Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

tinkara 22.10.2008 15:48

_Inga_Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Гласит:

Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла Ingaдитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

hansol11 22.10.2008 22:22

Дополнительный отпуск на двоих детей
 
додаткова відпустка на дітей надається працюючій жінці. Так як ви знаходились на лікарняному по вагітності і пологах а потім у черговій відпусткі, значить ви працювали, то маєте право на додаткову відпустку.

lyubchic 23.10.2008 09:29

Законодательством не предусмотрено срока давности, после которого теряется право на дополнительный отпуск работникам, имеющим детей. Поскольку вы находились в трудовых отношениях с предприятием, т.е. работали (не важно на больничном вы были или в отпуске) и если не воспользовались своим правом на данный вид СОЦИАЛЬНОГО отпуска в 2004 году - имеете полное право сделать это сейчас или же получить компенсацию за него в случае увольнения. :)

NaNata 23.10.2008 12:34

Спасибо всем откликнувшимся, но мнения и здесь разделились… То что 7 дней за мной сохранились я поняла, а вот положены ли они мне? События 2004 года разворачивались примерно так:
1. Май -отпуск по беременности и родам;
2. Август – очередной отпуск; (детям 12 лет и 2 месяца)
3. Сентябрь- отпуск до 3-х лет.
Мой начальник утверждает, что в августе 2004 года у меня не был отработано даже 6 месяцев (а всего 2) с двумя детьми, поєтому 7 дней єто не про меня. Правильно ли это?

Iren@ 23.10.2008 12:44

Цитата:

Сообщение от NaNata
Мой начальник утверждает, что в августе 2004 года у меня не был отработано даже 6 месяцев (а всего 2) с двумя детьми, поєтому 7 дней єто не про меня.

Про вас, про вас! Этот социальный отпуск дается не за ОТРАБОТАННОЕ время, а за КАЛЕНДАРНЫЙ год. В 2004 году вам засчиталось в стаж на дополнительный отпуск действительно - 2 месяца. Но это не имеет значения, поскольку:
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
03.03.2007 N 58/06/186-07

Всеукраїнська молодіжна
організація "Молодь проти
корупції"
01024, м.Київ,
вул.Лютеранська 27/29
Щодо соціальних відпусток та розрахунку допомоги на дітей
Юридичне управління Міністерства розглянуло Вашого листа, що надійшов від народного депутата України С.Пачесюка і повідомляє наступне.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про відпустки" жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).
Зазначена відпустка не належить до виду щорічних, вона належить до виду соціальних відпусток. Тому така відпустка надається в календарному році, а не за відпрацьований робочий рік, тобто працівник має право на її використання або отримання компенсації за неї при звільненні у повному обсязі, незалежно від відпрацьованого часу в цьому році. Статтею 24 Закону України "Про відпустки" визначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
Наведений у вашому листі випадок не містить інформації, чи працювала працівниця (одинока мати) на іншому місці роботи до 25 грудня 2006 року. Якщо зазначена особа до 25.12.2006 р. працювала на іншому підприємстві, установі, організації, вона могла використати соціальну відпустку, а при звільненні їй повинні були виплатити грошову компенсацію за всі невикористані дні такої відпустки. У такому разі, на наступному місці роботи (з 25.12.2006 р.) зазначена відпустка не надається. Якщо ж працівниця з 01.01.2006 до 25.12.2006 р. взагалі не працювала і була прийнята на роботу з 25.12.2006 р., то за 2006 рік їй може бути надана додаткова відпустка на підставі ст. 19 Закону України "Про відпустки", а у разі звільнення може бути виплачена компенсація за 7 календарних днів, які працівниця (одинока мати) не використала у 2006 році.
Якщо одинока мати звільнилася з роботи 9 січня 2007 року, їй має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, тобто тривалістю 7 календарних днів за 2007 рік. У цьому випадку на наступному місці роботи вона не матиме права на зазначену відпустку у 2007 році.
Щодо застосування статті 112 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" при обчисленні середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням повідомляємо, що відповідно до статті 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" ( 2240-14) періоди знаходження застрахованої особи у страхових випадках (тимчасова непрацездатність, відпустка по вагітності та пологах, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) зараховуються до страхового стажу і дія статті 112 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" на цих осіб не поширюється.
Розрахунок допомоги по вагітності та пологах працівниці, яка після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відпрацювала 5 днів, здійснюється виходячи з фактичної заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески, обчисленої відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 N 1266.
У випадку, зазначеному в листі, застрахована особа працювала та сплачувала страхові внески менше ніж календарний місяць, тому середня заробітна плата обчислюється за фактично відпрацьований час (5 робочих днів) перед настанням страхового випадку (абзац перший пункту 6 Порядку). Згідно з частиною першою статті 112 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" необхідно враховувати сплату страхових внесків за період 12 місяців перед настанням страхового випадку незалежно від місця роботи.
Для найманих працівників, які змінили місце роботи та відпрацювали за новим місцем роботи менше шести місяців, але за період 12 місяців (з урахуванням періодів роботи за попередніми місцями роботи) перед настанням страхового випадку сплачували страхові внески 6 місяців, допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується виходячи з фактичної заробітної плати за останнім основним місцем роботи, з якої було сплачено страхові внески, обчисленої відповідно до Порядку.
Зазначена норма Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" поширюється на працівників, які тільки починають свою трудову діяльність і відпрацювали менше шести місяців, та працівників, що змінили місце роботи і не працювали більше шести місяців перед працевлаштуванням на останнє місце роботи. Підтвердженням факту сплати страхових внесків для найманих працівників є запис у трудовій книжці.
Як випливає з вашого звернення, працівник прийнятий на роботу в січні 2007 року, а з попереднього місця роботи звільнився в листопаді 2006 року, тобто, за період 12 місяців (з урахуванням періоду роботи за попереднім місцем роботи) перед настанням страхового випадку сплачував страхові внески 6 місяців, тому норма абзацу першого статті 112 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" для розрахунку страхової виплати не повинна застосовуватись. Допомога по тимчасовій непрацездатності йому повинна виплачуватись виходячи з фактичної заробітної плати, з якої були сплачені страхові внески у розрахунковому періоді за останнім основним місцем роботи.
Начальник Юридичного управління І.Тубелець
Звірено з оригіналом

anatol_ua 23.10.2008 14:07

Скоро форум превратится в цитатник (сразу ассоциация - цитатник Мао :lol: ) и некуда будет даже смайлик вставить :eek:
А по поводу "отпуска на детей" - тут всё железно.
У меня есть мамаша с двумя детьми, старшему из которых 31.12.08 (!!!) исполнятеся 15 лет. Так она так обрадовалась, когда узнала, что и в этом году имеет право на 7 дней :D

Iren@ 23.10.2008 14:09

Цитата:

Сообщение от anatol_ua
У меня есть мамаша с двумя детьми....

:eek: Да вы отец-героин? А я думала - у вас только взрослый сын. :lol:

anatol_ua 23.10.2008 14:45

У меня не только "героин", у меня ещё и гарем - всех мамочек у меня более 100, 12 сейчас находятся в декрете, а 3 собираются на днях !!!
Всю секретную информацию выложил :eek:

Natalia_777 23.10.2008 17:07

Дополнительный отпуск на двоих детей
 
Цитата:

Сообщение от anatol_ua
всех мамочек у меня более 100, 12 сейчас находятся в декрете, а 3 собираются на днях !!!

Везет Вам, а уменя 100 - это только в декрете.....

NaNata 24.10.2008 19:12

Iren@ спасибки! :res: Цитируйте наздоровье! Да здравствует Мао! Интересно, у китайцев есть такие проблемы? Представляю, как удивится моя начальница такому дюже грамотному сотруднику как я? А то все У-У-У, М-М-М и Ы-Ы-Ы…
Пы.сы. Кажется появился повод нацепить на работу новую блузку, а то прям не знала по какому поводу презентовать сие чудо в нашем дамском коллективе!


Часовой пояс GMT +3, время: 00:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»