Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

Iren@ 13.02.2008 16:31

ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відпусток" від 22.10.2004 року ч. 1 ст. 182-1 КЗпП України і ч. 1 ст. 19 Закону України "Про відпустки" доповнено словами "одинокій матері". Цей Закон набув чинності з 18.11.2004 року.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії вчасі.

Тому одинока мати у вашому випадку має право на відпустку, передбачену статтею 19 ЗУ "Про відпустки", починаючи з 2004 і до 2008 року (якщо дитині у цьому році виповнюється 18 років).
Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей і надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 цього Закону, а також понад щорічні відпустки, установлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються в порядку, визначеному ст. 11 цього Закону (ч. 6 ст. 20 ЗУ "Про відпустки").

Якщо працівник із будь-яких причин не скористався своїм правом на таку відпустку в році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право використати її, а у разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток.

Чинним законодавством не передбачено строк давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.

chsm07@mail.ru 13.02.2008 16:54

Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до
15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій
матері ... надається щорічно додаткова
оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування
святкових і неробочих днів ...
Ця стаття закріплює за нею право на додаткову відпустку.
Тепер перейдем до обов"язків адміністрації:
1.Черговість надання відпусток визначається графіками, які
затверджуються власником .....При складанні графіків ураховуються інтереси виробництва, особисті інтереси працівників та можливості для їх відпочинку.
При складанні графіка відпусток повинні враховуватись всі види відпусток на які працівник має право (интереси працівників), вне залежності від того буде він ними користуватися чи ні.
2.
Цитата:

Конкретний період надання щорічних відпусток
у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як задва тижні до встановленого графіком терміну.
адміністрація повинна узгодити з працівником конкретний період надання щорічних відпусток , я це розумію так, якщо працівник має право на щорічну осн. відпуску 24 к.д. та додаткову відпуску на 7 к.д. всього 31 к.д. то адміністр, повинна з ним узгодити цей період та внести відповідні дати початку та закінчення відпуски до графіку і потім письмово повідомити його за два тижні.
А тепер хочу ПІДСУМУВАТИ ВИКЛАДЕНЕ: такої ситуації не виникло-б якби адміністрація виконувала всі вимоги Закону і інформувала працівників про їх права на щорічні основні та додаткові відпустки.
Я вважаю, що на таку компенсацію вона має право у відповідності до ст.24 Закону Про відпустки:
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється
грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові
щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24
календарних дні.

esar 13.02.2008 20:15

Цитата:

Сообщение от chsm07@mail.ru
А тепер хочу ПІДСУМУВАТИ ВИКЛАДЕНЕ: такої ситуації не виникло-б якби адміністрація виконувала всі вимоги Закону і інформувала працівників про їх права на щорічні основні та додаткові відпустки.
Я вважаю, що на таку компенсацію вона має право у відповідності до ст.24 Закону Про відпустки:
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється
грошовою компенсацією.
При цьому тривалість наданої працівникові
щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24
календарних дні.

Так, частина ЩОРІЧНОЇ відпустки може бути замінена компенсацією. Але відпустка працівникам, що мають дітей (ст. 19 ЗУ "Про відпустки") не відноситься до щорічних. Це - СОЦІАЛЬНА відпустка, тому положення ст. 24 цього ж закону на ці відпустки не поширюється (окрім тих положень, де прямо вказано на цей вид відпусток).

svetlanka15 14.02.2008 18:30

Очень хорошо дано разъяснение в журнале " Бухгалтерия" за 2007 год, вот только не помню или №10 или за 10 сентября. Найдите этот журнал и у вас все вопросы отпадут, там есть ссылки на документы.

i_love_hr 14.02.2008 21:19

Скопіювала собі колись зі статті Тетяни Сташків, може допоможе й вам :)
Цитата:

Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, надаються понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 Закону про відпустки, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами, і переносяться на інший період або продовжуються у порядку, візначеному статтею 11 Закону про відпустки.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належить не до щорічних, а до соціальних відпусток. Тому вона надається протягом року, а не за відпрацьований робочи рік. Працівник може використати її незалежно від дати народження дитини.

Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку у році досягнення дитиною певного віку або ж за кілька попередніх років, він має право на її одержання, а при звільненні йому має бути виплачена компенсація за всі невикористані дні відпустки.

Слід зазначити, що компенсація за всі невикористані дні додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, виплачується лише у разі звільнення працівника.
Законодавство не передбачає терміну давності, після якого втрачається право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей.

tinkara 15.02.2008 09:12

Т.е. если женщина воспитывающая одна ребенка берет отпуск за год на 24 к.д. она может написать заявление с просьбой компенсировать 7 дней социального отпуска деньгами. ?

tinkara 15.02.2008 11:32

ст. 24 За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.
Тут об этом говорили, но мне всетаки не понятно, если одинокая мама имеет право на отпуск 24+7 к.д. оплачиваемых, возьмет только 24.? В них войдет часть ежегодного основного отпуска (17 к.д ) и 7 дней соц оплач. отпуска. Останутся 7 дней ежегодного оплач. отпуска, котор. :" За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією"

esar 15.02.2008 14:10

Та, начебто, tinkara і права.
Але я б все одно не стала би ліпити в одну кучу те, що просто не можливо зліпити.
Щорічні відпустки (основна і додаткові) надаються за РОБОЧИЙ рік, а соціальні - за КАЛЕНДАРНИЙ.
Як практично можна вирахувати, скільки календарних днів якої відпустки використано за той період, який у них співпадає?
(Я тільки питання задала, а вийшло так закручено, що спробуй второпай. А як це вирахувати?)

І ще.
Про соціальні відпустки ніде не сказано, що їх треба обов'язково викристовувати "рік в рік".
То нехай мамочки гуляють собі 24 к.д. щорічної відпустки, а соціальні не беруть, якщо немає в цьому потреби. А компенсацію свою отримають при звільненні.

Але я не знаю жодної "мамочки", якій би вистачало на всі "дитячо-родинні" проблеми тільки щорічної вдпустки! Здебільшого забирають всі відпустки "натурою", та ще й без збереження заробітної плати беруть...

anatol_ua 15.02.2008 15:29

А вот для этого мы и ведём учёт отпусков, где указываем:
за какой период, какой отпуск, на сколько дней и т.д.

Кстати, я ещё 1,5 мес назад отослал в издательство "МедиаПро" статью об учёте отпусков, так что скоро должна выйти.
Правда, пока не знаю, в каком журнале.

Из опыта моей жены:
она отпуска "на детей" не брала (а дети-то уже повыростали), а собирается получить компенсацию при увольнении, и ОК в курсе этого - значит, ведётся учёт отпусков :bravo:

esar 15.02.2008 16:27

Анатолій, так і я про облік відпусток!
Поясніить, як можна вирахувати, скільки календарних днів щорічної відпустки за робочий рік з 17.04.07 по 16.04.08 треба "взяти" працівникові, щоб разом з 7-ма к.д. соціальної відпустки за 2008 рік у нього вийшло 24 календарних дні?
:dont know:
На мій погляд, це те саме, що з'єднувати жирафа з носорогом.


Часовой пояс GMT +3, время: 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»