СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 02.09.2016, 15:59   #171
Kadrovik Inna
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.11.2008
Сообщений: 154
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 96 раз(а) в 30 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня.
Підкажіть будь ласка, працівника прийнято за строковим трудовим договором на період щорічної відпустки, останній день 11.09.2016 (неділя), чи можу я його звільнити 9.09. (п’ятниця), згідно ст. 241 -1?
Kadrovik Inna вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.09.2016, 16:32   #172
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,207
Вы сказали Спасибо: 3,995
Поблагодарили 8,612 раз(а) в 4,984 сообщениях
По умолчанию

Згідно ст. 241 -1 "....якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день", а найближчий робочий день у цьому випадку - понеділок!
До речі - чому ви не вказали, яка саме формуліровка була в наказі? прийняти на строк до 11.09.2016, чи прийняти на період відпустки до дня фактичного виходу основного працівника на роботу?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
nata33 (07.03.2019)
Старый 02.09.2016, 16:35   #173
Kadrovik Inna
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.11.2008
Сообщений: 154
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 96 раз(а) в 30 сообщениях
По умолчанию

В наказі на період щорічної відпустки ....., (відпустка закінчується 11.09)
Kadrovik Inna вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.09.2016, 17:50   #174
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,207
Вы сказали Спасибо: 3,995
Поблагодарили 8,612 раз(а) в 4,984 сообщениях
По умолчанию

видайте наказ 9 вересня про звільнення з 11 вересня і 9 вересня розрахуйте його.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Kadrovik Inna (05.09.2016)
Старый 05.09.2016, 09:09   #175
Kadrovik Inna
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 19.11.2008
Сообщений: 154
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 96 раз(а) в 30 сообщениях
По умолчанию

Дякую за допомогу!!!
Kadrovik Inna вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Kadrovik Inna за это полезное сообщение:
Andry (05.09.2016)
Старый 16.03.2017, 15:39   #176
Natal95
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 10.08.2016
Сообщений: 3
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Відпустка строковика із наступним звільненням

Доброго дня! Виникла така ситуація: Працівниця була прийнята по строковому трудовому договору на період відпустки по догляду за дитиною до 3-ох років основної працівниці. Основна працівниця має вийти на роботу 20 березня 2017 року, Строковика потрібно звільнити 17 березня 17 року, тому що 18 березня виповнюється 3 роки дитині основної працівниці, але строковик написав заяву про надання невикористаної чатини щорічної основної відпустки з наступним звільненням це буде 29 березня 17 року (останній день відпустки - день звільнення відповідно день закінчення строкового трудового договору), але у мене виникло питання, якого числа виходити основній працівниці - 20 березня 17 року, чи коли закінчиться строковий трудовий договір з строковиком, вірніше на слідуючий день 30 березня 17 року. Завчасно вдячна за консультацію.
Natal95 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.03.2017, 17:01   #177
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,207
Вы сказали Спасибо: 3,995
Поблагодарили 8,612 раз(а) в 4,984 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Natal95 Посмотреть сообщение
...якого числа виходити основній працівниці - 20 березня 17 року, чи коли закінчиться строковий трудовий договір з строковиком, вірніше на слідуючий день 30 березня 17 року.
Основній працівниці виходити 20 березня.
А строковику надати відпустку і звільнити його останнім днем відпустки, згідно Закону "Про відпустки":
Цитата:
Стаття 3. Право на відпустки у разі звільнення
...У разі звільнення працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки
.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Natal95 (16.03.2017)
Старый 07.03.2019, 11:34   #178
nata33
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 21.02.2014
Сообщений: 209
Вы сказали Спасибо: 141
Поблагодарили 9 раз(а) в 6 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Згідно ст. 241 -1 "....якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день", а найближчий робочий день у цьому випадку - понеділок!
До речі - чому ви не вказали, яка саме формуліровка була в наказі? прийняти на строк до 11.09.2016, чи прийняти на період відпустки до дня фактичного виходу основного працівника на роботу?
якщо в понеділок - то строк дії строкового ТД вже продовжено. ???

ПОтрібна допомога. Аналогічна проблема і у мене "нарисовалася" з строковиками. Останній день строку - 30.04.2019 року. По підприємству вже є наказ про перенесення РД 30 квітня на 11 травня.
Найближчий робочий день - то 02.05.2019року. Але боюся, що це є продовження строкового договору...

Последний раз редактировалось Мотя; 08.03.2019 в 01:37. Причина: Объединила посты
nata33 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.03.2019, 11:39   #179
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,207
Вы сказали Спасибо: 3,995
Поблагодарили 8,612 раз(а) в 4,984 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от nata33 Посмотреть сообщение
якщо в понеділок - то строк дії строкового ТД вже продовжено. ???
"якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день" - де ви тут вичитали, що строк дії строкового ТД продовжено?!
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 03:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»