Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Отпуска (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=69)
-   -   Дополнительный отпуск «чернобыльцам» (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=904)

Tety 25.02.2009 13:58

А можна Вас попросити скановані сторіночки довідника на пошту вислати, будь-ласочка :wink:

hr3 25.02.2009 14:00

спробую :)

anatol_ua 25.02.2009 14:36

Цитата:

Сообщение от hr3
Довідник кадровика № 1 січень 2009 року стор.24-25 "Про надання додаткової відпустки"
Те, що обговорювалося в темі - розкладено на полички

Тобто наведено листа Мінпраці та соцполітики №206/13/116-06
від 14.06.2006 :wink:
Наведу останню фразу:
... додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", має надаватися з розрахунку 16 календарних днів.

Tety 25.02.2009 15:19

anatol_ua, якби ж Ваші переконання і у працівників Управління були такі ж :) Оскільки Чорнобилець до нас тільки працевлаштувався і я вперше побачила Постанову 936, наступного тижня будемо реєструватись в Управлінні. Спробую ще раз переговорити з їхнім працівником щодо 16 календарних. Напишу коли буде результат :wink:

anatol_ua 25.02.2009 15:58

Ні пуха, ні пера :wink:

Tety 04.03.2009 16:17

Доброго дня всім форумчанам
Як і обіцяла - розказую як все пройшло. Зібрала я необхідні документи для реєстрації, а також видрукувала листи що Iren@ надала, та той що hr3 вислала. Приходжу в Управління праці із милим личиком мовляв "нічого не знаю", ось є так і так, і питаю - "як правильно на Вашу думку"? Працівник Управління "в законі 14 - значить 14", показала мені закон. Основний документ Закон - так і робитимемо і т. д. Тоді довелось витягувати папочку і приготовлені листи, постанову, і посилатись на ст. 62 Закону (Роз'яснення порядку застосування цього Закону). Довго ми сиділи. Зрештою працівник управління посміхнулася і каже "а можна я і собі копію лист зроблю" (що hr3 дала, за що їй окреме "Спасибі" :bravo: ). Тут радощів моїх не було меж - таки здалася. Думаю тепер і Чорнобильці інших фірм зареєстрованих в нашому районі зможуть по 16 календарних днів відпочинку отримувати.
Взяла в неї документи для реєстрації та звітності. Тепер Чорнобильцям - 16 календарних днів надаватимемо.
Дякую всім за участь в обговоренні. Бажаю всім успіхів :thumbs up:

anatol_ua 05.03.2009 22:27

Я ж кажу, що разом ми - СИЛА !!!

P.S. Мені здається, що чиновники просто засиділись на своїх місцях і очі в них "замилились"...
Не думаю, що Інтернет в них такий вільний, як у нас;
"Ліга-Закон" в кращому разі встановлена у нач. юридичного відділу
(а до нього ще треба попасти, дійти...) :dont know:
А ми - живі, бігаємо, сперечаємось, спілкуємось, сваримось (потроху :D );
більше обізнані з новинками, більш оперативні, більше читаємо, більше стикаємось із життям (а воно підкидає проблемки щодня :eek: ).

Гудок 11.03.2009 13:12

Шановні колеги, добрий день! Як приємно з вами спілкуватися. Приємно, що ті, хто має більше можливостей і часу для пошуку і вивчення документів, не забуває поділитися досвідом з іншими. Моє вам велике ДЯКУЮ!!! :bravo: :bravo: :bravo:

Однако бывают случаи (коллеги поделились), когда чернобыльцу нужны не столько деньги за отпуск, сколько сам отпуск (это бывает очень часто). Человек шабашничает на стороне, поэтому ему на основном месте работы нужен более длинный отпуск. Соответственно, он требует предоставить ему доп. отпуск в рабочих днях. Учитывая то, что предприятие сейчас работает три дня в неделю, он хочет соответствующий отпуск. Администрацию это не устраивает. Чернобылец обратился в прокуратуру и требует именно 14 рабочих дней. :thumbs up:

Как решиться спор, аж самому интересно. :thumbs up:

zinus 11.03.2009 16:28

будет 16 оплачиваемых календарных дней - им есть чем аргументировать - письмо минтруда (чтобы заявитель успокоился) :)
вряд ли в прокуратуре работают энтузиасты...

Takeprofit 15.04.2009 12:37

Здравствуйте!

Компенсируется ли "чернобыльский" отпуск при увольнении?

Знаю, что есть практика выдачи справок о том, что сотрудник работал и неиспользовал этот доп. отпуск.

На форуме есть мнение, что "чернобыльский" отпуск при увольнении не компенсируется и не переносится на следующий период работы, так ли это? и какие акты регулируют вопрос?


Часовой пояс GMT +3, время: 05:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»