СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Материальная ответственность. Гарантии и компенсации

Материальная ответственность. Гарантии и компенсации Коллективная ответственность. Полная индивидуальная ответственность. Ограниченная ответственность. Возмещение вреда. Гарантии. Компенсации. Льготы

Ответ
 
Опции темы
Старый 04.12.2009, 11:19   #11
olichka
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 07.10.2008
Сообщений: 146
Вы сказали Спасибо: 18
Поблагодарили 39 раз(а) в 18 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от KLarisa Посмотреть сообщение
Iren, лектор не дуже хотів спілкуватись, сказав немає часу та підставою вважає Лист Мінпраці та соцполітики від 13.03.2008 №287/13/84-08 "Щодо надання матеріальної допомоги...", але в ІНЕТІ я не знайшла, а в тому, що він показав, там сказано за рік надається, але без роз'яснень який рік...ХТОСЬ ЦЕЙ ЛИСТ МАЄ?...
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Л И С Т

13.05.2008 N 287/13/84-08
Щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям
Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло лист щодо надання матеріальної допомоги згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 державним службовцям та повідомляє.
Відповідно до ст. 35 Закону України "Про державну службу" передбачено, що державним службовцям допомога на оздоровлення виплачується при наданні щорічної відпустки у розмірі посадового окладу.
При цьому, згідно з підпунктом 3 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. N 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури), судів та інших органів" (зі змінами) керівникам органів надано право за наявності коштів надавати працівникам допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату працівника.
Це одна й та сама допомога, виплата якої у розмірі посадового окладу є обов'язкова один раз на рік при наданні щорічної відпустки, а за наявності коштів - у розмірі середньомісячної заробітної плати.
Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні частини відпустки, то відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
У випадку поділу щорічної відпустки на частини зазначена допомога виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки за заявою працівника.
Директор Департаменту О.Товстенко
olichka вне форума   Ответить с цитированием
Эти 4 пользователя(ей) сказали «Спасибо» olichka за это полезное сообщение:
anatol_ua (04.12.2009), KLarisa (04.12.2009), oliva9999 (03.03.2010), Дэйс (04.03.2010)
Старый 03.03.2010, 19:32   #12
oliva9999
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.02.2010
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Я так зрозуміла, що мат.допомога на оздоровлення виплачується тільки в робочому році 1раз. А як бути, коли мат.доп.не виплачувалася два роки і працівник звільняється, чи повинні ми включити в розрахунок, чи вже можна забути?
oliva9999 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.03.2010, 09:58   #13
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,775
Вы сказали Спасибо: 7,259
Поблагодарили 6,548 раз(а) в 3,309 сообщениях
Счастье

Допомога надається ДО ВІДПУСТКИ.
Якщо відпустку не брали, то яка допомога
(тим більше її компенсація) ?..
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.03.2010, 18:16   #14
oliva9999
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.02.2010
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Дякую!!!
oliva9999 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.03.2010, 21:05   #15
EllE HRD
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для EllE HRD
 
Регистрация: 23.01.2008
Адрес: Харьков
Сообщений: 2,904
Вы сказали Спасибо: 4,559
Поблагодарили 4,097 раз(а) в 1,692 сообщениях
По умолчанию

а практически разве получается у гос.служащих брать 2 отпуска в один год, даже если это и неиспользованный за прошлый период????
__________________
Ищите в людях хорошее. Плохое они сами покажут.
EllE HRD вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.06.2010, 12:01   #16
ksm23
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 07.02.2009
Сообщений: 10
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Радость Материальная помощь на оздоровление

Добрый день! Подскажите пожалуйста, в бюджетной организации выдается 2 материальных помощи: на оздоровление при выходе в отпуск и на решение социально бытовых проблем. Если человек отгулял из отпуска в прошлом году 14 дней и получил материальную помощь, а в этом догуливает за тот год остаток и за этот год 17 дней. Ему положена мат.помощь. В нормативных документах прописано что даётся мат.помощь раз в год, но без указания в какой период её обязательно забрать.
ksm23 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.06.2010, 13:58   #17
Зинуля
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для Зинуля
 
Регистрация: 19.05.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 870
Вы сказали Спасибо: 1,257
Поблагодарили 1,082 раз(а) в 476 сообщениях
По умолчанию

Ну, насколько я понимаю, все прописано в Вашем Положении о выплате МП. Если запрета прямого нет- платите наздоровье, главное, что бы такая выплата была один раз в год.
Зинуля вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Зинуля за это полезное сообщение:
EllE HRD (16.07.2010), ksm23 (22.06.2010), MAZYTIK (22.06.2010)
Старый 04.07.2010, 21:37   #18
radiok
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.07.2010
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
Допомога надається ДО ВІДПУСТКИ.
Якщо відпустку не брали, то яка допомога
(тим більше її компенсація) ?..
Допоможіть будь-ласка у такому випадку. У 2007 році написано наказ про відпустку і надання мат допомоги, але по халатності бухгалтера відпускні нараховано і виплачено а мат.допомогу ні. Цей факт виявлено у 2009 році. І донараховано мат. допомогу за 2007 рік. У цьому ж році отримано і матеріальну допомогу при виході у відпустку. Тепер контролюючі органи переконують, що дві матеріальні допомоги в одному році неможливі, але ж в одному із випадків виправлена помилка бухгалтера...? Скажіть як правильно, тільки щоб це переконливо довести із посиланням на законодавство. Дякую!
radiok вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.07.2010, 12:22   #19
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,775
Вы сказали Спасибо: 7,259
Поблагодарили 6,548 раз(а) в 3,309 сообщениях
Счастье

На жаль, законодавство не передбачає обов'язкову виплату матеріальної допомоги до відпустки...
Виплата регулюється внутрішниіми документами (Положеннями і т.п.).
Ось вони і є підставами...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.07.2010, 12:35   #20
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,226
Вы сказали Спасибо: 5,245
Поблагодарили 6,582 раз(а) в 2,838 сообщениях
По умолчанию

radiok, про яку саме матеріальну допомогу йдеться? У Вас держслужба, чи пед.працівники, і згідно з яким НД виплачується матеріальна допомога? Наскільки я пам'ятаю, то у всіх роз'ясненнях Мінпраці йдеться про те, що матеріальна допомога виплачується 1 раз на рік, незалежно від обставин. За минулі роки не передбачено виплату допомоги.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Госслужба

Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 04:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2018 © «МЕДИА-ПРО» 2018 © «HR-Лига»