Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отчеты. Проверки. Трудовые споры (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Отчет о 5% квоте (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=19105)

Вика_86 20.01.2015 14:59

Это нужно уметь, из отчета на 4 строчки сделать ребус.

Я пишу за 2014 год, и родителей с детьми до 6 лет не учитываю, по причине отсутствия документов, что второй родитель не входит в квоту.

Хорошо, что у меня квотников в 5 раз больше чем нужно.

Befis 21.01.2015 13:16

Цитата:

Сообщение от HRTK (Сообщение 213799)
в первом просто отправили ст.14 читать и все, а во втором сказали, что если есть 1 ребенок до 6-ти лет то родитель НЕ квотник, а вот если есть 2 ребенка до 6-ти лет то можем этого родителя считать как квотника.

А если три?
Так вы прочитали? Думаю, что нет.
Давайте прочтем вместе...:D :)
закон:
Цитата:

Стаття 14. Категорії громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню
1. До категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, належать:
1) один з батьків або особа, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей віком до шести років;
Здесь где то написан, что детей двое? Или трое? Здесь написано, что имеет на содержании детей до 6 лет. Детей может быть от одного до....:rolleyes2:

Смотрим Порядок:
Цитата:

ІІ. Розрахунок квоти
2.2. Роботодавцями відповідно до частини третьої статті 14 Закону розраховується квота для забезпечення додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню громадян, які належать до таких категорій
1) один із батьків або особа, яка їх замінює і:
має на утриманні дітей (дитину) віком до шести років;
ЗЫ. Как по звонку можно решить, правильно вам ответили или нет? Вы знаете, кто вам отвечал на том конце провода? :reverie::dont know: Может это был/а студентка практикантка:lol:

HRTK 21.01.2015 16:20

Ну конечно я все эти законы читала, и знаю что такой ответ - бред. Общалась кстати с начальником отдела по вакансиям. ИМХО они такими ответами перестраховывают себя, т.к. закон написан ....прописан.... ну..... не досконально, вот они и не заморачиваются с такими ситуациями когда справки с мест работы супруга/супруги брать надо... Думаю в первом ЦЗ именно по причине несовершенства закона отправляют читать без разъяснений....
P.S. цитирую ЦЗ " расчет квоты: ... один из родителей имеет на содержании ребенка до 6-ти лет. Вы послушайте - один из родителей, а вот если есть два родителя и у них есть один ребенок до 6-ти лет, то этот ребенок не дает квоту". Вот так трактовка.

Trishka 21.01.2015 16:41

Простите, не сдержалась:
Цитата:

Сообщение от HRTK (Сообщение 213830)
"...один из родителей имеет на содержании ребенка до 6-ти лет"

... второй родитель имеет первого, а государство имеет их всех - и родителей, и детей, и несчастных кадровиков/бухгалтеров/юристов (подчеркнуть необходимое).

Befis 21.01.2015 19:25

Цитата:

Сообщение от Trishka (Сообщение 213831)
Простите, не сдержалась

:lol::girl_haha:
Цитата:

Сообщение от HRTK (Сообщение 213830)
Ну конечно я все эти законы читала, и знаю что такой ответ - бред.

Тогда :?, если Вы всё поняли, зачем написали вот это...:reverie:
Цитата:

Сообщение от HRTK (Сообщение 213799)
Дозвонилась до 2-х ЦЗ (по двум предприятиям)
Так вот.
(по копии ТК от супруга/супруги - так я и начала их собирать, да теперь вопрос отпал сам собой (((( ).

С учетом PS
Цитата:

Сообщение от HRTK (Сообщение 213830)
P.S. цитирую ЦЗ " расчет квоты: ...

вопросов становится больше, чем ответов из цз:lol:
Цитата:

Сообщение от HRTK (Сообщение 213830)
Общалась кстати с начальником отдела по вакансиям

:lol:
Наш юридический департамент очень часто шутит, когда берут трубку на входящий городской звонок, отвечая: *следственный отдел прокуратуры жилянского района *фамилия такой-то*:lol::lol: и что? Я вам скажу, многие ведутся, блин. Процентов 50 бросают трубку, еще 40 извиняются, что не туда попали:D, остальные пытаются понять/выяснить, какой номер они набрали))))
Цитата:

Сообщение от Julytt (Сообщение 213800)
Befis
как это вы угадали :rofl: ?

*опыт, сын ошибок трудных...* (С)

ТатьянаЧугуев 26.01.2015 10:54

отчет о 5% квоте
 
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, как заполнять этот отчет? Как рассчитать рядок 02?

Romanna 28.01.2015 17:12

У нас вісі працівники на неповному робочому тижні (0,5 ставки), то що получається, що квота -0 чи як?

Iren@ 28.01.2015 19:27

Цитата:

Сообщение от ТатьянаЧугуев (Сообщение 213985)
Здравствуйте, подскажите пожалуйста, как заполнять этот отчет? Как рассчитать рядок 02?

Див. Наказ Міністерства соціальної політики України від 16.05.2013 № 271,
Інструкцію зі статистики кількості працівників, затверджену наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286
Цитата:

3.2. У рядку 02 зазначається середньооблікова чисельність працівників, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до статті 14 Закону та працювали на умовах повної зайнятості у звітному році.
Цитата:

Сообщение от Romanna (Сообщение 214096)
У нас вісі працівники на неповному робочому тижні (0,5 ставки), то що получається, що квота -0 чи як?

Чому? У першому рядку у вас буде середньооблікова усіх працівників за 2014 рік, а у другому - 0, тобто ви квоту не виконуєте.

malisap@i.ua 21.01.2016 16:47

Мінсоцполітики в листі від 05.11.2015 р. N 430/021 / 106-15 нагадало, що роботодавці щорічно, не пізніше 1 лютого після звітного року, подають до територіального органу інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (п. 2.5 Порядку надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню).

Роботодавцям рекомендується заповнювати Інформацію (додаток до Порядку) таким чином (на прикладі звітності за 2015 рік, представлення звіту роботодавцем до центру зайнятості не пізніше 1 лютого 2016 року):

у рядку 01 Інформації відзначається середньооблікова чисельність штатних працівників за календарний рік, що передує звітному (2014);"

у рядку 02 Інформації відзначається середньооблікова чисельність працівників, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню відповідно до ст. 14 Закону "Про зайнятість населення" і працювали на умовах повної зайнятості у звітному році (2 015);

у рядку 03 Інформації відзначається розрахункова чисельність працівників, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (2014);

у рядку 04 Інформації вказується чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році в рахунок квоти (+2016).

Оскільки в наступному звітному році (2016) 2015 буде базовим для встановлення квоти, то чисельність працівників, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік, розраховується від середньооблікової чисельності штатних працівників цього ж календарного року ( +2015). Отже, у рядку 04 Інформації вказується чисельність громадян, яких планується працевлаштувати в поточному році в рахунок квоти, зокрема, різниця між отриманим показником і рядком 02 Інформації.

У разі якщо за результатами розрахунку у працедавця працює необхідна середньооблікова чисельність працівників, на яких поширюються додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, у рядку 04 ставиться "0". Доповнювати Інформацію якими пояснювальними записками Порядком не передбачено.

Округлення результатів обчислень здійснюється за наступним правилом: округлюються цифри поступово справа наліво - якщо остання значима цифра менше або дорівнює "4", вона відкидається; якщо більше або дорівнює "5", найближча ліворуч від неї цифра збільшується на одиницю.

Ми подаємо звіти в різні районні ЦЗ. Одні вимагають звітів до 01.02.2016 року по цифрам 2015 року, інші керуючись наведеним листом-роз"ясненням, по цифрам 2014+2015 років.... Як правильно? Де подвох?

Розмарин 25.01.2017 13:32

Шановні колеги, підкажіть, чи відносяться до квотної категорії чоловіки, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років (тобто 60 років), однак яким вже встановлена пенсія за вислугу років (колишні військовослужбовці, працівники СБУ, МВС тощо).
Виключень я не знайшла.


Часовой пояс GMT +3, время: 06:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»