Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Увольнение в связи с выходом на пенсию (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=10742)

Мотя 16.07.2010 09:20

:confused:

"В связи с выходом на пенсию..."

"И эта странная фраза..."

Сколько читала, сколько изучала трудов по этому вопросу - мнения примерно фифти-фифти...:
1. Выход на пенсию может быть один раз.
2. Выход на пенсию может быть постоянно, хоть каждый день для пенсионера.

Так что...единого мнения тут не будет....:dont know::reverie:

anatol_ua 16.07.2010 12:26

... пока не будет единого мнения законодателя и
нормального, читабельного, однозначного и действенного ЗАКОНА !!!

Мотя 16.07.2010 12:32

Анатоль!
 
:handshake::kiss:

vi_ks_ik 17.07.2010 09:20

Подскажите пожалуйста как правильно уволить по ст. 40 п. 5:dont know:

Yuliya 17.07.2010 16:15

для vi_ks_ik http://hrliga.com/index.php?module=p...op=view&id=990

OK-NKDDAU 19.07.2010 14:30

Добрий день! ст.40п.5. Якщо людина не з"являлася на роботу у наслідок тимчасової непрацездатності протягом більш як 4 місяці дивлячись по ситуації: загальне захворювання чи травма.
1.Звільняється працівник лише за згодою профкому(адміністрація подає на профком подання).
2.Попробуйте переконати працівника у тому що він не може виконувати свої обов"язки у повному обсязі і щоб той написав заяву на звільнення.
3. Якщо він не піддається на Ваші "умовляння" адміністрація може потребувати від працівника додаткового повного медичного обстеження з заключенням про його стан здоров"я. Я не думаю що зав. клінікою підпише на свій страх і ризик допуск до роботи якщо буде виявлено що працівник не спроможний виконувати свої обов"язки.
4. тут ще треба звернути увагу на те чи не встановлено законодавством триваліший строк збереження посади при певному захворюванні.
А якщо працівник отримав виробничу травму, захворювання, ви його не можете звільнити взагалі до його повного одужання, місце роботи зберігаєтьться до відновлення працездатності або встановлення інвалідності.
5. Ви повинні довести що хвороба працівника негативно відображається на роботі вашого закладу. А якщо все вийде у трудову пишите: звільнений у зв"язку з нез"явленням на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності.(п.5ст.40 КЗпП України).

Аля 84 06.04.2012 09:39

Выплаты работнику в связи с выходом на пенсию по возрасту
 
Привет! подскажите, какие выплаты осуществляются работнику, который увольняется в связи в свыходом на пенсию! :reverie:

Мотя 06.04.2012 10:45

:dont know:Не знаю...Вашего КД мы не читали....:reverie:

Аля 84 06.04.2012 10:46

в КД этого нет! и в законодательстве этого я не нашла

Мотя 06.04.2012 10:47

Цитата:

Сообщение от Аля 84 (Сообщение 169999)
в КД этого нет! и в законодательстве этого я не нашла

Тогда - о каких выплатах Вы хотите услышать?:dont know::reverie:


Часовой пояс GMT +3, время: 04:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»