Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Об увольнении по ст. 38 (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5876)

Каренина 11.12.2015 08:37

Мотя ДУЖЕ ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ!!!! наш заклад молодий, керівник молодий. Я так зрозуміла, що можна не переписувати заяву, в цій неправильній в резолюції все зазначити? якщо заява написана 10.12, звільнити 24.12.2015р. так? Як повідомити працівника, що дата звільненн 24.12, а не таказа, яку він зазначив у заяві?

Днепропетровск 29.01.2016 11:00

Увольнение по уходу за ребенком до 14 лет.
 
Добрый день! У меня такая ситуация, мужчина хочет уволиться по уходу за ребенком до 14 лет, он женат и жена у него не работает. Вопрос, может ли он уволиться по такой статье (ст. 38 КЗоТ Украины по уходу за ребенком до 14-ти лет). Заранее спасибо

Andry 29.01.2016 11:39

Может.
Читаем комментарияи к КЗоТу:
Цитата:

...Випадки, коли на власника покладається обов'язок звільнити працівника в строк, про який він просить, перелічені в ст. 38 КЗпП. Усі вони об'єднані однією загальною ознакою - неможливістю для працівника продовжувати роботу, яка виявляється, зокрема, у такий спосіб:
...6) догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або за дитиною-інвалідом. Відповідно до законодавства не потрібно будь-якого підтвердження необхідності догляду. Запис про дітей у відділі кадрів, як правило, є. У необхідних випадках документи про наявність дитини повинні бути надані. А факт звільнення саме через догляд за дитиною підтверджується лише заявою працівника. Вимагати будь-яких документів, що підтверджують такий мотив звільнення (за наявності дитини), власник не вправі;

nIKSON 05.07.2016 22:40

увольнение без отработки 2х недель...причина переезд в другой город
 
Між мною та роботодавцем укладений строковий трудовий договір. У зв'язку з переїздом на нове місце проживання в інше місто, маю намір розірвати достроково трудовий договір та звільнитись за власним бажанням у зв’язку з переїздом на нове місце проживання (ст. 38 КЗпП України). підтвердити документально переїзд не можу, так я залишаюсь прописаний за місцем теперішнього проживання, а проживати буду в іншому місці у сестри вдома

Andry 06.07.2016 10:03

Цитата:

Сообщение от nIKSON (Сообщение 223934)
...підтвердити документально переїзд не можу...

У Науково-практичному коментарі до законодавства України про працю (видання шосте) зазначено:
Цитата:

...Випадки, коли на власника покладається обов’язок звільнити працівника в строк, про який він просить, перелічені в ст. 38 КЗпП. Усі вони об’єднані однією загальною ознакою – неможливістю для працівника продовжувати роботу, яка виявляється, зокрема, у такий спосіб:
1) переїзд на нове місце проживання. Очевидно, він повинен бути чимось підтверджений. Підтвердженням у цьому випадку можуть бути документи, наприклад, ті, що свідчать про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання...
Цитата:

Сообщение от nIKSON (Сообщение 223934)
... я залишаюсь прописаний за місцем теперішнього проживання, а проживати буду в іншому місці у сестри вдома

Проживання в іншому місті без реєстрації є порушенням паспортного режиму, відповідальність за яке передбачена ст.197 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
Цитата:

Стаття 197. Проживання без паспорта
Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

filida 11.07.2016 10:49

Прошу помощи
Сотрудник не вышел на работу 06,07, в этот же день ему было отправлено письмо с просьбой подтвердить причины своего отсутствия, 11,07 было получено заказное письмо с просьбой уволить по собственному желанию 07,07 в связи с переездом

Каковы мои действия в данной ситуации?

Andry 11.07.2016 11:25

Я бы порекомендовал уволить его по ст.38 - это гораздо проще и лучше. Надеюсь, он написал куда выслать трудовую и расчет?

filida 11.07.2016 12:18

Нет, только заявление с причиной увольнения
Еще вопрос, а в данном случае датой увольнения будет какое число, на штампе я смотрю оно отравлено 08,07

Andry 11.07.2016 12:52

То число, когда он просит его уволить.
См. ст.38:
Цитата:

У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання...), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник...

filida 11.07.2016 12:59

Но приказ от сегодняшнего? так как получено именно сегодня, с датой увольнения 07?


Часовой пояс GMT +3, время: 14:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»