Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Об увольнении по ст. 38 (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5876)

Вика_86 19.01.2021 11:24

Якщо Ви анулювали наказ на звільнення, то продовжується його робочий рік, який і був.
Якщо працівник отримав розрахункові в тому числі і за невикористану відпустку, тут залежно він суми і проведення в обліку.
Якщо там сума не суттєва чи невелика, не більше ЗП за місяць, переплачені гроші можуть бути як переплата заробітної плати. І за січень заплатите йому менше на ту суму, яку він отримав. Але невикористані дні відпустки, за які нарахована компенсація, в нього не списуються.

Чому працівник не хоче повертати гроші?

Якщо ви звільнили працівника, а на наступний день прийняли (накази, повідомлення в ДПІ), то все заново рахується, робочий рік, відпустка.

alelya 19.01.2021 13:37

Виявилось, що саме тому (для отримання компенсації за невикористану відпустку) він і звільнявся/та поновлювався.

eloissa 19.01.2021 14:10

Цитата:

Сообщение от alelya (Сообщение 241839)
Виявилось, що саме тому (для отримання компенсації за невикористану відпустку) він і звільнявся/та поновлювався.

Тобто? Тут щось у вас таке... весь фарш в один вареник:lol: Чи то звільнився, чи то не звільнявся... Яке ще поновлення?:swoon: Він же за власним бажанням пішов?
Якщо людина звільнилася, отримала розрахунок, то повинна також ознайомитися з наказом через підпис, отримати належним чином оформлену трудову книжку. Буває й таке, що людина передумала, і з наступної дати знову приймається на роботу. Але це не "автоматично" відбувається, це знову вся процедура прийому на роботу - від повідомлення ДПС до оформлення ТК та особової справи (нової, звичайно).
Якщо він таке зробив, щоб отримати компенсацію відпустки, то, по-перше, повинен був Вас попередити, а по-друге, з наступного дня він не може стати до роботи, так як до прийому на роботу потрібно повідомити ДПС. Тобто, один день йому доведеться "погуляти". І ще раз наполягаю: потрібно оформити всі повністю процедури звільнення й прийняття. Зараз у Вас повна плутанина і в обліку відпусток, і в розрахунках. Не дивно, що бухгалтерія нервується...

alelya 19.01.2021 14:18

Велике ДЯКУЮ, eloissa!!!


Часовой пояс GMT +3, время: 23:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»