php?module=n...op=view&id=139
(22) використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік;),
но свои доводы в защиту календарных дней я привёл выше :dont know:
Кроме того,
Стаття 62. Роз'яснення порядку застосування цього Закону
Роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади України, місцевими органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності.

Т.о. письмо, приведенное Ириной Николаевной (Iren@), как раз и разъясняет порядок применения этого Закона.

Tety 19.02.2009 14:52

Згідна що дана відпустка не вважається щорічною і що у листах написано порядок застосування і ДЯКУЄМО їй за це :bravo:
Також є текст "14 робочих (16 календарних) днів на рік". Але ж не написано те що кількість днів має бути саме 16 календарних! Написано (16 календарних) - у дужках, відповідно я це читаю як уточнення, додаткове пояснення до основного тексту ...
Цитата:

Tety, і як ви рахуєте цю кількість днів -з понеділка по п’ятницю..., без урахування субот і неділь?
Ми рахуємо ті дні тижня, які є робочими у даному періоді для цілого підприємства.
Моя думка залишається незмінною 14 робочих днів, і кожен сам вирішує яким документом йому керуватись і яку кількість днів вибрати

Iren@ 19.02.2009 15:22

Tety , якщо я буду з вами сперечатись і доведу, що ваша думка є помилковою, то ви, напевне, на мене образитесь. :wink: А я цього не хочу. Тому не буду витрачати ваш і свій час на непотрібну і нецікаву для вас дискусію, і - бажаю успіхів. :hi:

anatol_ua 19.02.2009 16:23

Интересно, как на это смотрит бухгалтерия и работник ???
Допустим, предоставляете Вы Чернобыльский отпуск с 06.02.09 по 25.02.09 (14 рабочих дней).
Бухгалтерия оплачивает:
06.02.09 - 1 день, 09-13.02.09 - 5, 16-20.02.09 - 5, 23-25.02.09 -3
При окладе 2000,00 грн работник получает отпускных:
2000,00/255=67,61*14 дней= 946,54 грн
За оставшиеся рабочие дни работник получит 2000/20*6=600,00 грн.
Итого 1546,54 грн
Теперь предоставим работнику Чернобыльский отпуск на 16 к.д.
(с 06.02.09 по 21.02.09)
Отпускные: 67,61*16=1081,76
За оставшиеся рабочие дни (02-05, 23-27) 100*9=900
Итого: 1981,76
Разница: 435,22 грн :eek: :eek: :eek:
(прошу прощения у редактора за цвет :redface: , но именно тут он нужен)
Как Вы объясните её работнику ???

zinus 20.02.2009 00:23

оппа
а с этой стороны глядя как-то и забывается "рабочесть" тех 14-ти дней...
довольно убедительно :lol:

и все же - почему в случае 16-ти календарных воскресенья оплатили,
а в случае 20-ти календарных - воскресенья (как и субботу) оставили без содержания? ведь по-закону отпуска исчисляются (и оплачиваются) в календарных днях, и по-закону же чернобыльский отпуск исчисляется по схеме: "должен включать в себя 14 рабочих дней".

и вот лежат на столе два закона и письмо минтруда. что положить на самый верх, и в какой очередности?
бьет ли письмо минтруда закон "о статусе"? что из них козырь?..
может по чернобыльскому закону разъяснения испросить у кого-то кроме минтруда?...
почапал читать их письмо еще и еще...

zinus 20.02.2009 00:35

а если двудневная рабочая неделя, то чернобыльский отпуск с, например, 09.02.09 продлится аж до 24.03.09
очень удобно, ну согласитесь, ну? 44 дня! хочу...
:redface:

anatol_ua 20.02.2009 10:27

Да, для отдыха - супер :thumbs up: :thumbs up: :thumbs up: ,
но отдыхать надо НА ЧТО-ТО, а вот с этим как раз :( :( :(
(см. расчёты выше) :eek:

DINA020376 20.02.2009 10:43

Подскажите пожалуйста!
Один хороший знакомый чернобылец получает пенсию и работает на основном месте работы.
Вопрос: Положен ли ему дополнительный отпуск?Потому что кадровик на работе говорит, что если он получает пенсию по чернобыльскому то отпуск ему дать не могут (Удостоверение у него 2-й категории).

anatol_ua 20.02.2009 10:56

А чем мотивирует ?
В Законе N 796-XII указаний об этом я не нашёл :dont know:

DINA020376 20.02.2009 11:54

Тем мотивируют что он получает чернобельскую пенсию и поэтому ему отпуск дополнительный не положен.
Я тоже нигде не нашла такой формулировки ,что если пенсия то нет отпуска.

Стаття 60. Інші пільги та компенсації особам, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,
можуть надаватись й інші пільги та компенсації, передбачені
законодавством України.

Стаття 70. Захист прав громадян, які постраждали
внаслідок Чорнобильської катастрофи

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської
катастрофи, мають право захищати у відповідних державних, судових
органах свої законні інтереси та інтереси своїх дітей.
( Закон доповнено статтею 70 згідно із Законом N 230/96-ВР від

Я думаю что этими статьями можно мотивировать то, что они не имеют права давать дополнительный отпуск. Я права?

anatol_ua 20.02.2009 13:37

Цитата:

Сообщение от DINA020376
Я думаю что этими статьями можно мотивировать то, что они не имеют права давать дополнительный отпуск. Я права?

Так имеют или не имеют ?

Конечно, одно другому - не помеха,
и "чернобылец" может получать и пенсию,
и дополнительный отпуск 14 рабочих (16 календарных) дней.

DINA020376 20.02.2009 14:11

Да, извиняюсь, я ошиблась, НЕ имеют право НЕ давать, Вы правильно заметили :redface:
И большое спасибо за советы :)

Iren@ 20.02.2009 16:07

Отже, підводячи підсумки бурхливій дискусії, яка тривала два тижні, я можу дійти висновку, що учасники обговорення не досягли згоди у цьому питанні. :D
Ну що, шановні колеги, здаєтесь, чи ще подумаєте, де тут собака закопаний? :wink:

zinus 21.02.2009 19:09

а що, є ще підказонька, окрім листів Мінпраці?
тоді я здаюся :)

Iren@ 21.02.2009 20:09

...

zinus 22.02.2009 15:07

а ну тепер я (скоріше для себе):

1. Раніше у відпусток одиниця виміру була "робочих днів"
2. Закон "Про статус..." саме в цей період народився
3. Робочий тиждень - шестиденний, всі інші вважаються скороченими.
4. Закон "Про відпустки" змінив одиницю виміру на "календарні дні"
5. В Закон "Про статус..." треба внести зміни щодо кількості днів (вказати в календарних)
6. Поки що п.5 не виконано, тому Мінпраці роз'яснює. Й роз'яснення грунтується на тому, що поки що "конвертація" з робочих у календарні необхідна, що оплата відпустки не за рахунок підприємства, що й робочий тиждень (шостиденний) також застосовується загальний (а не прийнятий на конкретному підприємстві).
7. Мінпраці роз'яснює не застосування Закону "Про статус...", а застосування трудового законодавства, зокрема - Закону "Про відпустки" у випадках, коли пільга, прописана в інших законах у вигляді відпустки, поки що вказана в кількості робочих, а не календарних, днів.

воно?

anatol_ua 23.02.2009 10:05

п. 5 - :thumbs up: :bravo: :thumbs up:
Підтримую обома руками !!!
Але ж їм нІколи - треба дерибанити те, що залишилося :dont know:

Tety 24.02.2009 17:18

Доброго дня
Вибачаюсь що так довго не відписувала. Захопилась пошуками інформації - ділюсь що з того всього знайшла. Трішки заплутано, але маємо, що маємо
Отже маємо Закон "Про статус Чорнобильців ..." - 14 робочих днів
Ще був "Порядок використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення (постанова КМУ №987 від 20.06.2000).
Цей порядок втратив чинність згідно постанови КМУ №931 від 16.09.2005 (Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи). Пункт 1. якого говорить 1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік Отже сьогодні його не використаєш
В тому ж році прийнято (постанова КМУ №936 від 20.09.2005) ПОРЯДОК використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, де спершу було написано 14 робочих днів.
А вже ПОСТАНОВА КМУ від 14 лютого 2007 р. N 211, внесла корективи
3. У Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936
1) ....
2) у пункті 4: ..... доповнити підпункт після цифр і слів "14 робочих днів" цифрами і словами "(16 календарних днів)";

"От такі в нас пироги"
Вивчала я довго і саму постанову
Виходить наступне. У Законі не зміненому " пп. 22) використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік", а в постанові 936 - " п. 4, пп. 9) оплата додаткової відпустки громадянам строком 14 робочих днів (16 календарних днів) відповідно до пункту 22 частини першої статті 20.... Закону " Де ж та відповідність :dont know: ???
"Відкрила для себе Америку", коли знайшла в даній Постанові, що витрати на ці 14 днів компенсуються роботодавцю Управлінням праці та соціального захисту :roll:
а ще п. 6, каже
6. Підприємства реєструються уповноваженим органом, для чого
подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного
року відомості про підприємство з визначенням кількості
постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та
допомоги певних видів за формою, затвердженою Мінпраці, і списки
громадян із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії,
серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного
номера.
Графік відпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової
відпустки на наступний бюджетний рік подаються підприємством до
уповноваженого органу разом із зазначеними відомостями.
У разі зміни зазначених відомостей та списків громадян
підприємство повідомляє протягом 20 днів наступного місяця про
такі зміни відповідних розпорядників коштів.
До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування,
підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо
розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та
допомоги певних видів, за затвердженою Мінпраці формою та реєстр
отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де
зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер
посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані
виплати, суму компенсацій та вид допомоги.
Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за
своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого
органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних
виплат та допомоги певних видів.
Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки
та подає органам Державного казначейства платіжні документи для
здійснення відповідних видатків, що провадяться в установленому
законодавством порядку.
Одержану інформацію, подану підприємствами, підрозділи
уповноваженого органу у разі потреби звіряють щодо правомірності
нарахування виплат та компенсацій з відділами персоніфікованого
обліку.

Подзвонила до Управління праці та соціального захисту за місцем реєстрації компанії - цитую відповідь "Звісно дана відпустка компенсується нами, для цього необхідно в нас зареєструватись, відкрити у вашому банку "Чорнобильський" рахунок (щоб починався на 2604), принести для реєстрації документи ..., а коли надасте Чорнобильцю відпустку, ми кошти повернемо на цей рахунок" + звітність квартальна (перерахунок коштів, про надані відпустки і т. д.) - кількість днів - 14 робочих, як в Законі!"
До anatol_ua
Цитата:

Как Вы объясните её работнику ???
Якщо компенсацію здійснювати згідно правил, то Управління п. та с.з. зайвих грошей Вам не компенсує :( (як до прикладу і лікарняних Соцстрах понад норму не верне) - я не бачу що тут потрібно пояснювати працівнику, людина відпочиває і отримує за це майже 77% від з/п (при тім що вона НІЧОГО не робить)
До Iren@ - а Ви компенсуєте кошти на відпустку через Управління п. та с.з.? Якщо так - чи могли б розказати про деталі, будь-ласка

anatol_ua 24.02.2009 18:22

Цитата:

Сообщение от Tety
До anatol_ua Якщо компенсацію здійснювати згідно правил, то Управління п. та с.з. зайвих грошей Вам не компенсує :( (як до прикладу і лікарняних Соцстрах понад норму не верне) - я не бачу що тут потрібно пояснювати працівнику, людина відпочиває і отримує за це майже 77% від з/п (при тім що вона НІЧОГО не робить)

1. Управління праці поверне вам кошти років через десять :lol:
(пригадайте, путівки Чорнобильцям, харчування і т.і.).
2. Зайвих точно не компенсує, але ж працівник-Чорнобилець все одно не доотримає значну суму, яку міг би витратити на вітаміни, ліки і т.п. :eek:
3. На цих людей треба молитись, а не "нагрівати руки" на їх відпускних... :twisted:
4. У відпустці зазвичай не "НІЧОГО не робить", а лікується і відпочиває, щоб потім з новими силами працювати на хазяїна.
І красти у нього його (зароблені) гроші - величезний гріх !!!
Вибачте, не стримався :redface:

"Но действия ведёте в верном направлении"
"Место встречи изменить нельзя"

Tety 24.02.2009 18:51

anatol_ua, Ви мене прямо злодієм виставили :(, а я всього лиш хочу знайти відповідь на питання про відпустки, адже ми всі тут ділимось порадами, і намагаємось одне одному помогти
Ми ще з Управлінням не стикались. Якщо у Вас був досвід і Ваша фірма в них зареєстрована, чи могли б розказати про деталі, будь-ласка
Щодо п.2 - то якщо не можна компенсувати - про що ж розмова далі...
п. 3 - Зла я сьогодні - не коментуватиму цього
п. 4 - Ми всі люди працюємо на хазяїна - а хто не хоче заробляти собі на хліб своєю працею, той сидить вдома або займається крадіжками (не залежно від статусу чи інвалідності)
PS. А що робити людині (наразі відносно здоровій), яка немає роботи, яка 3-ій місяць без з/п., в якої діти - коли держава не стримала інфляцію і виставила людину на вулицю?? Можна найти багато кого жаліти, калік, інвалідів, бездомних. Я особисто Чорнобильців шкодую, за те що Держава з ними зробила, а тепер та ж держава дає якісь пільги і компенсації. І якщо Держава (у лиці працівників Управління п.та с.з.) каже що компенсує 14 днів - то моя справа душі двічі уточнити а чи не може таки бути 16, що я і зробила
Уявімо що завтра держава прийме закон, що ПДВ = 30%, то не залежно від наших вподобань саме так воно і буде. Нам нажаль багато чого може не подобатись, але суть питання від цього не міняється.

hr3 25.02.2009 12:39

Стоп, знатоки, Вы запутали всех!
Действительно, закон о чернобыльцах был принят в 1991 г.
там расчет велся в рабочих днях.
Выходит внесение изменение к закону "14 рабочих (16 календарных) дней в 2007 г., когда у нас стандарт уже 5-дневная рабочая неделя (норма рабочего времени на год0 Тогда объясните: откуда взялась цифра 16 :dont know: ?Логично предположить, что взялась она из формулы 14*7/6=16 дн.
Если же считать, что 14 рабочих положено чернобыльцу, то выходит 18 календ. дней в общем подсчете. (а не 16 к.д.) Есче до внесения изменений в 2007 г. мы с бухгалтером считали 16 к.д.(включая СБ и ВС) именно по формуле перерасчета рабочих дней в календарные после письма Минтруда. Фонд , ессественно, возвращал деньги не за 14 рабочих , а за 12 рабочих дней. (вместе 16 календ).
Или я чего-то не понимаю?

Iren@ 25.02.2009 12:51

Цитата:

Сообщение от hr3
Стоп, знатоки, Вы запутали всех!

Щоб (Боже борони), нікого не заплутувати, прибираю свою відповідь.

hr3 25.02.2009 12:58

А чому Ви прибрали свою відповідь?

anatol_ua 25.02.2009 13:20

Шановна Tety !
Прошу мене вибачити :redface: , можливо я неправильно трактував Вашу фразу
людина відпочиває і отримує за це майже 77% від з/п (при тім що вона НІЧОГО не робить)

Головне, на мій погляд, ми вирішили:
1. Надавати Чорнобильцям додаткову відпустку у 16 к.д.
2. Вимагати від управління праці та соцзахисту відшкодування коштів на цю відпустку.
(вішкодують чи ні, головне - подати необхідні документи :wink: )
3. Поважати одне одного
(я маю на увазі учасників HR Ліги :) )
http://i.smiles2k.net/aiwan_smiles/drinks.gif

Tety 25.02.2009 13:29

Як же тут не заплутатись, коли закони одне одному не відповідають (сама 5 днів не могла вняти що тут і до чого)
Цитата:

Выходит внесение изменение к закону "14 рабочих (16 календарных) дней
Ні, якраз суть проблеми в тому що Законі про статус Чорнобильців ніхто змін не вносив :( і зараз пп. 22) такий - використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік."
А в постанову 936 (яка регулює використання державних коштів) зміни внесли - " п. 4, пп. 9) оплата додаткової відпустки громадянам строком 14 робочих днів (16 календарних днів) відповідно до пункту 22 частини першої статті 20.... Закону "
І що робити кадровику, який документ брати за основу коли відповідності між Законом і Положенням немає :(

Форумчани, чи був у Вас досвід співпраці з Управлінням праці і соц.захисту, чи могли б розказати про деталі, поділитись досвідом :wink:

До anatol_ua, - п. 6 Постанови 936 каже - Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних виплат та допомоги певних видів.
Чи співпрацювали Ви з Управлінням п. та с.з.?

hr3 25.02.2009 13:46

Чесно кажучи, постанову 936 я в очі не бачила (так сталося), тому за основу завжди брала формулу Мінпраці. Бо на цей лист опиралися і в періодичних виданнях при відповіді на запитання читачів: "як перевести робочі в календарні". І справді, вже не знаємо, що раніше - курка чи яйце.

Коли до Фонду подавалися дані про перерахунок коштів на підприємство, памятаю, бухгалтер надавала копію наказу про надання такої відпустки. І якби ми неправильно вираховували термін цієї відпустки (16 к.д. - отже 12 роб.д.) , то нам би зробили зауваження. А чорнобильців, яким надавалися ці відпустки, в нас було близько 8 чол. Щорічно вони використовували ці відпустки.

Tety 25.02.2009 13:51

Цитата:

Тогда объясните: откуда взялась цифра 16 ? Логично предположить, что взялась она из формулы 14*7/6=16 дн.
Ні, взялась вона з іншої постанови
Цитата:

А вже ПОСТАНОВА КМУ від 14 лютого 2007 р. N 211, внесла корективи
3. У Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936
1) ....
2) у пункті 4: ..... доповнити підпункт після цифр і слів "14 робочих днів" цифрами і словами "(16 календарних днів)";

hr3 25.02.2009 13:55

Довідник кадровика № 1 січень 2009 року стор.24-25 "Про надання додаткової відпустки"
Те, що обговорювалося в темі - розкладено на полички


Часовой пояс GMT +3, время: 17:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA