Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига

Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига (http://forum.hrliga.com/index.php)
-   Воинский учет на предприятии (http://forum.hrliga.com/forumdisplay.php?f=84)
-   -   Социальные гарантии мобилизованным и контрактникам (http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=20246)

Andry 11.08.2016 16:10

Цитата:

Сообщение от masyatko (Сообщение 224397)
Работник предприятия был мобилизован, проходил воинскую службу. Затем демобилизовался. После демобилизации на предприятии сразу взял ежегодный отпуск. Во время ежегодного отпуска он заключил контракт на прохождение воинской службы до особого распоряжения. Дальнейшие действия работников ОК? Должны ли мы сохранять за ним рабочее место и з/пл? Ил имеем право его уволить?


Внимательно читаем ст.119 КЗоТ:
Цитата:

...За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві,
Еще раз обращаю внимание - за работниками, которые подлежат увольнению в связи с демобилизацией, но продолжают военную службу в связи с принятием на службу по контракту...
Похоже это на вашего работника, который сначала уволился в связи с демобилизацией, а потом заключил контракт?
Если бы он не демобилизовывался, а заключил контракт и продолжал службу - вопросов бы не было, а в данном случае все неоднозначно.
Откуда у вас информация о том, что он "заключил контракт на прохождение воинской службы до особого распоряжения"? Вы своими глазами его видели, или он вам так сказал?
Обычно в таких случаях заключают только шестимесячный контракт:dont know:
Запросите копию контракта, дальше будет видно.

masyatko 15.08.2016 12:14

Да была предоставлена копия контракта где указано "на строк до закінчення особливого періоду"

Andry 15.08.2016 13:35

Цитата:

Сообщение от masyatko (Сообщение 224442)
Да была предоставлена копия контракта где указано "на строк до закінчення особливого періоду"

В таком случае вы не мгожете его уволить и должны сохранять за ним рабочее место и з/пл

Julytt 19.08.2016 14:20

прочитать разъяснения очень даже хочется

Julytt 19.08.2016 15:47

Вложений: 1
у меня все перемешалось в голове (тараканчики дерутся :D )
есть несколько ситуаций
1. Работник 1 демобилизовался (сейчас уже работает) предоставил только военный билет, я еще попросила документ из военкомата о демобилизации. Правильно??
2. Работник 2 (см. копии документов) за ним сохраняется рабочее место и средний заработок , который мы ему платим до 17.12.2017 року. Правильно??
3. Работник 3. был мобилизирован 30.03.2014, после истечения года заключил контракт с 31.03.2015, в н.в. находится на службе. Продолжаем ему платить средний заработок. Это правильно или можем его уволить??

Ангелина 02.09.2016 08:54

Никого не увольняем: ни контрактников, ни мобилизованных. И всем все платим.

taranova 25.10.2016 20:44

Добрый вечер. Помогите разобраться. Работника призвали по мобилизации еще в 2015 году. Через год работодатель узнает, что данный работник самовольно покинул воинскую часть и исчез. Далее работодатель узнает, что работник уже за это был наказан и отсидел свой срок полгода. На предприятие пришло письмо с прокуратуры о том, что данный товарищ действительно отсидел полгода и должен был явиться в воинскую часть для снятия учета. Но он не явился туда и в военкомат тоже. Т.е. он не снят с учета, а соответственно не демобилизован. И теперь не знаем как прекратить выплату среднего заработка.

taranova 27.10.2016 12:14

Помогите пожалуйста советом!!!! :?

Andry 27.10.2016 12:40

Цитата:

Сообщение от taranova (Сообщение 225234)
...работодатель узнает, что работник уже за это был наказан и отсидел свой срок полгода. На предприятие пришло письмо с прокуратуры о том, что данный товарищ действительно отсидел полгода

Если был суд, то в этом случае вы имеете право уволить его по п.7 ст.36 КЗоТ:
Цитата:

7) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи;

DANA13 27.10.2016 15:29

Цитата:

Сообщение от taranova (Сообщение 225234)
Через год работодатель узнает, что данный работник самовольно покинул воинскую часть и исчез.

Я бы еще посоветовала направить в военкомат (который выдал документ о начале военной службы сотрудника в 2015) официальный запрос - продолжает ли служить "Иванов", а если нет, то с какой даты.

Andry 27.10.2016 15:53

Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 225300)
Я бы еще посоветовала направить в военкомат (который выдал документ о начале военной службы сотрудника в 2015) официальный запрос - продолжает ли служить "Иванов", а если нет, то с какой даты.

а я бы уволил и забыл бы о нем, ибо нечего потакать дезертирам.

baba_luba 23.11.2016 13:34

Доброго дня. Підкажіть, будь-ласка, мобілізований працівник, який підлягав демобілізації уклав контракт на 6 місяців. За цей час підприємство зберігає за нми місце роботи і виплачує середній заробіток. А якщо після закінчення цього контракту працівник знову укладе ще один контракт на 6 місяців, то також потрібно зберігати за ним місце роботи і середній заробіток, чи ч.4 ст.119 КЗпП України передбачає укладення тільки одного контракту?

DANA13 23.11.2016 14:22

В действующей редакции ст. 119 о граничном количестве контрактов ничего не сказано. так что - все сохраняется

baba_luba 23.11.2016 15:06

В ст.119 вказано, що місце роботи і сер.зарплата зберігається "не більше ніж на строк укладеного контракту". Чи можна це розуміти, що гарантії зберігаються тільки на строк одного контракту. Адже сполучення слів "строк укладеного контракту" вжито в однині.? Шановні експерти, яка Ваша думка з цього приводу.

Andry 24.11.2016 12:06

Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225796)
В ст.119 вказано, що місце роботи і сер.зарплата зберігається "не більше ніж на строк укладеного контракту". Чи можна це розуміти, що гарантії зберігаються тільки на строк одного контракту. Адже сполучення слів "строк укладеного контракту" вжито в однині.? Шановні експерти, яка Ваша думка з цього приводу.

"....Місце роботи, посада та середній заробіток зберігаються за працівниками, які, починаючи з 08.02.2015, уклали контракт на строк:
до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації;
на шість місяців.
Для працівників, які уклали контракт на проходження військової служби на інший період (3, 5, 10 років), гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку чинним законодавством не передбачені. Такі працівники підлягають звільненню на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України.
Джерело: http://hrliga.com/index.php?module=n...=view&id=15261

baba_luba 25.11.2016 09:07

Для працівників, які уклали контракт на проходження військової служби на інший період (3, 5, 10 років), гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку чинним законодавством не передбачені. Такі працівники підлягають звільненню на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України.
А з якого НПА така цитата?
Виходячи із ст.119 КЗпП, якщо працівник укладає контракт після того як підлягає демобілізації, то строк укладеного контракту немає значення, гарантії зберігаються у будь-якому випадку. А якщо він не мобілізований і заключає контракт, то для збереження за ним місця роботи і середнього заробітку контракт повинен бути до закінчення особливого періоду?
Мене цікавить питання, чи зберігається місце роботи і середній заробіток, якщо мобілізований працівник після закінчення контракту на 6 місяців укладе ще один контракт?

Andry 25.11.2016 09:21

Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225833)
...А з якого НПА така цитата?

Дивіться уважніше, джерело інформації я вказав.

baba_luba 25.11.2016 15:56

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 225834)
Дивіться уважніше, джерело інформації я вказав.

Ваше джерело інформації не є НПА і зовсім незрозуміло на підставі чого автор цієї інформації робить висновки для яких контрактів зберігається місце роботи і сер.заробіток, а для яких ні.
Виходить, якщо працівник (не мобілізований) укладе контракт на 6 місяців, то гарантії зберігаються, а якщо на 3, 5 чи 10 років - то не зберігаютьсяі?
На підставі чого таке трактування?
Ст.119 передбачає збереження заробітку прийнятим на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації. Де тут говориться про 6 місяців, 3, 5, 10 років контракту?

Andry 25.11.2016 17:13

Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225848)
Ваше джерело інформації не є НПА

Так, це не є НПА, це лише одне з роз'яснень. Якби я міг послатися на НПА - я б це зробив би :D
Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225848)
...і зовсім незрозуміло на підставі чого автор цієї інформації робить висновки для яких контрактів зберігається місце роботи і сер.заробіток, а для яких ні.

На це питання може відповісти лише автор. Але я неодноразово цікавився цим питанням, і це є загальноприйнята точка зору.
Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225848)
...Виходить, якщо працівник (не мобілізований) укладе контракт на 6 місяців, то гарантії зберігаються, а якщо на 3, 5 чи 10 років - то не зберігаютьсяі?

