Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

anatol_ua 20.02.2009 10:56

А чем мотивирует ?
В Законе N 796-XII указаний об этом я не нашёл :dont know:

DINA020376 20.02.2009 11:54

Тем мотивируют что он получает чернобельскую пенсию и поэтому ему отпуск дополнительный не положен.
Я тоже нигде не нашла такой формулировки ,что если пенсия то нет отпуска.

Стаття 60. Інші пільги та компенсації особам, які
постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,
можуть надаватись й інші пільги та компенсації, передбачені
законодавством України.

Стаття 70. Захист прав громадян, які постраждали
внаслідок Чорнобильської катастрофи

Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської
катастрофи, мають право захищати у відповідних державних, судових
органах свої законні інтереси та інтереси своїх дітей.
( Закон доповнено статтею 70 згідно із Законом N 230/96-ВР від

Я думаю что этими статьями можно мотивировать то, что они не имеют права давать дополнительный отпуск. Я права?

anatol_ua 20.02.2009 13:37

Цитата:

Сообщение от DINA020376
Я думаю что этими статьями можно мотивировать то, что они не имеют права давать дополнительный отпуск. Я права?

Так имеют или не имеют ?

Конечно, одно другому - не помеха,
и "чернобылец" может получать и пенсию,
и дополнительный отпуск 14 рабочих (16 календарных) дней.

DINA020376 20.02.2009 14:11

Да, извиняюсь, я ошиблась, НЕ имеют право НЕ давать, Вы правильно заметили :redface:
И большое спасибо за советы :)

Iren@ 20.02.2009 16:07

Отже, підводячи підсумки бурхливій дискусії, яка тривала два тижні, я можу дійти висновку, що учасники обговорення не досягли згоди у цьому питанні. :D
Ну що, шановні колеги, здаєтесь, чи ще подумаєте, де тут собака закопаний? :wink:

zinus 21.02.2009 19:09

а що, є ще підказонька, окрім листів Мінпраці?
тоді я здаюся :)

Iren@ 21.02.2009 20:09

...

zinus 22.02.2009 15:07

а ну тепер я (скоріше для себе):

1. Раніше у відпусток одиниця виміру була "робочих днів"
2. Закон "Про статус..." саме в цей період народився
3. Робочий тиждень - шестиденний, всі інші вважаються скороченими.
4. Закон "Про відпустки" змінив одиницю виміру на "календарні дні"
5. В Закон "Про статус..." треба внести зміни щодо кількості днів (вказати в календарних)
6. Поки що п.5 не виконано, тому Мінпраці роз'яснює. Й роз'яснення грунтується на тому, що поки що "конвертація" з робочих у календарні необхідна, що оплата відпустки не за рахунок підприємства, що й робочий тиждень (шостиденний) також застосовується загальний (а не прийнятий на конкретному підприємстві).
7. Мінпраці роз'яснює не застосування Закону "Про статус...", а застосування трудового законодавства, зокрема - Закону "Про відпустки" у випадках, коли пільга, прописана в інших законах у вигляді відпустки, поки що вказана в кількості робочих, а не календарних, днів.

воно?

anatol_ua 23.02.2009 10:05

п. 5 - :thumbs up: :bravo: :thumbs up:
Підтримую обома руками !!!
Але ж їм нІколи - треба дерибанити те, що залишилося :dont know:

Tety 24.02.2009 17:18

Доброго дня
Вибачаюсь що так довго не відписувала. Захопилась пошуками інформації - ділюсь що з того всього знайшла. Трішки заплутано, але маємо, що маємо
Отже маємо Закон "Про статус Чорнобильців ..." - 14 робочих днів
Ще був "Порядок використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення (постанова КМУ №987 від 20.06.2000).
Цей порядок втратив чинність згідно постанови КМУ №931 від 16.09.2005 (Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи). Пункт 1. якого говорить 1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік Отже сьогодні його не використаєш
В тому ж році прийнято (постанова КМУ №936 від 20.09.2005) ПОРЯДОК використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, де спершу було написано 14 робочих днів.
А вже ПОСТАНОВА КМУ від 14 лютого 2007 р. N 211, внесла корективи
3. У Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 р. N 936
1) ....
2) у пункті 4: ..... доповнити підпункт після цифр і слів "14 робочих днів" цифрами і словами "(16 календарних днів)";

"От такі в нас пироги"
Вивчала я довго і саму постанову
Виходить наступне. У Законі не зміненому " пп. 22) використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих днів на рік", а в постанові 936 - " п. 4, пп. 9) оплата додаткової відпустки громадянам строком 14 робочих днів (16 календарних днів) відповідно до пункту 22 частини першої статті 20.... Закону " Де ж та відповідність :dont know: ???
"Відкрила для себе Америку", коли знайшла в даній Постанові, що витрати на ці 14 днів компенсуються роботодавцю Управлінням праці та соціального захисту :roll:
а ще п. 6, каже
6. Підприємства реєструються уповноваженим органом, для чого
подають не пізніше ніж за два місяці до початку кожного бюджетного
року відомості про підприємство з визначенням кількості
постраждалих осіб за категоріями отримувачів компенсацій та
допомоги певних видів за формою, затвердженою Мінпраці, і списки
громадян із зазначенням прізвища, імені та по батькові, категорії,
серії та номера посвідчення, місця реєстрації, ідентифікаційного
номера.
Графік відпусток громадян та розрахунок витрат для додаткової
відпустки на наступний бюджетний рік подаються підприємством до
уповноваженого органу разом із зазначеними відомостями.
У разі зміни зазначених відомостей та списків громадян
підприємство повідомляє протягом 20 днів наступного місяця про
такі зміни відповідних розпорядників коштів.
До 25 числа місяця, за який здійснюється нарахування,
підприємства подають до уповноваженого органу документи щодо
розрахункових витрат, пов'язаних з виплатою компенсацій та
допомоги певних видів, за затвердженою Мінпраці формою та реєстр
отримувачів компенсаційних виплат і допомоги певних видів, де
зазначаються прізвище, ім'я та по батькові, категорія, номер
посвідчення, ідентифікаційний номер, відомості про нараховані
виплати, суму компенсацій та вид допомоги.
Керівники підприємств несуть персональну відповідальність за
своєчасність подання розрахункових документів до уповноваженого
органу та правильність призначення і нарахування компенсаційних
виплат та допомоги певних видів.
Уповноважений орган перевіряє, реєструє, обліковує розрахунки
та подає органам Державного казначейства платіжні документи для
здійснення відповідних видатків, що провадяться в установленому
законодавством порядку.
Одержану інформацію, подану підприємствами, підрозділи
уповноваженого органу у разі потреби звіряють щодо правомірності
нарахування виплат та компенсацій з відділами персоніфікованого
обліку.

Подзвонила до Управління праці та соціального захисту за місцем реєстрації компанії - цитую відповідь "Звісно дана відпустка компенсується нами, для цього необхідно в нас зареєструватись, відкрити у вашому банку "Чорнобильський" рахунок (щоб починався на 2604), принести для реєстрації документи ..., а коли надасте Чорнобильцю відпустку, ми кошти повернемо на цей рахунок" + звітність квартальна (перерахунок коштів, про надані відпустки і т. д.) - кількість днів - 14 робочих, як в Законі!"
До anatol_ua
Цитата:

Как Вы объясните её работнику ???
Якщо компенсацію здійснювати згідно правил, то Управління п. та с.з. зайвих грошей Вам не компенсує :( (як до прикладу і лікарняних Соцстрах понад норму не верне) - я не бачу що тут потрібно пояснювати працівнику, людина відпочиває і отримує за це майже 77% від з/п (при тім що вона НІЧОГО не робить)
До Iren@ - а Ви компенсуєте кошти на відпустку через Управління п. та с.з.? Якщо так - чи могли б розказати про деталі, будь-ласка


Часовой пояс GMT +3, время: 01:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA