Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Нормирование и оплата труда (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Изменение заработной платы в сторону уменьшения (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=4739)

Giaa 11.01.2012 12:21

Примусово зменшують оклад. Як захиститися?
 
Доброго дня! Заздалегіть вибачаюсь. якщо раніше тема вже обговорювалася - не змогла знайти...
Ситуація наступна - керівництво намагається поділити існуючий оклад на дві частини - оклад та преміальні - щоб при нагоді (а це обовєязково буде) виплачувати лише оклад.
Згідно закону, таке можливо при умові повідомлення робітників за 2 місяці. Але наказ не хочуть видавати, заздалегіть письмово не повідомляли, постфактум і вимагають писати нас заяву про те, що МИ просимо зменшити наші оклади!!!!!

Чи правомірне таке рішення? При відмові написання погрожують звільненням за статтею, мовляв, найдуть яку догану повісити на нас.
Чи буде така заява дійсна, якщо ми (робітники) іі все ж таки напишемо?
І чи можна буде після написання такої заяви звільнитися за ст.36 п.6 (через істотні зміни умов праці)? Фактично, зміни відбудуться, але чи не перешкодить така заява отриманню вихідної допомоги при такому виді звільнення?

Як себе захистити??????:cry:

korelija 11.01.2012 12:50

Думаю навіть наявність заяви не стане значною перешкодою в суді, щоб виграти таку справу, особливо,якщо позов будуть подавати кілька працівників.

Giaa 11.01.2012 12:55

Мені теж так здається, але це не практичні мої знання - вперше в такій ситуації. не хотілося б допустити помилку... Ми в відчаї:cry:
Доречі. а такі справи вирішуються одразу в суді чи можливо спершу звернуися до прокуратури? Якщо не помиляюсь, вони також займаються такими справами і в разі невирішення мирним шляхом вже тоді справа передається до суду. Я права?

korelija 11.01.2012 13:02

Прокуратора надішле до них перевірку, на предмет наявності порушень у сфері ведення кадрового діловодства та оплати праці. Якби Ви поширили чутку про те,що плануєте звернутись в прокуратуру, думаю Ваше керівництво суттєво задумалось про таку свою діяльність (якщо звісно вони не "кумують" з прокуратурою)

Giaa 11.01.2012 13:12

у керівництво одразу ж прийме зоходи, нажаль, ... дуже любить погрожувати((( Від податкової відкупилися легко у свій час, хто знає, що там з прокуратурою.
Тому і думаємо обрати такий шлях...

Шутюр баад 11.01.2012 13:15

Цитата:

Сообщение от korelija (Сообщение 161665)
Думаю навіть наявність заяви не стане значною перешкодою в суді, щоб виграти таку справу, особливо,якщо позов будуть подавати кілька працівників.

идея- так себе. работу судей- не комментируем.

а вот идея обращения в прокуратуру, налоговую, инспекцию по труду... итдитп, причём в шапке надо указать сразу всех адресатов- чтобы на тормозах не спустили обращение--и донести эту мысль до руководства поделикатнее-- очень хорошая!
korelija, респект Вам!

Romanna 13.01.2012 00:09

В нас на підприємстві зменьшують оклади четвертині працівників і директорові в тому числі, скажіть будь ласка чи вносити окремо в наказ посаду директора з його новим окладом для ознайомлення і чи давати попередження про зміну істотних умов праці директору, якщо він і так видає цей указ і приймає рішення

OK_SANA 13.01.2012 09:09

Giaa, напишу предостережение, исходя из своего личного опыта - вчера была на консультации у юриста. Если это все-таки не так, поправьте меня, ув. форумчане. С того момента, когда Вы узнали о нарушении своих прав (а суд обязательно спросит, каким образом вы об этом узнали и когда) до момента подачи заявления в суд должно пройти не более месяца. Я так понимаю, что возможные изменения формы оплаты у Вас на предприятии - на словах, никакого документального подтверждения намерений руководства нет. С чем Вам идти в прокуратуру, если честно, я не вижу.

rostian 19.04.2013 10:32

Уменьшение оклада "декретчицы"
 
Всем привет! Ну никак не могу найти ответ, а ведб тема наверняка обсуждалась и не раз ((( Помогите найти? (или подскажите? ) )
Итак, уменьшаем оклады..(про что предупредим за 2 месяца). Для "декретной" должности на которой работает сотрудник временно, пока мамочка не выйдет из отпуска по уходу до 3х лет можно ли уменьшить оклад тоже, предупредив за 2 месяца или этот оклад "трогать" нельзя?
Спасиб

Мотя 19.04.2013 11:20

ЗУ "Об отпусках":
Стаття 2. Право на відпустки
...
Право на відпустки забезпечується:
гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом;
....


Часовой пояс GMT +3, время: 17:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA