Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Работа в выходные дни (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=10459)

esar 24.07.2013 09:51

Цитата:

Сообщение от korelija (Сообщение 193171)
...
1. Встановити робочим днем 24 серпня 2013р. – оплату відпрацьованого часу, проводити відповідно до законодавства України (я так розумію оклад + доплата в одинарному розмірі окладу)
2. Встановити неробочим днем 16 серпня 2013р.
3. Перенести вихідні дні 26 серпня 2013р. та 31 серпня 2013р. на 14 серпня 2013р. та 16 серпня 2013р.
4. Оплату часу 26 серпня 2013р. та 31 серпня 2013р. проводити у звичайному розмірі.

1) У вас не залучення до роботи у вихідний день, а зміна графіку роботи.
Змінити ж графік роботи можна у лише двох випадках:
- на підставі розпорядження КМУ (частини четверта і п'ята ст. 67 КЗпП);
- у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці (частина третя ст. 32 КЗпП).

2) встановлювати неробочі дні ви не маєте права, оскільки вони встановлюються виключно законами (зокрема, ст. 73 КЗпП).

3) У наказі про залучення до роботи у вихідні дні слід зазначати конкретні "форс-мажорні" обставини, що спричинили таке залучення (а не "мутну" виробничу необхідність).

4) Робота у вихідні дні (залучення) - це завжди робота понад місячну норму робочого часу.
Це у святкові та неробочі дні можна працювати в межах норми (при змінному графіку роботи, коли зміна припадає на святковий чи неробочий день).

5) На підприємствах робочі і вихідні дні визначаються (встановлюються) колективним договором, ПВТР, графіками змінності (а не наказами).
А от якщо є необхідність в роботі працівників у вихідний день (у випадках, визначених ст. 71 КЗпП), то тоді працівників залучають до такої роботи.

zolotyshka 27.09.2013 16:55

Работа в выходной
 
Не нашла соответствующей темы. Прошу помощи! Наша сотрудница работает менеджером по персоналу и совмещает должность секретаря. В выходной день, по производственной необходимости, ей нужно работать как секретарю (прием заявок). Как мне ставить ей часы работы в выходной? И как оплатить? Ведь секретарь у нее совмещение, т.е. менеджера по персоналу мне тоже нужно протабелировать? Как правильно сделать?

Mardge 27.09.2013 17:11

Цитата:

Сообщение от zolotyshka (Сообщение 197776)
Ведь секретарь у нее совмещение

Если вы действительно оформили именно совмещение, а не совместительство, то следующий вопрос

Цитата:

Сообщение от zolotyshka (Сообщение 197776)
менеджера по персоналу мне тоже нужно протабелировать?

не должен возникать.

При совмещении работник в течение своего рабочего времени выполняет дополнительную работу, и в табеле это никак не отображается. Т.е. в вашем случае должна быть только одна строчка - менеджер по персоналу.

При совместительстве работник выполняет работу по двум отдельным трудовым договорам, в разное время, и, соответственно, табелируется отдельно.

zolotyshka 27.09.2013 17:17

Да. именно совмещение, в свое рабочее время. Спасибо! Немножко я сомневалась.

zolotyshka 28.09.2013 13:10

Бухгалтер по зарплате должен начислить оплату в выходной день и основной оклад и совмещение?

Мотя 30.09.2013 14:02

Цитата:

Сообщение от zolotyshka (Сообщение 197776)
В выходной день, по производственной необходимости, ей нужно работать как секретарю (прием заявок).

В выходной день работать запрещено - согласно КЗоТУ:
Цитата:

Стаття 71. Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи
Робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в частині другій цієї статті.
Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:
1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Ваша производственная необходимость - прием заявок - подпадает под один из перечисленных исключительных случаев - когда допускается работа в выходной день?

lily27 18.04.2014 12:24

подскажите пож. как поступить: сотрудник делал ТО авто 08.03.14 и все документы нам дали этой датой, я могу сделать приказ что б он работал 08.03.14 а 03.03.14 предоставить ему выходной день?

Мотя 18.04.2014 15:22

Цитата:

Сообщение от lily27 (Сообщение 208622)
я могу сделать приказ что б он работал 08.03.14

Можете. Если работа в выходной день попадает под случаи, перечисленные в ст.71 КЗоТУ. К тому, же, если нормально то, что это уже будут задние числа, подлог. Приказ надо было делать не сегодня, а до 8 марта.
А так - все в порядке.

Цитата:

Сообщение от lily27 (Сообщение 208622)
я могу...03.03.14 предоставить ему выходной день?

Уже не можете. Эта дата уже прошла.
Это как: предоставить выходной - в прошедшем времени?
Или я не понимаю ничего, или существует машина времени.
Извините.

lily27 18.04.2014 16:43

если честно все приказы уже сделаны. вот решила уточнить можно ли так делать, я так думаю что наша ситуация подходит под п.3? а как тогда в табеле показать? как 8 часов или 7? и как Я поняла оплата за 8 марта должна быть как за обычный день?

Мотя 18.04.2014 20:33

Цитата:

Сообщение от lily27 (Сообщение 208635)
я так думаю что наша ситуация подходит под п.3?

Цитата:

3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт,
:dont know::reverie:
Цитата:

Сообщение от lily27 (Сообщение 208635)
сотрудник делал ТО авто

Вы хотите сказать, что техосмотр авто наперед не предвиделось?
Если это так (хотя, из опыта моей работы, ТО - всегда предвиденное обстоятельство и к нему готовятся за-а-адолго до его проведения), коль Вы ему дали отгул за работу в праздничный день, то оплата за работу в этот день - в одинарном размере.
Цитата:

Сообщение от lily27 (Сообщение 208635)
как в табеле показать? как 8 часов или 7?

:dont know:
Цитата:

Стаття 107. Оплата роботи у святкові і неробочі дні
...
Оплати у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.


Часовой пояс GMT +3, время: 21:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA