Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

anna_kmto 13.12.2007 14:16

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 18.06.2007 р. N 150/13/133-07

У відділі умов та режимів праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення і повідомляється.

Пункт 22 частини першої статті 20 та пункт 1 частини першої статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" дає право особам, віднесеним до категорії 1 - 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки в зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, що надається протягом календарного року.

Зазначена відпустка не належить до виду щорічних, визначених пунктом 1 частини першої статті 4 Закону України "Про відпустки", на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток, тому грошовій компенсації вона не підлягає.


Начальник відділу умов
та режимів праці

Г. Максименко


Надруковано:
"Баланс",
N 32, 19 липня 2007 р.

магличка 24.12.2007 15:26

Чорнобильська відпустка
 
Всем привет!!! Народ, прошу, по-возможности, помочь мне в таком вопросе: мне необходима точная информация по-поводу категорий пострадавших от аварии на ЧАЭС и какое кол-во дополнительного отпуска положено для каждой категории... У меня есть некая информация, но с каждого источника немного разная... Буду ждать ответ. С Ув. Ирина

дашуня 25.12.2007 14:20

чорнобильська відпустка
 
Почитайте Закон Украины "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильскої катастрофи". № 796-XII
http://hrliga.com/index.php?module=n...op=view&id=139

LuchSolnca 25.12.2007 15:05

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 17.11.2006 р. N 415/13/116-06
http://hrliga.com/index.php?module=n...op=view&id=184
там все конкретно описано :wink:

сергеевна 28.07.2008 13:44

Чернобыльский отпуск
 
:roll: ХЕЛП
Чернобылец 3 категории написал заявление на дополнительный без содержания "Чернобыльский" отпуск на 14 раб.дней. В законе я такой отпуск не нашла (п.3 ст.22 только для родителя с ребенком!). А работник отпуск до этого получал ежегодно. Какая еще есть норма? ПЛИЗ ссылку на статью

EllE HRD 28.07.2008 15:36

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ТА УМОВ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 10.06.2008 р. N 149/13/116-08

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> лист і повідомляється.

Згідно з пунктом 22 статті 20 та пунктом 1 статті 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" особам, віднесеним до категорій 1 та 2, державою гарантовані компенсації та пільги щодо використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік.

Зазначена відпустка не належить до виду щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України "Про відпустки", відповідно на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.

Необхідно зазначити, що відпустка громадянам, віднесеним до категорій 1 та 2, визначена Законом як пільга та компенсація.

На відміну від виду щорічних відпусток, зазначена відпустка не пов'язана із робочим процесом і надається незалежно від часу роботи на підприємстві, установі, організації.

Витрати, пов'язані з оплатою щорічних відпусток, здійснюються за рахунок коштів підприємств, призначених на оплату праці, або за рахунок коштів фізичної особи, у якої працюють за трудовим договором працівники, а в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата відпусток провадиться з бюджетних асигнувань на їх утримання. Фінансування видатків на відшкодування витрат на оплату відпусток, що надаються особам, віднесеним до категорії 1 та 2, провадиться відповідно до ст. 1 Закону України "Про формування, порядок надходження і використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення". Тобто джерела покриття витрат на щорічні відпустки і вищезазначені додаткові відпустки різні.

Отже, немає підстав вважати щорічними відпустки, які надаються особам, віднесеним до категорії 1 та 2, відповідно до статей 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" їх слід відносити до інших видів відпусток, установлених законодавством (частина друга статті 4 Закону України "Про відпустки").

ШевАл 28.07.2008 16:28

Как альтернативу предложите отпуск без сохранения з.п. по согласованию сторон (ст.26 З-на про отпуска)

EllE HRD 28.07.2008 16:31

Цитата:

Сообщение от ШевАл
Как альтернативу предложите отпуск без сохранения з.п. по согласованию сторон (ст.26 З-на про отпуска)

ничего себе альтернатива.

ШевАл 28.07.2008 16:37

тогда объясните, в чем разница между этими "дополнительными без содержания" отпусками (кроме обоснования)?? :?: Ведь 3-й категории действительно такой отпуск не положен..

EllE HRD 28.07.2008 16:39

ну а право на отпуск без содержания 14 дней на общих основаниях? может он захочет и его использовать.

там просто фокус в Законе в том, что дается право на отпуск в 14 рабочих дней без сохранения з/п одному из родителей несовершеннолетних детей проживающих на территории зоны радиоактивного заражения. ссылки на Закон есть в письме, а статья про льготы 3ей категории это статья 22.
если соблюдены все условия данного социального отпуска, то один из родителей по идее имеет право на 14 дней по общим основаниям без созранения з/п и 14 дней дополнительно согласно п. 3 ст.22 данного Закона.
может я все время что-то не так понимала? тогда исправьте меня, пожалуйста.


Часовой пояс GMT +3, время: 19:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»