Виходить, що так.

Мотя 25.11.2016 22:22

Цитата:

Сообщение от Andry (Сообщение 225849)
є загальноприйнята точка зору.

Кем принята? И почему общепринятую точку зрения, неизвестно кем и почему принятую, можно принять за НПА?:dont know::swoon:

Andry 28.11.2016 10:32

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 225851)
И почему общепринятую точку зрения, неизвестно кем и почему принятую, можно принять за НПА?:dont know::swoon:

Потому, что если в соответствующих НПА этот вопрос никак не отражен, а жизнь продолжается, то люди консультируются с профильными госорганами, связываются со своими коллегами, и в результате вырабатывается некое общее правило, по которому все и действуют.
Вот лично вы как в описанных случаях поступаете?

Мотя 28.11.2016 10:59

Некое общее правило в данном серьезном случае - это вопиющая беззаконность!Я полностью согласна с baba_luba:
Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225833)
Виходячи із ст.119 КЗпП, ...строк укладеного контракту немає значення, гарантії зберігаються у будь-якому випадку.


Andry 28.11.2016 12:58

Цитата:

Сообщение от Мотя (Сообщение 225860)
Некое общее правило в данном серьезном случае - это вопиющая беззаконность!Я полностью согласна с baba_luba:

Мотя, а если контракт заключен на 5 лет, за ним 5 лет будет сохраняться его место работы и зарплата? Я вас правильно понял?

Мотя 28.11.2016 20:47

Андрей! Да!
Но я-то здесь причем?:dont know::dont know:
Так написано в ст.119. Правильно Вы меня поняли или нет - вопрос к законодателю! Не я ваяла сей документ, ей Богу!:dont know:;)
Только я, хоть убейте меня семеро, не могу понять - откуда взялись эти полгода? Почему не 7 месяцев? Не полтора года?

И "некое общее правило" - вообще не документ для меня, если честно.
Теперь пусть тот, кто ваял документ и разбирается, а я разбираться не буду. Написали, значит, написали.:yes:

Да, будет сохраняться, коль написано... "на строк до закінчення особливого періоду"
А я так думаю, что этот период может продолжиться еще пять лет, может, 10...никто не знает...
А еще, что умиляет: никто не знает, что такое этот самый "особливий період". Под эту марку можно все, что угодно ваять....

baba_luba 29.11.2016 09:24

Доброго дня.
Підкажіть ще, будь-ласка, можливо у когось вже була така ситуація, коли мобілізований працівник заключив контракт на 6 місяців, а тепер, коли цей контракт закінчиться (у грудні), планує продовжити службу за новим контрактом ще на 6 місяців. Чи зберігати у такому випадку за ним робоче місце і середній заробіток?
Ст.119 гарантує збереження заробітку "не більше ніж на строк укладеного контракту", а не контрактів?
Яка Ваша думка?

Andry 29.11.2016 10:17

Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225870)
...Ст.119 гарантує збереження заробітку "не більше ніж на строк укладеного контракту", а не контрактів?
Яка Ваша думка?

Моя думка така - якщо перший укладений контракт закінчився, а працівник бажає продовжувати службу, то з підприємства його потрібно звільняти. Інакше ви йому до самої пенсії будете середній заробіток зберігати...

DANA13 29.11.2016 10:35

Цитата:

Сообщение от baba_luba (Сообщение 225870)
планує продовжити службу за новим контрактом ще на 6 місяців. Чи зберігати у такому випадку за ним робоче місце і середній заробіток? Яка Ваша думка?

Моя думка - в діючий редакції КЗППУ немає підстав для звільнення працівника у випадку повторного заключення контракту.
У Вашому випадку я б ще звернулась за роз’ясненням в Мінсоцполітики, Міноборони

Andry 29.11.2016 11:36

Цитата:

Сообщение от DANA13 (Сообщение 225874)
Моя думка - в діючий редакції КЗППУ немає підстав для звільнення працівника у випадку повторного заключення контракту.
У Вашому випадку я б ще звернулась за роз’ясненням в Мінсоцполітики, Міноборони

Так роз'яснення вже є:
Цитата:

21.11.2016
Про пільги та гарантії призваним на військову службу
За частиною 2 ст. 119 КЗпП України працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», надаються гарантії та пільги відповідно до цих законів.

Згідно із ст. 119 КЗпП України за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову.

