Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Увольнение пенсионеров (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=504)

Мотя 20.01.2011 20:43

Ответ на этот вопрос: фифти-фифти...:reverie:
К общему знаменателю так и не пришли, мнения разделились..:cry:
Где-то обсуждали этот вопрос....О том, сколько раз может работающий пенсионер увольняться с связи с выходом на пенсию: один раз или несколько...:dont know::reverie::?

Mardge 21.01.2011 10:03

Цитата:

Сообщение от Allaz (Сообщение 128700)
можно написать просто "по собственному желанию" или обязательно "по собственному желанию в связи с выходом на пенсию"?

Конечно, не обязательно писать "в связи с выходом на пенсию". Работник может сослаться на уважительную причину, если она у него есть, но не обязан ведь!
А вот сколько можно увольняться по этой уважительной причине - это отдельный разговор, и единого мнения, как Мотя выше написала, нет.

anatol_ua 21.01.2011 15:33

Единственное замечание - если работник таки напишет "в связи с выходом на пенсию",
то его можно уволить в срок, о котором он просит, а не ждать две недели !

OK-NKDDAU 27.01.2011 15:21

Добрий день. Я вже піднімала на форумі цю тему, тільки у нас була проблема звільнення з неодноразовим формулюванням причини звільнення «виходом на пенсію». Головне, проблема була пов’язана з щорічною відпусткою і поверненням коштів за невідпрацьований період. Я цікавилася цим питанням і знайшла в HR-Лігі ось це:
Вихід на пенсію
Вихід на пенсію є поважною причиною для звільнення за власним бажанням у разі набуття працівником права на такий вид пенсійного забезпечення, як пенсія за вислугу років, оскільки однією з обов’язкових умов її призначення є полишення працівником роботи (посади, професії, сфери діяльності), яка дає право на цей вид пенсійного забезпечення. У разі набуття працівником права на інші види пенсійного забезпечення (за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника) з виходом на пенсію він може продовжувати працювати на цій роботі, а може й звільнитися з неї. І в другому випадку вихід на пенсію також буде поважною причиною для звільнення . Слід зазначити, що працівник після набуття права на пенсію (досягнення пенсійного віку, встановлення однієї з трьох груп інвалідності) та звільнення за власним бажанням з мотивів виходу на пенсію не зобов’язаний фактично оформлювати пенсію, оскільки закон визнає право зазначених працівників просто посилатися на таку причину звільнення, надавши роботодавцеві, в разі необхідності, документ, що підтверджує право працівника на пенсію. Наступне звільнення пенсіонера, який працює, за власним бажанням, на нашу думку, не може вважатися виходом на пенсію та відповідно поважною причиною. Однак, якщо працюючий пенсіонер по інвалідності з досягненням пенсійного віку переоформлює пенсію по інвалідності на пенсію за віком і при цьому звільняється з роботи за власним бажанням, то це буде вважатися як вихід на пенсію і відповідно поважною причиною.
Зразок наказу: ШЕВЧЕНКО Наталію Олександрівну,інженера з підготовки кадрів, 21.09.2004 р. за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію за віком, ст. 38 КЗпП України.
Підстава: заява Шевченко Н. О.
Зразок запису до трудової книжки:Звільнена за власним бажанням у зв’язку з виходом на пенсію за віком, ст. 38 КЗпП України. Зразки теж з HR-Ліги.

Мотя 27.01.2011 15:26

А Вы не видите ничего странного в данной статье?

OK-NKDDAU 27.01.2011 15:34

Ні не бачу. Якщо Ви бачите розкрийте і мені очі. Звільнення з причини виходу на пенсію за віком можна один раз, так я зрозуміла з цієї статті, отже і наказ і запис у трудову робимо один раз.

Anchapa 27.01.2011 19:38

Тут, доречі, можна провести аналогію з роботою під час відпустки по догдяду за дитиною. Ну мені так здається...:redface:

Працювала - Працювала
Підла у відпустку - Пішла на пенсію
Вийшла на не повний робочий день - Влаштувалась на роботу
Знов пішла у відпустку - Знов пішла на пенсію
Знов вийшла на роботу - Знов влаштувалась на роботу.

Одна знущається над відпусткою з "виходом і входом", друга над пенсією... :lol::rofl::lol::rofl::lol::rofl:

Ну а на рахунок посту OK-NKDDAU, то певно вона хотіла зробити наголос саме на це речення:

Цитата:

Сообщение от OK-NKDDAU (Сообщение 130208)
Наступне звільнення пенсіонера, який працює, за власним бажанням, на нашу думку, не може вважатися виходом на пенсію та відповідно поважною причиною.

Як це пафосно не звучить: скільки людей, стільки й думок...

Trishka 28.01.2011 14:36

В законодательстве нет прямого указания на то, что по достижении пенсионного возраста человек обязан уволиться (как это было до 1995 года). Т.е. по логике вещей он вполне может продолжать работать и при этом, найдя новую работу, уволиться по собственному, по согласованию сторон или еще как-нибудь. Равно как и, уволившись в связи с выходом на пенсию, через месяц понять, что жизни без работы нет, и снова пойти на работу. А потом снова уволиться в связи с выходом на пенсию. Законодательство НИГДЕ этого не запрещает.
Ради интереса просмотрела судебную практику по вопросу выплаты пособия в связи с выходом на пенсию. Желающие могут ознакомиться с реальным судебным решением: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/2887055 Тут как раз речь идет о том, что человек дважды увольнялся с работы в связи с выходом на пенсию и имел право дважды получить причитающуюся помощь от работодателя.

Ale78 04.02.2011 13:07

ст. 38 КЗПП вихідна допомога
 
Добрий день. Допоможить, будь-ласка. Працівник написав заяву на звільнення у зв'язку з виходом на пенсію в якій просить звільнити його "з 01березня 2011 р." 1.Чи буде у такому випадку 1 березня його останнім робочим днем чи його потрібно звільнити та розрахуватися 28 лютого? 2. 60 років виповнилося в нашїй організації але він не звільнявся і правом на вихідну допомогу за ст.44 КЗпП не користувався. Чи не втратив він це право. Дуже дякую

anatol_ua 04.02.2011 13:26

1. У такому випадку - буде саме 01 березня !
(але треба переписати заяву так, як прийнято: "...звільнити мене 01 березня", тоді саме 01.03.2011 буде останнім робочим днем).
2. Прочитайте пост Trishka (трохи раніше...) - там навіть посилання на судове рішення є !


Часовой пояс GMT +3, время: 00:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»