СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 06.11.2018, 15:43   #11
Мария Лесів
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.10.2018
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 17
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

ДОброго дня. Така трохи в мене ситуація вийшла, не зрозуміла для мене.
Чи можна лікарю - суміснику не виходити на роботу взагалі ні разу за місяць, якщо у нього нема на запис пацієнтів, хоча по графіку у нього по 2 години три рази на тиждень. І йому не заплатили зарплату. оскільки не було потреби у його присутності на роботі. Може взагалі таке бути?
Мария Лесів вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.11.2018, 16:17   #12
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,107
Вы сказали Спасибо: 3,968
Поблагодарили 8,488 раз(а) в 4,915 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мария Лесів Посмотреть сообщение
...Чи можна лікарю - суміснику не виходити на роботу взагалі ні разу за місяць, якщо у нього нема на запис пацієнтів, хоча по графіку у нього по 2 години три рази на тиждень.
Ні, не можна.
Цитата:
Сообщение от Мария Лесів Посмотреть сообщение
І йому не заплатили зарплату. оскільки не було потреби у його присутності на роботі. Може взагалі таке бути?
Не було потреби у його присутності на роботі - це не аргумент, щоб не платити зарплату.
Не можете забезпечити працівника роботою - або скорочуйте, або переводьте на іншу роботу в порядку, передбаченому ст.34 КЗпП, або оплачуйте йому час простою згідно зх ст.113 КЗпП.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 4 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (06.11.2018), Iren@ (06.11.2018), Trine1 (16.04.2019), Алексей.ЛТ (07.11.2018)
Старый 12.04.2019, 09:59   #13
Юли
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.11.2013
Сообщений: 83
Вы сказали Спасибо: 29
Поблагодарили 7 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Добрый день, оклад работника был согласно ЕТС на 4 категории с окладом 5000 грн. Сетку изменили и хотят работника переместить на 3 категорию, но с окладом 6000 грн. Считается ли снижение категории с 4 на 3 ухудшением несмотря на то, что оклад увеличился с 5000 грн на 6000 грн?
Юли вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.04.2019, 10:50   #14
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,107
Вы сказали Спасибо: 3,968
Поблагодарили 8,488 раз(а) в 4,915 сообщениях
По умолчанию

Читайте КЗоТ.
Изменение разряда считается существенным изменением условий труда:
Цитата:
Стаття 32. Переведення на iншу роботу. Змiна iстотних умов працi
....Про змiну iстотних умов працi - систем та розмiрiв оплати працi, пiльг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, сумiщення професiй, змiну розрядiв i найменування посад та iнших - працiвник повинен бути повiдомлений не пiзнiше нiж за два мiсяцi.
Якщо колишнi iстотнi умови працi не може бути збережено, а працiвник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договiр припиняється за пунктом 6 статтi 36 цього Кодексу.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Юли (12.04.2019)
Старый 18.04.2019, 11:36   #15
ИринаС
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для ИринаС
 
Регистрация: 15.10.2007
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 145
Вы сказали Спасибо: 68
Поблагодарили 24 раз(а) в 18 сообщениях
По умолчанию

Добрый день. Подскажите, на какой срок можно задержать выплату заработной платы безнаказанно? Помниться, что где-то читала, что без штрафных санкций - на период до одного месяца. Увы, сейчас не могу найти данный документ.
__________________
Самое интересное в этой жизни (в другой по-другому) межличностные отношения. не так ли?
ИринаС вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.04.2019, 12:05   #16
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,218
Вы сказали Спасибо: 14,721
Поблагодарили 20,040 раз(а) в 9,912 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ИринаС Посмотреть сообщение
на какой срок можно задержать выплату заработной платы безнаказанно?
Как-то, на мой взгляд, вопрос поставлен некорректно...
Мало того, что - "можно", так, еще и "безнаказанно"....
Безнаказанно ничего не бывает, если нарушать КЗоТУ, например...
Работники имеют право уволиться по ст.38, ч.3. И будет Вам - "безнаказанно"...потом - подаст в суд или в прокуратуру....за нарушение КЗоТУ....

Цитата:
Сообщение от ИринаС Посмотреть сообщение
где-то читала, что без штрафных санкций - на период до одного месяца. Увы, сейчас не могу найти данный документ.
А КЗоТУ Вы применяете в своей работе? Неужто не читали с конца? А надо, сразу, читать с конца, чтобы знать - что последует за нарушением.

Цитата:
Стаття 265. Відповідальність за порушення законодавства про працю
...
Юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
...
порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
Обратите внимание: більш як за один місяць,

ККУ:
Цитата:
Стаття 175. Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат
1. Безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, -
карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

КоАП:
Цитата:
Стаття 41. Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці
Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами - підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи - підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України "Про звернення громадян", або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
Lorata (26.04.2019), ИринаС (18.04.2019)
Старый 18.04.2019, 12:10   #17
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,107
Вы сказали Спасибо: 3,968
Поблагодарили 8,488 раз(а) в 4,915 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от ИринаС Посмотреть сообщение
Добрый день. Подскажите, на какой срок можно задержать выплату заработной платы безнаказанно? Помниться, что где-то читала, что без штрафных санкций - на период до одного месяца. Увы, сейчас не могу найти данный документ.
В ст.265 КЗоТ Украины, наверное, видели:

Цитата:
Стаття 265. Відповідальність за порушення законодавства про працю
...Юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі:
...порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення;
Но вообще вы должны понимать, что в соответствии со ст.115 КЗоТ Украины даже задержка выплаты зарплаты на 1 день уже является нарушением сроков выплаты и подпадает по ст.41 "Кодекса України про адміністративні правопорушення":
Цитата:
Стаття 41. Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці
Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати ...а також інші порушення вимог законодавства про працю -
тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
ИринаС (18.04.2019)
Старый 18.04.2019, 14:29   #18
ИринаС
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для ИринаС
 
Регистрация: 15.10.2007
Адрес: Днепропетровск
Сообщений: 145
Вы сказали Спасибо: 68
Поблагодарили 24 раз(а) в 18 сообщениях
По умолчанию

Спасибо огромное за досконалу відповідь!
__________________
Самое интересное в этой жизни (в другой по-другому) межличностные отношения. не так ли?
ИринаС вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо ИринаС за это полезное сообщение:
Andry (18.04.2019)
Старый 02.05.2019, 11:30   #19
Мария Лесів
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 09.10.2018
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 17
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня. Чи може на підприємстві застосовуватися двійна система оплати праці: в деяких працівників почасова форма, а в деяких посадовий оклад?
Якщо так, то яким чином відображати в штатному розписі ці посади? У працівників з одиниковими посадами різна система оплати праці.
Мария Лесів вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.05.2019, 12:05   #20
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 926
Вы сказали Спасибо: 292
Поблагодарили 596 раз(а) в 438 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня. В цілому, це можливо. Тільки слід враховувати, чим саме обумовлена така різниця в оплаті праці. У цих працівників з однаковими посадами та різною системою оплати праці, напевно, ще й умови праці різні? Наприклад, графіки роботи?
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо eloissa за это полезное сообщение:
Мария Лесів (02.05.2019)
Ответ

Метки
Оплата труда


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 12:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»