Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Матеріальна допомога при смерті працівника (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=6014)

Tuchka 07.03.2009 11:18

Матеріальна допомога при смерті працівника
 
Підскажіть будь-ласка, чи виплачується матдопомога родичам померлого? Чи сказано про це в законодавстві? Я нічого про це в законі не знайшла. І ще таке питання: А якщо родичі померлого(дружина, діти) напишуть заяву на матдопомогу чи зобов`язане підприємство виплачувати допомогу?
Про те як виплачується з\п і компенсація за невикористану відпустку знаю.

Iren@ 07.03.2009 11:58

Почитайте ст. 45 ЗУ 2240-ІІІ і ваш колдоговір.

anatol_ua 07.03.2009 16:34

Вже майже п'ять років, як померла моя мама,
і майже 3,5 роки , як помер батько,
але до сих пір пам'ятаю, як допомогла мені моя компанія:
на похорони кожного з них я отримав мат. допомогу у 600 грн.
Можливо цього мені і не треба було, але мені було дуже приємно
(наскільки це може бути приємно :( ),
що компанія мене підтримала хоча б у такий спосіб...
Тому згодний з Iren@ - дивіться свій кол. договір :wink:

Tuchka 09.03.2009 14:37

Компанія то не проти допомогти і допомогла(у нас надається грошова допомога при смерті, народженні, весіллі, при важкій хворобі\операції), проте керівництва цікавить саме чи це обов`язкова допомога і в якій кількості, якщо це так?
Чи є законні підстави, чи це просто на совісті підприємства - давати\не давати допомогу і в якій сумі?

Наш колективний договір якщо і існує, то невідомо де. Він втрачений і я не знаю як його відновити... :redface:

Ханифа 09.03.2009 16:35

Цитата:

Він втрачений і я не знаю як його відновити...
Вариант:
берем конфеты и идем в РДА, вдруг его там регистрировали.
Если есть-- делаем копию и по ней утверждаем дубликат.
Если нет-- делаем новый колдоговор, если он, конечно, нужен.

anatol_ua 10.03.2009 09:09

В данном случае - нужен, ведь матпомощь-то выплачивается согласно КД и размер её указан в КД
(причём, со всякими бухгалтерскими нюансами, типа - из прибыли или на валовые расходы, с налогообложением или без оного и т.п.).
Теперь насчёт обязательности её выплаты:
если есть запись в КД о предоставлении матпомощи, то надо очень сильно обосновывать её невыплату :roll:

Iren@ 10.03.2009 09:46

Цитата:

Сообщение от anatol_ua
насчёт обязательности её выплаты:
если есть запись в КД о предоставлении матпомощи, то надо очень сильно обосновывать её невыплату :roll:

Ще раз кажу - треба читати колдоговір. Дивлячись, яке формулювання. Можливо, там написано - "за наявності можливості/коштів"....
А якщо на підприємстві скрутне фінансове становище і всі на умовах неповної зайнятості працюють? І хто це буде перевіряти - виплатили, чи - ні? Навряд чи за це якісь штрафні санкції передбачені.

anatol_ua 10.03.2009 10:01

Штрафы - врядли :lol: ,
но есть же любители "поспорить" (в т.ч. в суде) :?
А почему ему (ей) дали, а мне - нет ?
Ответ "Потому что ты ещё не умер" иногда успокаивает, а иногда и нет :lol:

korelija 02.11.2009 15:53

У зв'язку із смертю батька одного з працівників підприємство бажає виплатити допомогу у розмірі 1000 грн. ("на руки") - уся допомога оподатковується? Чи є шанс частину неоподатковувати або оподаткувати меншим податком, а іншу частину виплатити просто як чергову доплату (за щось там) і оподаткувати за звичними нормами?Середній нарахований дохід працівника за місяць 2700 грн.
Буду вдячна за швидку відповідь,так як питання має терміновий характер.

anatol_ua 02.11.2009 16:32

А як записано у Вас у КД ?
І що кажуть люди, які ближчі до ваших грошей - бухгалтера ?


Часовой пояс GMT +3, время: 06:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA