Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Социальное страхование и пенсионное обеспечение (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=72)
-   -   Листок непрацездатності, виданий поза постійним місцем проживання і роботи (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=21892)

Inka 24.01.2021 16:42

Листок непрацездатності, виданий поза постійним місцем проживання і роботи
 
Шановні колеги, маємо дві інструкції щодо заповнення і видачі листків непрацездатності:

1) Інструкція про порядок заповнення листка непрацездатності
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1456-04#Text

2) Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1005-01#Text

До другої інструкції було внесено зміни, які вступили в силу 22.12.2020 року. Зокрема, виключено пункт 1.9:

Цитата:

1.9. Листок непрацездатності (довідка) в амбулаторно-поліклінічних закладах видається лікуючим лікарем (фельдшером) переважно за місцем проживання чи роботи. У разі вибору особою лікуючого лікаря і лікувально-профілактичного закладу не за місцем проживання чи роботи документи, що засвідчують тимчасову непрацездатність, видаються за наявності заяви-клопотання особи, погодженої з головним лікарем обраного лікувально-профілактичного закладу, або його заступником, засвідченої підписом та круглою печаткою лікувально-профілактичного закладу.
Відтоді наші працівники, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи, стали приносити листки непрацездатності без підпису головного лікаря та печатки закладу охорони здоров'я у графі "Видачу листка непрацездатності дозволяю". Лікарі посилаються саме на те, що пункт 1.9 виключено. Тоді як в "Інструкції про порядок заповнення листка непрацездатності" залишився діючим пункт 3.8:

Цитата:

3.8. Особам, у яких тимчасова непрацездатність настала поза постійним місцем проживання і роботи, ЛН видається за підписом головного лікаря, що засвідчується круглою печаткою закладу охорони здоров'я. Запис здійснюється у графі "Видачу листка непрацездатності дозволяю" із обов'язковим записом у медичних картах амбулаторного чи стаціонарного хворого.
Ви стикалися з таким? Важко повірити, що лікарі масово перестали читати інструкції.

Вика_86 24.01.2021 17:45

Саме таких випадків було мало (один-два).
Ми останні три місяці 90% ЛН повертаємо на виправлення.
Вже були і видачі дублікатів листів непрацездатності.
Але лікарі виправляють, як не з першого, то з другого разу.


Часовой пояс GMT +3, время: 17:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»