Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Отпуск матери с детьми (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=3548)

kozur 16.02.2009 10:47

И мне очень-очень интересно. :?

KChaikovskaya 16.02.2009 11:58

Відповідно до частини першої статті 6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.

Відповідно до абзацу другого статті 1 Закону України "Про охорону дитинства" дитина - це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно з законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.

anatol_ua 16.02.2009 12:43

ЗУ "Про відпустки"
Стаття 19. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей
Жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до
15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій
матері
, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у
разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також
особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова
оплачувана відпустка тривалістю 7 календарних днів без урахування
святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю
України

Кстати, а где же указание на возраст ребёнка :eek: ???

kozur 16.02.2009 13:22

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 14.04.2008 р. N 235/0/15-08/13
Роз'яснення щодо застосування статті 19 Закону України «Про відпустки»
(додаткові відпустки працівникам, які мають дітей)
Роз'яснення щодо застосування статті 19 Закону України «Про відпустки» розроблено для надання практичної та методичної допомоги підприємствам, установам, організаціям.
.......................

Визначення віку дітей для права на отримання додаткової соціальної відпустки
Право на додаткову соціальну відпустку залежить від віку дитини. Статтею 19 Закону України «Про відпустки» визначено вік дітей тільки для такої категорії, як «жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років». Вік дитини-інваліда, всиновленої дитини, дитини під опікою, дитини одинокої матері (батька) цим Законом не встановлено, тому слід керуватися загальними нормами законодавства.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» та ст. 2 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» дитина — це особа віком до 18 років (повноліття), якщо згідно із законом, застосовуваним до неї, вона не набуває прав повнолітньої раніше.
Тому жінка, яка працює і має дитину-інваліда; всиновлену дитину; одинока мати, яка виховує дитину без батька; батько, який виховує дитину без матері, мають право на цю відпустку до досягнення дитиною повноліття.
Згідно з п. 2 ст. 243 Сімейного кодексу України опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років, а піклування — над дитиною віком від 14 до 18 років.
Отже, особа, яка взяла дитину під опіку, має право на додаткову соціальну відпустку до досягнення дитиною 14 років, а особа, яка в установленому порядку визнана піклувальником,— з досягнення дитиною віку 14 років і до виповнення їй 18 років, оскільки ст. 1861 КЗпП України гарантії, встановлені ст. 1821 цього Кодексу, поширено також на піклувальників.

Едут в одном купе рабочий и интеллегент. Ну, интеллегенту неудобно ехать молча и он пытается завязать разговор:
- В наш век, век космических скоростей и технического прогресса, каждая оптимистическая личность катострофически отрицает абстракцию.
Рабочий почесал затылок и отвечает:
- Оно конечно, оно действительно, что касательно, то относительно, и никогда не было так, что бы что-нибудь и было, а случись оно что, вот тебе и пожалуйста.

:roll:

Takeprofit 13.04.2009 18:09

День добрый!

Подниму тему :)

В личном деле сотрудницы есть три справки ВКК, что ребенок нуждается в домашнем уходе (это было основанием неоплачиваемого отпуска по п.3 ст. 25 Закона "Об отпусках").

Дает ли это сотруднице право на дополнительный отпуск по ст.19 Закона "Об отпусках" в связи с уходом за ребенком-инвалидом? Она сама полагает, что да. Я думаю, справки ВКК не подтверждают инвалидность (возможно, ошибаюсь, но указания на инвалидность ни в одной из них нет). К тому же, по расчетам нач. ОК, дней неиспользованного отпуска у нее - 0. Соотв-но, доп. отпуска нет...?

dautina 13.04.2009 19:41

Справки ВКК о необходимости домашнего ухода за ребенком и справка МСЭК об установлении инвалидности ребенку - разные вещи.

Takeprofit 14.04.2009 09:49

Вот это-то я понял.
Т.е. от сотрудницы необходимо заключение медико-социальной экспертной комиссии об инвалидности ребенка, верно? для того, чтобы было право на доп. отпуск?

И какие акты регулируют процедуру определения инвалидности?

esar 14.04.2009 10:32

Цитата:

Сообщение от Takeprofit (Сообщение 60487)
Вот это-то я понял.
Т.е. от сотрудницы необходимо заключение медико-социальной экспертной комиссии об инвалидности ребенка, верно? для того, чтобы было право на доп. отпуск?

И какие акты регулируют процедуру определения инвалидности?

Документом, що підтверджує встановлення інвалідності дитині, є форма N 080/о "Медичний висновок на дитину (підлітка) інваліда з дитинства", затверджений наказом Міністерства охорони здоров'я від від 27.12.1999 N 302

Takeprofit 14.04.2009 11:45

Спасибо.
Т.е. наличие/отсутствие такого мед.заключения решает вопрос о праве на доп. отпуск по уходу за ребенком-инвалидом, если правильно понял.

esar 14.04.2009 11:49

Цитата:

Сообщение от Takeprofit (Сообщение 60510)
Спасибо.
Т.е. наличие/отсутствие такого мед.заключения решает вопрос о праве на доп. отпуск по уходу за ребенком-инвалидом, если правильно понял.

Так, ви правильно зрозуміли.


Часовой пояс GMT +3, время: 23:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»