За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову у зв’язку із прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності у фізичних осіб-підприємців, в яких вони працювали на час призову.

На підставі викладеного, місце роботи, посада та середній заробіток зберігаються за працівниками, які, починаючи з 08.02.2015, уклали контракт на строк:

до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації;
на шість місяців.
Для працівників, які уклали контракт на проходження військової служби на інший період (3, 5, 10 років), гарантії щодо збереження місця роботи, посади та середнього заробітку чинним законодавством не передбачені. Такі працівники підлягають звільненню на підставі п. 3 ст. 36 КЗпП України.

Ірина Балан

Управління Держпраці

http://hrliga.com/index.php?module=n...=view&id=15261
Але роз'яснення - це все ж не НПА, і тому наші думки різняться...

baba_luba 03.02.2017 08:32

Доброго дня.
Шановні експерти, підкажіть будь ласка, чи правильно я розумію, що на даний час, після останніх змін до ст.119 КЗпП України, внесеними згідно із Законом України від 06.12.2016 р. N 1769-VIII, середній заробіток зберігається для всіх працівників, які заключили контракт на проходження військової служби, незалежно від виду контракту?

DANA13 06.02.2017 14:38

Саме так

romber 09.03.2017 11:01

Добрый день. Имеем мобилизованного сотрудника проходящего службу по контракту "на строк до закінчення обливого періоду..." 24 месяца истекают 10 марта (дата заключения контракта). Сотрудник желает заключать новый контракт. Можем ли мы его уволить по соглашению сторон и как ему написать заявление, если он находится там ...

Trine1 13.03.2017 13:22

Шановні колеги! Допоможіть будь ласка.
У 2014 році в бетоноформувальному цеху арматурника перевели в електрогазозварювальники ручного зварювання (шкідливі умови праці). Через декілька днів працівника мобілізували в армію. Потім він перейшов на контракт.
Весь цей час за ним зберігається робоче місце, платиться зарплата.
А зараз бухгалтерія задає дуже цікаві питання - чи мали ми право переводити його на електрогазозварювальника, якщо він навіть тижня не встиг пропрацювати і чи законно ми все платимо?
Як на мою думку, то повернути "взад" ми не можемо. Я на заводі працюю одинадцятий день :) питань купа :)
Буду дуже вдячна, якщо пошлете кудись закони почитати :)

Andry 13.03.2017 15:38

Цитата:

Сообщение от Trine1 (Сообщение 227386)
...зараз бухгалтерія задає дуже цікаві питання - чи мали ми право переводити його на електрогазозварювальника, якщо він навіть тижня не встиг пропрацювати і чи законно ми все платимо?

А в чому тут проблема?
Працівник написав заяву на перевод - до чого тут стаж роботи на підприємстві? Ви мали право його переводити хоч наступного дня після прийому...
Єдине, що можу зауважити - доплата за шкідлииві умови праці виплачується лише за той час, коли він реально працював у шкідливих умовах

Цитата:

Сообщение от Trine1 (Сообщение 227386)
Буду дуже вдячна, якщо пошлете кудись закони почитати :)

не провокуйте! :)

Trine1 13.03.2017 16:37

Ще одне питання. Чи буде цей час зарахований як такий, що дає право на пільгову пенсію?

Andry 13.03.2017 17:04

Цитата:

Сообщение от Trine1 (Сообщение 227392)
Ще одне питання. Чи буде цей час зарахований як такий, що дає право на пільгову пенсію?

читайте тут

romber 13.03.2017 18:34

Хотелось бы про своего военного уточнить ... ;)

romber 15.03.2017 10:46

Уважаемые эксперты, поделитесь опытом, может есть у кого такие солдатики, просто у нас "на подходе" ещё парочка по которым нужно принимать решение ... Спасибо.

Andry 15.03.2017 14:18

Законодательство по этому вопросу меняется каждый день.
Напишите письмо в военкомат и дождитесь ответа.

romber 15.03.2017 15:46

Спасибо за ответ. Это понятно, что в военкомат ..., РВК через какое-то время переадресует в в/ч, потом запрос в в/ч и т.д., а время идёт и начисления соответственно ... да и увольнять по п. 1 или 3, короче, одни вопросы.

Andry 15.03.2017 15:56

А у вас есть выбор?


Часовой пояс GMT +3, время: 09:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA