Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Работа в выходные дни (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=10459)

spartac73 14.04.2015 14:03

Доброго дня.
Необхідна допомога.
Вихідні дані:
1. Графік роботи - п'ятиденний робочий тиждень, з 2 вихідними днями в суботу та неділю.
2. Тривалість робочого тижня - 40 год.
3. В зв'язку з виробничою необхідністю працівник був залучений до роботи 11 квітня (в суботу). Залучення оформлено наказом по підприємству з погодженням профспілки і згодою працівника.

Питання - чи необхідно скоротити тривалість роботи 11 квітня на 1 годину - 7 годин (ст. 53), оскільки це є робота напередодні неробочого дня (12 квітня - Пасха)?
Моя думка - так, думка керівництва - ні. Наказ оформили на 8 годин роботи.

Буду вдячний за посилання на чинні НД.

Дякую.

tinkara 15.04.2015 09:09

Залучення до роботи дозволено тільки виключно у випадках, прописаних в ст.71. Це відомо. Також відома компенсація за роботу в такі дні. ст.107. Логічно, що компенсувати треба фактично відпрацьовані години роботи (1,2,3...10!! ) у вихідний або святковий день. А скорочення на годину тут взагали не до чого (бо воно "з іншої опери")

spartac73 15.04.2015 09:24

Тобто, робота у суботу, яка є вихідним днем за календарем п'ятиденного робочого тижня з 2 вихідними в суботу та неділю (наприклад перед Пасхою), не підпадає під дію ст. 53 КЗпПУ, оскільки не є роботою напередодні неробочого дня?
Але ж законодавець (ст. 53 КЗпПУ) не розмежовує роботу за часом чи днем, коли вона виконується.

"Опера" одна - робота.;)

Fisher_and 15.04.2015 10:02

Моя думка така. "Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.(КЗоТ)" - тут вам і карти в рукі. Робота у вихідні дні - це виняток (Робота у вихідні дні забороняється (КЗоТ)) і регламент часу визначається у розпорядчому документі по підприємству,із урахуванням специфіки і виконуваних робіт (ТБ і ОП тощо) там же зазначити порядок оплати із ссилкою на КЗоТ.
П.С. "для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха... "- моделюємо, О у мене скорочений перед святом день, всім дякую я пійщов. Васю так в нас лодка горить. Ні, нічого не знаю, я так завжди працюю у ЗВИЧАЙНІ дні.
П.С. П.С. - субота не робочий, а вихідний день.

Y_Kozub 07.12.2015 12:46

Добрый день,

Оформляю работу в выходной день с предоставлением другого дня отдыха. Сомневаюсь в правильности оплаты, делаем так

Выходной день оплачиваем за фактически отработанное время в одинарном размере (часовая оплата труда)
Другой день отдыха - ставим в табеле "выходной" и не оплачиваем.

В комментах к ст.72 КЗоТ звучит слово "отгул".. Вот засомневалась, не имеется ли в виду, что и другой день отдыха необходимо оплачивать?
:reverie:

Andry 07.12.2015 13:20

Цитата:

Сообщение от Y_Kozub (Сообщение 221014)
...В комментах к ст.72 звучит слово "отгул".. Вот засомневалась, не имеется ли в виду, что и другой день отдыха необходимо оплачивать?

Работа в выходной день оплачивается вдвойне только в том случае, если она не компенсируется предоставлением другого выходного (нерабочего) дня. А нерабочие дни не оплачиваются.

Y_Kozub 07.12.2015 13:29

Спасибо

Сомневалась, потому что в таком случае по факту получается обычный перенос рабочего дня :reverie:...

Геннадий Сергеевич 17.01.2016 00:32

Работа в выходные
 
У № 1 (61) 2014 газети "Консультант Кадровика" рубриці Правовідносини статі "Нотатки для кадровика: компенсація за роботу у святкові та вихідні дні" сказано: "... Зверніть увагу, що право на підвищену оплату праці виникає з факту роботи у святковий, неробочий чи вихідний день за наказом роботодавця і не залежить від того, чи були дотримані останнім норми, які визначають підстави і порядок залучення працівників до роботи в такі дні. У разі, коли працівникові не буде надано компенсацію за роботу у вихідні, святкові чи неробочі дні, а у подальшому його буде звільнено (незалежно від підстав звільнення), йому обов’язково має бути під час остаточного розрахунку виплачено й грошову компенсацію за роботу у такі дні..." Але з телефонної бесіди з фахівцем МінСоцПолітики факт звільнення не є підставою для подвійної оплати за роботу у вихідні дні, якщо працівник звільнився не отримавши інші вихідні дні до звільнення (Цитата: "Це проблеми працівника. Треба було допрацювати до наданих вихідних, а потім звільнятися."). Які нормативні документи підтверджують обов'язкову виплату компенсації за роботу у вихідні при звільненні, як сказано у статті?

Мотя 05.02.2016 07:11

Цитата:

Сообщение от Геннадий Сергеевич (Сообщение 221508)
Які нормативні документи підтверджують обов'язкову виплату компенсації за роботу у вихідні при звільненні, як сказано у статті?

Я не знаю, кто и что пишет в разных статьях, я знаю то, что написано в КЗоТУ:
Цитата:

Стаття 72. Компенсація за роботу у вихідний день

Робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Оплата за роботу у вихідний день обчислюється за правилами статті 107 цього Кодексу.
Цитата:

Стаття 107. Оплата роботи у святкові і неробочі дні

Робота у святковий і неробочий день (частина четверта статті 73) оплачується у подвійному розмірі:

1) відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;

2) працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

3) працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Оплати у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

На бажання працівника, який працював у святковий і неробочий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.
Где в КЗоТУ написано о том, что компенсация за работу в нерабочий день должна выплачиваться при увольнении?
Работнику обязаны оплатить работу в выходной или праздничный день в следующую зарплату! А не через 20 лет, при увольнении!

Fisher_and 27.01.2017 09:15

Добрый день. Интересует вопрос, а можно ли сделать рабочую неделю со вторника по субботу, а выходные соответственно с воскресенья по понедельник включительно. Общепринятый выходной вроде воскресенье. Обоснование, стратегически важный объект и работы по ремонту можно проводить исключительно в субботу, так как отключить оборудование можно только в субботу по команде гос. регулятора.
И второй вопрос, при шестидневке можно подогнать график с понедельника по пятницу ( 7*5 =35) так чтоб в субботу работать до обеда (5 часов) - не будет ли это нарушением ( норма времени не нарушается - недельная 40).
Спасибо.


Часовой пояс GMT +3, время: 00:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2021 © «МЕДИА-ПРО» 2021 © «HR-Лига»