СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 18.06.2008, 14:03   #11
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,532
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,097 раз(а) в 493 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от SlavikCS
і всетаки можна щоб день звільнення був вихідним днем якщо відпустка закінчується вихідним
Не створюйте собі проблем: надайте працівникові таку кількість невикористаних днів відпустки, яка "не зачіпляє" вихідних днів, а за решту (один чи два) днів виплатіть компенсацію.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2008, 14:11   #12
1979
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 10.04.2006
Адрес: г. Харьков
Сообщений: 23
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Softlana
как лучше поступить?
Я еще с такой ситуацией не сталкивалась. Не могу понять как вы сделаете запись об увольнении в трудовую, какой номер приказа и от какого числа поставите? Ведь номер приказа должен быть от того числа, когда работник увольняется, согласно этому приказу в тот же день производится расчет, выдается трудовая, а вы наперед его уволите и рассчитаете. А темболее если затем больничный, а у вас даже трудовой нет чтобы посчитать страховой стаж.

Последний раз редактировалось Мотя; 11.06.2013 в 17:47. Причина: Лишнее цитирование
1979 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2008, 14:52   #13
SlavikCS
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.06.2008
Сообщений: 82
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

дата звільнення буде останній день відпустки (тут якраз і проблема якщо дата випадає на вихідний) а дата розпорядження, наказу буде навіть сьогоднішня тут різниці немає. Людина 27 червня подала заяву, а вже 18 числа вийшло розпорядження чи наказ на звільнення (в якому вказано дату звільнення).
І навіть якщо людина піде на лікарняний то є особова справа в якій і записано весь стаж, яка зберігається 75 років. Та ще є компютерний варіан усіх стажів.
Тому я хочу взнати чи можна день звільнення поставити вихідним днем (29 червня)
SlavikCS вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2008, 15:10   #14
1979
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 10.04.2006
Адрес: г. Харьков
Сообщений: 23
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

Ну если никто не работает в этот день, кто по вашим документам выдаст трудовую и расчет. И я никак не могу понять как вы зараннее можете поставить номер приказа, спустя неделю неизвестно сколько номеров будет задействовано, или как у вас кадровое делопроизводство ведется. Я в трудовой пишу дату приема или увольнения и приказ от той же даты - так правильно! А вы в трудовую ставите дату увольнения 29.06.08 а приказ № наугад от 16.06.08?
1979 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.06.2008, 15:40   #15
SlavikCS
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.06.2008
Сообщений: 82
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

дата пишеться в трудовій коли працівник звільнено (наприклад 29.06) а наказ може бути написаний за тиждень а то і більше до цього. Самі розсудіть якщо я відправляю працівника у відпустку з 18.06 і напідставі ст.3 ЗУ "Про відпустки" готую наказ про звільнення в останній день відпустки я повинен чекати коли цей день настане. Ви усі накази готуєте в цей день коли подія відбувається (звільнення чи прийняття на роботу)

для 1979
прочитайте статтю на цьомуж сайті http://hrliga.com/index.php?module=profession&cid=25
там виберіть Надання невикористаної відпустки з наступним звільненням.

там є зразки наказів і записів в трудову книжку.
Та ще якщо ви пишете наказ чи розпорядження про звільнення в той самий день коли ви звільняєте то як ви будете попереджувати про те що його сьогодні мають звільнити. Ви неправі, на мою думку так неповинно писатися, а хочаб за як найменше за 1 тиждень для того щоб працівник ознайомився, та ще потрібно подумати про те що потрібно бугалтерії час для нарахування компенсаційякщо такі є

Последний раз редактировалось Мотя; 11.06.2013 в 17:48. Причина: Объединила посты
SlavikCS вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2008, 09:30   #16
1979
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 10.04.2006
Адрес: г. Харьков
Сообщений: 23
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

А вы знаете о том, что работник имеет право передумать. И если он вышел на работу на следующий день после той даты, которой просил уволить его, то его уволить уже нельзя, т.к. закон на стороне работника и он передумал. А как это вы знакомите работника с датой его увольнения, если это он сообщае о своем желании уволиться работодателю в заявлении.
1979 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2008, 10:40   #17
SlavikCS
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.06.2008
Сообщений: 82
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

право повернутися на роботу і відкликати заяву про звільнення (ст.38 КЗпП) працівник має тільки протягом двотижневого терміну попередження (при цьому роботодавець може задовольнити бажання працівника за умови, що на його робоче місце не був запрошений інший працівник і керівникові підприємства, на якому інший працівник працює, не був направлений відповідний лист-клопотання або лист-запрошення (п.12 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику розгляду судами трудових спорів" від 06 листопада 1992р. №9)
SlavikCS вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2008, 11:02   #18
Владимировна
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 18.06.2008
Сообщений: 29
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Ну все же! Можно ли уволить человека в выходной день? Вот такая как раз у меня слоилась ситуация. Человек написал заявление по собственному желанию 17.06., последний рабочий день припадает на 30.06., а это выходной день, в связи с тем, что 28.06 праздничный день и переноситься на понедельник. Как быть в этой ситуации??
Владимировна вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2008, 12:05   #19
SlavikCS
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.06.2008
Сообщений: 82
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

вертаючись до теми. В мене кінець відпустки припадає на 29 червня. Щойно телефонував до одного з найвідоміших юристів на Волині по трудових справах, він мені відразу сказав звільняти 1 липня! був в управлінні фінансів щойно там впевнені що 1 липня. З того виходить що потрібно звільнити після вихідних днів. Ще постараюся звязатися з Облдержадміністрацією, всетаки вони будуть якщо шо перевіряти чи правильно було звільнено і тоді ще раз напишу.

Але всетаки потрібно звільняти після вихідних днів топто в наших випатках 1 липня

даю відповіть, щойно знайшов

Згідно зі ст. 3 Закону України від 15.11.96 р. № 504 "Про відпустки" за бажанням працівника у випадку його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому може бути надана невикористана відпустка з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому випадку є останній день відпустки.

Якщо останній день відпустки випадає на вихідний день, то днем звільнення буде перший робочий день, що настає після вихідних. Це визначено ч.3 ст. 40 КЗпП, яка говорить: "Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідіції підприємства, установи, організації"

Якщо працівник занедужав і має документ, що підтверджує його тимчасову непрацездатність, то у відповідності зі ст. 40 КЗпП не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті).

У відповідності зі ст. 11 Закону України "Про відпустки" щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена у випадку тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Звідси, працівника ми неможемо звільнити вихідним днем

Последний раз редактировалось Мотя; 11.06.2013 в 17:48. Причина: Объединила посты
SlavikCS вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2008, 15:09   #20
1979
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 10.04.2006
Адрес: г. Харьков
Сообщений: 23
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

Если работник по истечении срока предупреждения об увольнении не оставил работы и не требует расторжения трудового договора, собственник не вправе увольнять его по поданному ранее заявлению, кроме случаев. когда на его место приглашен другой работник, которому в соответствии с законодательством не может быть отказано в заключении труд. договора. А вот в предоставлении отпуска на 12 кал. дней увольняющемуся вы можете отказать, а дать только 14 или 10, чтобы не нарушать Закон об отпусках (если ему положено всего 24) и автоматически проблема с днем увольнения решиться. А то, что дата увольнения, дата выдачи трудовой и номер приказа должны быть одной - датой увольнения - это точно.
1979 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Увольнение, Увольнение в выходной

Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 22:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2018 © «МЕДИА-ПРО» 2018 © «HR-Лига»