Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Профессиональная классификация (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Как правильно назвать должность?.. (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=12272)

Andry 17.06.2013 11:33

Цитата:

Сообщение от Kseniy@ (Сообщение 191986)
Спасибо за ответ! Но у нее нет опыта работы. Может ли она без опыта работы и высшего образования работать ПОМОЩНИКОМ главного бухгалтера?:reverie:

Младший специалист - это и есть базовое высшее образование.
Что же касается опыта - вы часто видели выпускников с опытом работы?
Опыт - дело наживное, и работая помощником у хорошего главбуха научишься больше, чем в любом ВУЗе!
Потому как это будет специалист штучный, а не серийного изготовления :)

Befis 17.06.2013 11:47

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 191989)
Младший специалист - это и есть базовое высшее образование.

:no:
Цитата:

1. Молодший спеціаліст - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула неповну вищу освіту, спеціальні уміння та знання, достатні для здійснення виробничих функцій певного рівня
професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності.
Цитата:

2. Бакалавр - освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти особи, яка на основі повної загальної середньої освіти здобула базову вищу освіту, фундаментальні і спеціальні уміння та знання щодо узагальненого об'єкта праці (діяльності), достатні для виконання завдань та обов'язків (робіт) певного рівня професійної діяльності, що передбачені для первинних посад у певному виді економічної діяльності.
Цитата:

Сообщение от Kseniy@ (Сообщение 191986)
Может ли она без опыта работы и высшего образования работать ПОМОЩНИКОМ главного бухгалтера?

http://zakon.nau.ua/doc/?uid=1152.654.0

Andry 17.06.2013 12:06

Цитата:

Цитата:
Сообщение от Andry
Младший специалист - это и есть базовое высшее образование.
Цитата:

Сообщение от Befis (Сообщение 191992)
:no:

Почему же сразу нет?!
В приведенном вами же документе значится следующее:
Цитата:

...для зайняття посади бухгалтера висуваються наступні кваліфікаційні вимоги: базова вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст)...
Хотя по закону молодший спеціаліст - это всего лишь неповна вища..

Befis 17.06.2013 12:51

Потому что, я думаю :reverie:, все дело в аккредитации учебного заведения.
Там же, в этих вимогах, есть и другое...
Цитата:

Кваліфікаційні вимоги.
Старший касир: неповне базова вища освіта відповідного напрямку підготовки (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи або загальна середня освіта та професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією касира не менше 1 року.
Поэтому, квалификационные требования взяты из Справочника, при этом он за 2001г. , утверждённого Мин. Праці, а образовательно-квалификационные уровни и уровни высшего образования прописаны в Законе, последняя редакция которого была в конце прошлого года. Давайте, все таки, ориентироваться на букву ЗАКОНА. ;):) :D

MoJu 08.08.2013 13:41

Добрий день, Колеги!
У зв'язку із реформуванням відділу праці та зарплати, постало питання про об'єднання посад "менеджер з персоналу" та "бухгалтер" (по нарахуванню зарплати). На жаль, відповідної бухгалтерської освіти в мене немає. :dont know:
Чи може хтось мав таку робочу практику і має відповіді на такі запитання:
1) чи потрібно мені пройти навчання для отримання свідоцтва/диплому про бухгалтерську освіту?
2) як правильно назвати посаду? "Менеджер з персоналу" і наказом покласти обов'язки по нарахуванню з/п?
Буду дуже вдячна за відповідь! :dq:

Andry 08.08.2013 14:03

Цитата:

Сообщение от MoJu (Сообщение 193942)
1) чи потрібно мені пройти навчання для отримання свідоцтва/диплому про бухгалтерську освіту?

Если собираетесь работать бухгалтером, то да.

Цитата:

Сообщение от MoJu (Сообщение 193942)
2) як правильно назвати посаду? "Менеджер з персоналу" і наказом покласти обов'язки по нарахуванню з/п?

Никак, потому что это две совершенно разные должности и объединять их нельзя.
Можно только оформить совмещение или совместительство.

MoJu 08.08.2013 14:53

Зрозуміло :yes: Дякую! Але для логічного завершення теми, хотіла б уточнити:
- якщо робити внутрішнє сумісництво (за основною посадою менеджера з персоналу і за посадою за сумісництвом - бухгалтера по з/п) - юридично не пов’язані між собою, оскільки за кожною посадою окремо визначається порядок оплати праці, тривалість робочого часу, відпустки і т.д. Нюанс, який виникає в даній ситуації, що робота повинна виконуватися у вільний від основної роботи час. Не може перевищувати 4 год. на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу. У такому випадку повинен видатися наказ про прийняття мене як працівника на роботу за сумісництвом, відображається в табелі обліку робочого часу

- якщо суміщення посад - то головною передумовою є наявність вакансії суміщуваної посади в штатному розписі, робота здійснюється впродовж встановленої законодавством тривалості робочого дня. Доплата здійснюється у відсотках до ставки за основним місцем роботи без запису в трудову книжку. Видається лише наказ про допущення до роботи за суміщенням посад, а також не відображається в табелі обліку робочого часу.
Я вірно розрізняю? А ще, наскільки я розумію, це вже залежить від керівника, мені лише потрібно привести йому факти і аргументи :read:

Andry 08.08.2013 17:29

Цитата:

Сообщение от MoJu (Сообщение 193952)
Я вірно розрізняю?

Вірно.
Я бы не смог лучше и короче сформулировать :)
Умничка!!!

MoJu 09.08.2013 09:52

:redface:ДЯКУЮ!!! :boast:

Asatan 09.08.2013 12:01

Подскажите, где найти ДИ для должности "Менеджер с недвижимостью для третьих лиц :reverie:

хоть какую-нибудь :?

Спасибо


Часовой пояс GMT +3, время: 08:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA