Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Об увольнении по ст. 38 (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5876)

Каренина 12.11.2015 14:51

Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 220268)
Просто заява без візи директора до наказу?

Віза директора є, наказу немає.

DANA13 12.11.2015 15:00

В цьому випадку погодьте це питання з директором, покажіть йому 2 абз. ст.38 КЗПпУ (я ж не знаю якиий він, бувають і САМДУРИ), щоб з ненацька не почути: ЯК ТИ МОГЛА НЕ ВИКОНАТИ ....

Каренина 12.11.2015 15:54

це все зрозуміло, як по закону необхідно зробити у такому випадку? просто була перевірка комісії по одному випадку, і вони зазначили, що така заява мала бути. комісія то комісія, сьогодні одні перевіряють городять, завтара інші, хто як розуміє.

DANA13 12.11.2015 16:09

Якщо немає нічого крім заяви, яку не реалізовано, все узгоджено з диркетором, то навіщо її зберігати та показувати при перевірці?

У мене бувають ПСИХІ працівників у вигляді термінових заяв про звільнення, потім, коли всі миряться і працюють далі - я їх просто викидаю

Каренина 12.11.2015 16:46

В том і справа, що працівник ПСИХОНУВ сам написав заяву на звільнення, а потім написав скаргу на наш заклад, що керівник змусив писати заяву на звільнення. от комісія по розбору цього випадку і зазначила, що працівник мав написати заяву про вдкликання. Просто хочеться підстрахуватися від таких ПППППрацівників

Коли працівник звільняється він має надати до відділу кадрів обхідний листок з підписами керівника структурного підрозділу, з бухгалтерії і.д.т., а якщо він не оформив належним чином обхідний? Як тоді бути якщо у працівника заборгованість по бухгалтерії, або в структурному підрозділі, якщо він не встиг, або не захотів за 2 тижні вирішити усі питання? Я так розумію, я не маю право не видати трудову книжку без обхідного?

DANA13 12.11.2015 16:57

Співчуваю, якщо у Вас трапляються таки писаки, то раджу:
взяти у нього заяву на відзив та накласти резоюцію: "для виконанння", а потім ВИ залшите собі копію заяви про звільнення, а йому віддіайте заяву про звільнення під підпис:"оригінал заяви отримав Іванов ___ (дата)"

Каренина 12.11.2015 18:56

як прац!вник маэ пов¡домити що в¡н передумав зв¡льнятися? письмово? чи можна усно?

Iren@ 12.11.2015 22:47

Слова до справи не підшиєш. Рекомендую тільки письмово.

Мотя 13.11.2015 01:58

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220307)
Я так розумію, я не маю право не видати трудову книжку без обхідного?

Какое право Вы имеете не выдать ТК работнику при увольнении?
Ни о каком обходном листе ни слова не сказано в КЗоТУ!:nea:
Зато там указан срок, в который Вы обязаны выдать ТК при увольнении:

Цитата:

Стаття 47. Обов’язок власника або уповноваженого ним органу провести розрахунок з працівником і видати йому трудову книжку

Власник або уповноважений ним орган зобов’язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку
со всеми вытекающими...

Каренина 13.11.2015 11:03

Чому у мене виникло таке питання? Часто працівник до дня звільнення не вспіває вирішити питання з бухгалтерією, керівником свого структурного підрозділу, і т.д. і бухгалтерія наполягає щоб я не віддавала трудову поки працівник не вирішить усі питання. Чи можна якимсь чином надавити на працівника, щоб він вчасно вирішив свої питання, крім того щоб „шантажувати” його трудовою книжкою. І взагалі чи є якісь нормативні документи щодо обхідних листків.

DANA13 13.11.2015 12:26

Повністю згодна з Мотя, Ви можете шантажувати кого завгодно, просто поясніть своїм бухам що, якщо Ви не будети видавати ТК в день звільнення, то він може згодом через суд поновитись на роботі та отримати гроші за весь "вимушенний прогул"

Inka 13.11.2015 14:05

Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 220345)
просто поясніть своїм бухам що, якщо Ви не будети видавати ТК в день звільнення, то він може згодом через суд поновитись на роботі та отримати гроші за весь "вимушенний прогул"

А им-то что? По их бумагам будет все гладко, а виноватым в невыдаче ТК и последовавших за этим неприятностях будет кадровик. Объяснять не бухгалтерам надо, а руководству.

DANA13 13.11.2015 14:17

Наша главбух сразу бы поняла, но я согласна, что лучше идти прямо к руководству с такой информацией + про возможный штраф в случае обращения бывшего работника без ТК в Госслужбу Украины по вопросам труда за нарушения трудового зак-ва (ст.265КЗпП)

Andry 13.11.2015 14:31

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
...працівник до дня звільнення не вспіває вирішити питання з бухгалтерією, керівником свого структурного підрозділу, і т.д. і бухгалтерія наполягає щоб я не віддавала трудову поки працівник не вирішить усі питання. Чи можна якимсь чином надавити на працівника, щоб він вчасно вирішив свої питання, крім того щоб „шантажувати” його трудовою книжкою.

По перше, як вам вже писали, незважаючи ні на що ви зобов'язані видати ТК працівнику в останній день роботи.
А по друге - вам слід пам'ятати, що ви подпорядковуєтеся не бухгалтерії і не керівникам структурних підрозділів, тому в них немає жодних підстав вимагати щось від вас. У працівника є свій начальник, нехай звертаються до нього і це вже хай він думає, як заставити працівника вирішити усі питання - він же, врешті решт, працівнику заяву на звільнення погоджував, а не ви! А ваша справа - правильно звільнити працівника і вчасно видати йому усі необхідні документи.
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
І взагалі чи є якісь нормативні документи щодо обхідних листків.

Не існує таких нормативних актів.
І більш того - в жодному діючому нормативному акті навіть згадки про них ви не знайдете, це суто плід народної творчості :)

Каренина 13.11.2015 14:55

Велике всім дякую за допомогу!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Мотя 13.11.2015 15:22

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
бухгалтерія наполягає щоб я не віддавала трудову поки працівник не вирішить усі питання.

Мдя-я-я...бухи у нас, как всегда - превыше всего!:twisted: Слово буха выше слова законодателя! Замечательно!
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
І взагалі чи є якісь нормативні документи щодо обхідних листків.

Я же Вам писала несколькими постами выше - нет!
Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 220345)
поясніть своїм бухам що, якщо Ви не будети видавати ТК в день звільнення, то він може згодом через суд поновитись на роботі та отримати гроші за весь "вимушенний прогул"

Я не понимаю - что за бухи такие, которые законы в глаза не держали?:dont know: Им еще и пояснять что-то надо..во дожились....:smml2::shot:Пусть бухи сами решают свои проблемы, кто там кто-то задолжал им....А кадровик пусть выполняет свою работу, следуя своей ДИ, в которой четко написано, что тот руководствуется в своей работе КзоТУ и т.д. С каких пор кадровики подчиняются бухгалтерии?

Каренина 13.11.2015 15:39

Гаразд. А якщо з працівника, який відгуляв щорічну відпустку на перед необхідно провести відрахування для покриття заборгованості за дні щорічної відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року? або недостача у матеріально-відального працівника?

Мотя 13.11.2015 16:19

1. Если есть из чего высчитать - высчитывайте. Если нЕ из чего - пусть сам вернет в кассу. Не вернет - подавайте в суд.
2. Недостача - подавайте в суд.
3. Но ТК выдать обязаны в день увольнения и произвести полный расчет в сроки, указанные в КЗоТУ - тоже обязаны.

Каренина 10.12.2015 13:31

ось працівник подав заяву на звільнення за власним бажанням "Прошу звільнити мене з займаної посади за власним бажанням та без відпрацювання з 16.12.2015р." дата написання заяви 10.12.2015р. Що кадровику робити? переписати заяву з нормальним датами (2 тижні відпрацювання) відмовився. що у резолюції керівнику необхідно написати?

Мотя 11.12.2015 01:57

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 221066)
працівник подав заяву на звільнення за власним бажанням "Прошу звільнити мене з займаної посади за власним бажанням та без відпрацювання з 16.12.2015р." дата написання заяви 10.12.2015р. Що кадровику робити? переписати заяву з нормальним датами (2 тижні відпрацювання)

1. Нет никакой отработки по трудовому законодательству.
2. Работник обязан предупредить о своем увольнении по собственному желанию за две недели до дня увольнения.
Кроме перечисленных случаев в ст.38, при которых собственник обязан уволить в день, о котором просит работник.
Цитата:

Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
....
3. Если есть уважительная причина - предоставить документ, подтверждающий уважительную причину увольнения ранее двух недель, в день, о котором просит работник.
4. "З" не пишется, в противном случае это можно квалифицировать, как увольнение в любой день, который последует после 16.12.2015.
Увольняют какой-то конкретной датой, а не С какой-то даты.

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 221066)
що у резолюції керівнику необхідно написати?

Я не представляю руководителя, который не знает - что писать ему в собственной резолюции, простите....но это - реплика в сторону....Коль такой руководитель до сих пор умудряется руководить, значит - всех это устраивает.:pardon:
Если нет уважительных причин увольнения ранее указанных в статье двух недель, которые перечислены в ст. 38 КЗоТУ и не приложен документ, подтверждающий ту или иную причину, то он должен отсчитать две недели с даты, которой подавалось заявление работника и написать: ОК. Уволить по ст. 38 КЗоТУ такой-то датой.
Или пусть кадровик отсчитает, если руководитель считать не умеет.

Каренина 11.12.2015 09:37

Мотя ДУЖЕ ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ!!!! наш заклад молодий, керівник молодий. Я так зрозуміла, що можна не переписувати заяву, в цій неправильній в резолюції все зазначити? якщо заява написана 10.12, звільнити 24.12.2015р. так? Як повідомити працівника, що дата звільненн 24.12, а не таказа, яку він зазначив у заяві?

Днепропетровск 29.01.2016 12:00

Увольнение по уходу за ребенком до 14 лет.
 
Добрый день! У меня такая ситуация, мужчина хочет уволиться по уходу за ребенком до 14 лет, он женат и жена у него не работает. Вопрос, может ли он уволиться по такой статье (ст. 38 КЗоТ Украины по уходу за ребенком до 14-ти лет). Заранее спасибо

Andry 29.01.2016 12:39

Может.
Читаем комментарияи к КЗоТу:
Цитата:

...Випадки, коли на власника покладається обов'язок звільнити працівника в строк, про який він просить, перелічені в ст. 38 КЗпП. Усі вони об'єднані однією загальною ознакою - неможливістю для працівника продовжувати роботу, яка виявляється, зокрема, у такий спосіб:
...6) догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або за дитиною-інвалідом. Відповідно до законодавства не потрібно будь-якого підтвердження необхідності догляду. Запис про дітей у відділі кадрів, як правило, є. У необхідних випадках документи про наявність дитини повинні бути надані. А факт звільнення саме через догляд за дитиною підтверджується лише заявою працівника. Вимагати будь-яких документів, що підтверджують такий мотив звільнення (за наявності дитини), власник не вправі;

nIKSON 05.07.2016 23:40

увольнение без отработки 2х недель...причина переезд в другой город
 
Між мною та роботодавцем укладений строковий трудовий договір. У зв'язку з переїздом на нове місце проживання в інше місто, маю намір розірвати достроково трудовий договір та звільнитись за власним бажанням у зв’язку з переїздом на нове місце проживання (ст. 38 КЗпП України). підтвердити документально переїзд не можу, так я залишаюсь прописаний за місцем теперішнього проживання, а проживати буду в іншому місці у сестри вдома

Andry 06.07.2016 11:03

Цитата:

Сообщение от nIKSON (Сообщение 223934)
...підтвердити документально переїзд не можу...

У Науково-практичному коментарі до законодавства України про працю (видання шосте) зазначено:
Цитата:

...Випадки, коли на власника покладається обов’язок звільнити працівника в строк, про який він просить, перелічені в ст. 38 КЗпП. Усі вони об’єднані однією загальною ознакою – неможливістю для працівника продовжувати роботу, яка виявляється, зокрема, у такий спосіб:
1) переїзд на нове місце проживання. Очевидно, він повинен бути чимось підтверджений. Підтвердженням у цьому випадку можуть бути документи, наприклад, ті, що свідчать про зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання...
Цитата:

Сообщение от nIKSON (Сообщение 223934)
... я залишаюсь прописаний за місцем теперішнього проживання, а проживати буду в іншому місці у сестри вдома

Проживання в іншому місті без реєстрації є порушенням паспортного режиму, відповідальність за яке передбачена ст.197 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
Цитата:

Стаття 197. Проживання без паспорта
Проживання громадян, зобов'язаних мати паспорт, без паспорта або за недійсним паспортом, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

filida 11.07.2016 11:49

Прошу помощи
Сотрудник не вышел на работу 06,07, в этот же день ему было отправлено письмо с просьбой подтвердить причины своего отсутствия, 11,07 было получено заказное письмо с просьбой уволить по собственному желанию 07,07 в связи с переездом

Каковы мои действия в данной ситуации?

Andry 11.07.2016 12:25

Я бы порекомендовал уволить его по ст.38 - это гораздо проще и лучше. Надеюсь, он написал куда выслать трудовую и расчет?

filida 11.07.2016 13:18

Нет, только заявление с причиной увольнения
Еще вопрос, а в данном случае датой увольнения будет какое число, на штампе я смотрю оно отравлено 08,07

Andry 11.07.2016 13:52

То число, когда он просит его уволить.
См. ст.38:
Цитата:

У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання...), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник...

filida 11.07.2016 13:59

Но приказ от сегодняшнего? так как получено именно сегодня, с датой увольнения 07?

filida 11.07.2016 14:12

Но приказ сегодняшним число?, так как получено именно сегодня, но дата увольнения 07,07?

Andry 11.07.2016 17:48

Цитата:

Сообщение от filida (Сообщение 223991)
Но приказ сегодняшним число?, так как получено именно сегодня, но дата увольнения 07,07?

Увольнение задним числом чревато тем, что расчет при увольнении должен быть произведен в день увольнения. В противном случае он потом может потребовать оплатить ему эти дни (с момента увольнения до момента получения расчета и трудовой).
Давайте исходить из того, что никаких документов, свидетельствующих о переезде, он не предоставил, поэтому вы вправе уволить его через две недели, как положено.

filida 11.07.2016 18:02

Хм... но если я уволю его через 2 недели, а он не появляется, и не планирует, я должна буду выплатить ему зп за ети 2 недели, как быть?

Inka 11.07.2016 18:05

Цитата:

Сообщение от filida (Сообщение 223994)
я должна буду выплатить ему зп за ети 2 недели

С какой стати, если человека нет на рабочем месте? Ставьте неявки по невыясненным причинам, и никакой оплаты.

Andry 11.07.2016 18:06

Цитата:

Сообщение от filida (Сообщение 223994)
Хм... но если я уволю его через 2 недели, а он не появляется, и не планирует, я должна буду выплатить ему зп за ети 2 недели, как быть?

Почему вы так считаете? Он вам предоставил хоть какие-нибудь документы, свидетельствующие о переезде?

Aneta 12.07.2016 10:08

Я бы уволила по соглашению сторон. Как мне кажется, самый приемлемый вариант.

Tanyha 10.10.2016 11:34

подскажите пожалуйста, женщина после отпуска по уходу до трех лет 10.10. 2016 должна выйти на работу. Но она хочет уволиться. Нам необходимо написать заявление "считать меня приступившей к работе....", а потом этим же днем увольнение по собственному сделать? или по соглашению сторон?

DANA13 10.10.2016 16:15

1. приступила 10.10.16 (чтоб не прогул, раз должна выйти 10.10.16)
2. заявление - прошу уволить с 10.10.16 (последний рабочий день)
А статью выбирайте по ситуации, думаю в данном случае 2-х недельная отработка никому не нужна - лучше по соглашению.

Julytt 11.10.2016 16:50

Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 225071)
.............. - лучше по соглашению.

мне на курсах рассказывали, что лучше по собственному, аргумент был тот, что мамочки имеют гарантии при работе.

DANA13 11.10.2016 17:16

Цитата:

Сообщение от Julytt (Сообщение 225080)
мамочки имеют гарантии при работе.

? Поделитесь пожалуйста, пока не знаю про гарантии после увольнения по ст. 38

Вообще не зная конкретной ситуации, трудно предложить лучший вариант. Например, если вдруг мамочка хочет побыть на учете в центре занятости, то по соглашению - однозначно лучше


Часовой пояс GMT +3, время: 05:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA