Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Увольнение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=74)
-   -   Об увольнении по ст. 38 (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=5876)

DANA13 13.11.2015 12:26

Повністю згодна з Мотя, Ви можете шантажувати кого завгодно, просто поясніть своїм бухам що, якщо Ви не будети видавати ТК в день звільнення, то він може згодом через суд поновитись на роботі та отримати гроші за весь "вимушенний прогул"

Inka 13.11.2015 14:05

Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 220345)
просто поясніть своїм бухам що, якщо Ви не будети видавати ТК в день звільнення, то він може згодом через суд поновитись на роботі та отримати гроші за весь "вимушенний прогул"

А им-то что? По их бумагам будет все гладко, а виноватым в невыдаче ТК и последовавших за этим неприятностях будет кадровик. Объяснять не бухгалтерам надо, а руководству.

DANA13 13.11.2015 14:17

Наша главбух сразу бы поняла, но я согласна, что лучше идти прямо к руководству с такой информацией + про возможный штраф в случае обращения бывшего работника без ТК в Госслужбу Украины по вопросам труда за нарушения трудового зак-ва (ст.265КЗпП)

Andry 13.11.2015 14:31

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
...працівник до дня звільнення не вспіває вирішити питання з бухгалтерією, керівником свого структурного підрозділу, і т.д. і бухгалтерія наполягає щоб я не віддавала трудову поки працівник не вирішить усі питання. Чи можна якимсь чином надавити на працівника, щоб він вчасно вирішив свої питання, крім того щоб „шантажувати” його трудовою книжкою.

По перше, як вам вже писали, незважаючи ні на що ви зобов'язані видати ТК працівнику в останній день роботи.
А по друге - вам слід пам'ятати, що ви подпорядковуєтеся не бухгалтерії і не керівникам структурних підрозділів, тому в них немає жодних підстав вимагати щось від вас. У працівника є свій начальник, нехай звертаються до нього і це вже хай він думає, як заставити працівника вирішити усі питання - він же, врешті решт, працівнику заяву на звільнення погоджував, а не ви! А ваша справа - правильно звільнити працівника і вчасно видати йому усі необхідні документи.
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
І взагалі чи є якісь нормативні документи щодо обхідних листків.

Не існує таких нормативних актів.
І більш того - в жодному діючому нормативному акті навіть згадки про них ви не знайдете, це суто плід народної творчості :)

Каренина 13.11.2015 14:55

Велике всім дякую за допомогу!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Мотя 13.11.2015 15:22

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
бухгалтерія наполягає щоб я не віддавала трудову поки працівник не вирішить усі питання.

Мдя-я-я...бухи у нас, как всегда - превыше всего!:twisted: Слово буха выше слова законодателя! Замечательно!
Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 220336)
І взагалі чи є якісь нормативні документи щодо обхідних листків.

Я же Вам писала несколькими постами выше - нет!
Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 220345)
поясніть своїм бухам що, якщо Ви не будети видавати ТК в день звільнення, то він може згодом через суд поновитись на роботі та отримати гроші за весь "вимушенний прогул"

Я не понимаю - что за бухи такие, которые законы в глаза не держали?:dont know: Им еще и пояснять что-то надо..во дожились....:smml2::shot:Пусть бухи сами решают свои проблемы, кто там кто-то задолжал им....А кадровик пусть выполняет свою работу, следуя своей ДИ, в которой четко написано, что тот руководствуется в своей работе КзоТУ и т.д. С каких пор кадровики подчиняются бухгалтерии?

Каренина 13.11.2015 15:39

Гаразд. А якщо з працівника, який відгуляв щорічну відпустку на перед необхідно провести відрахування для покриття заборгованості за дні щорічної відпустки, що були надані в рахунок невідпрацьованої частини робочого року? або недостача у матеріально-відального працівника?

Мотя 13.11.2015 16:19

1. Если есть из чего высчитать - высчитывайте. Если нЕ из чего - пусть сам вернет в кассу. Не вернет - подавайте в суд.
2. Недостача - подавайте в суд.
3. Но ТК выдать обязаны в день увольнения и произвести полный расчет в сроки, указанные в КЗоТУ - тоже обязаны.

Каренина 10.12.2015 13:31

ось працівник подав заяву на звільнення за власним бажанням "Прошу звільнити мене з займаної посади за власним бажанням та без відпрацювання з 16.12.2015р." дата написання заяви 10.12.2015р. Що кадровику робити? переписати заяву з нормальним датами (2 тижні відпрацювання) відмовився. що у резолюції керівнику необхідно написати?

Мотя 11.12.2015 01:57

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 221066)
працівник подав заяву на звільнення за власним бажанням "Прошу звільнити мене з займаної посади за власним бажанням та без відпрацювання з 16.12.2015р." дата написання заяви 10.12.2015р. Що кадровику робити? переписати заяву з нормальним датами (2 тижні відпрацювання)

1. Нет никакой отработки по трудовому законодательству.
2. Работник обязан предупредить о своем увольнении по собственному желанию за две недели до дня увольнения.
Кроме перечисленных случаев в ст.38, при которых собственник обязан уволить в день, о котором просит работник.
Цитата:

Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
....
3. Если есть уважительная причина - предоставить документ, подтверждающий уважительную причину увольнения ранее двух недель, в день, о котором просит работник.
4. "З" не пишется, в противном случае это можно квалифицировать, как увольнение в любой день, который последует после 16.12.2015.
Увольняют какой-то конкретной датой, а не С какой-то даты.

Цитата:

Сообщение от Каренина (Сообщение 221066)
що у резолюції керівнику необхідно написати?

Я не представляю руководителя, который не знает - что писать ему в собственной резолюции, простите....но это - реплика в сторону....Коль такой руководитель до сих пор умудряется руководить, значит - всех это устраивает.:pardon:
Если нет уважительных причин увольнения ранее указанных в статье двух недель, которые перечислены в ст. 38 КЗоТУ и не приложен документ, подтверждающий ту или иную причину, то он должен отсчитать две недели с даты, которой подавалось заявление работника и написать: ОК. Уволить по ст. 38 КЗоТУ такой-то датой.
Или пусть кадровик отсчитает, если руководитель считать не умеет.


Часовой пояс GMT +3, время: 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA