СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Охрана труда

Охрана труда Разработка системы охраны труда на предприятии. Обязанности работодателя. Обязанности работников. Медицинские осмотры. Несчастные случаи. Профессиональные заболевания. Инструктажи. Инструкции по ОТ

Ответ
 
Опции темы
Старый 04.07.2014, 11:45   #1
xoxol4uk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.06.2012
Сообщений: 60
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию Для кого медогляд не є обов’язковим?

Доброго дня. Загальну суть і порядок проходження медоглядів я розумію. З профілактичним медоглядом взагалі питань немає. А от з медоглядом працівників певних категорій є 1 питання.
Моя знайома запитала у місцевій СЕС, чи повинен проходити, наприклад, охоронець медичний огляд, який на прохідній сидить. Вони сказали: "А, що він на двір не виходить, де на нього діє підвищена температура, як шкідливий фактор? Всі посилають і ви посилайте."

Але нехай сторож хоть весь день (100 % робочого часу) на сонці стоїть перекурює чи свіжим повітрям дихає, атестація ж його робочого місця не підтверджує (не проводилась), що він працює в шкідливих умовах.
Так само, наприклад, підсобний робітник, який може під час роботи мішки з цементом перекидав з кучі на кучу весь день колись, але атестація його робочого місця не проводилась, і ніде не написано, що він більше 15 кг піднімає під час роботи?

То питання в тому, що якщо працівник згідно своїх посадових обовязків не має перебувати в шкідливих умовах, робити важку роботу чи з підвищеною небезпекою, проф добір не вимагаєтьс, атестація не проводилась на його РМ, йому є 21 рік, то такий працівник може не проходити медогляди?
xoxol4uk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.07.2014, 13:43   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 7,787
Вы сказали Спасибо: 3,620
Поблагодарили 7,069 раз(а) в 4,037 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от xoxol4uk Посмотреть сообщение
То питання в тому, що якщо працівник згідно своїх посадових обовязків не має перебувати в шкідливих умовах, робити важку роботу чи з підвищеною небезпекою, проф добір не вимагаєтьс, атестація не проводилась на його РМ, йому є 21 рік, то такий працівник може не проходити медогляди?
Да, вы правы.
В сответствии с п.1.3 "Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій" обязательные медосмотры проходят не все:
Цитата:
1.3. Обов'язкові попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медичні огляди проводяться для працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та щорічно для осіб віком до 21
року
.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
xoxol4uk (04.07.2014)
Старый 04.07.2014, 15:44   #3
xoxol4uk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.06.2012
Сообщений: 60
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Дякую. Але тоді ще підточніть, виходить такі посади, як прибиральник, охоронник, бухгалтер, юрист (і взагалі адмін персонал, мабуть, окрім "айтішників"), навіть працівники цеху: машиніст пакувальних машин, пакувальник, маркувальник і т.п. – можуть не проходити медогляд, якщо не проводилась атетсація їхнього РМ і на них "офіційно" не діють шкідливі і небезпечні фактори?

Чи, можливо, СЕС на самому першому етапі організації медогляду (визначення категорій працівників, яким він необхідний, і складання відповідного акту) може дещо і сама "візуально" визначити кому треба медогляд? Але, по суті, вони ж не виїжджають на місце і не дивляться, чим займається працівник, а керуються лише його посадою і якимись документами (можливо атестацією, робочою інструкцією чи і без них).
xoxol4uk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.07.2014, 16:00   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 7,787
Вы сказали Спасибо: 3,620
Поблагодарили 7,069 раз(а) в 4,037 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от xoxol4uk Посмотреть сообщение
Чи, можливо, СЕС на самому першому етапі організації медогляду (визначення категорій працівників, яким він необхідний, і складання відповідного акту) може дещо і сама "візуально" визначити кому треба медогляд? Але, по суті, вони ж не виїжджають на місце і не дивляться, чим займається працівник, а керуються лише його посадою і якимись документами (можливо атестацією, робочою інструкцією чи і без них).
Вопрос риторический.
Не поставив диагноза невозможно начать лечение и выписать лекарства.
Может ли окулист, не провери в ваше зрение, не видя ваших анализов, пытаться вас уговорить купить очки или лекарства на том основании, что "визуально" ему показалось, что вы нездоровы, на том, к примеру, основании, что вы работаете учителем, а у учителей часто портится зрение?!
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.07.2014, 16:28   #5
xoxol4uk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.06.2012
Сообщений: 60
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Отже СЕС маэ керуватися Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій, ну і ще тим, що підкаже їм інженер з ОП відносно своїх працівників?

Бо на практиці в нас процедура ця проста: Приносяться в СЕС уже поіменні списки працівників (це відразу 2 етап, а перший випадає). СЕС просить чи по 15 чи 18 грн. (забув) за кожного з цих працівників, яких відібрав інженер з ОП :-)) і затверджує. Але також іноді діє і обхід цього 2 етапу, а відразу заключення договору з ЦРЛ, а потім просто безкоштовно погодити заключні акти в СЕС.
xoxol4uk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.07.2014, 16:44   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 7,787
Вы сказали Спасибо: 3,620
Поблагодарили 7,069 раз(а) в 4,037 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от xoxol4uk Посмотреть сообщение
Отже СЕС маэ керуватися Порядком проведення медичних оглядів працівників певних категорій
Ну конечно! А то для чего же они этот Порядок написали
Цитата:
Сообщение от xoxol4uk Посмотреть сообщение
ну і ще тим, що підкаже їм інженер з ОП відносно своїх працівників?
основанием должно быть не то "..що підкаже їм інженер з ОП", а результаты аттестации рабочих мест.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
xoxol4uk (04.07.2014)
Старый 04.07.2014, 17:24   #7
xoxol4uk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.06.2012
Сообщений: 60
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
основанием должно быть не то "..що підкаже їм інженер з ОП", а результаты аттестации рабочих мест.
Во! Що я й хотів довести. Якщо вантажник і по 50 кг мішки з цукром тяга, а в цеху температура холодильника підтримується, то "офіційно" важкої роботи і шкідливого фактору немає, якщо немає атестації. А отже і медогляд йому не потрібний.
xoxol4uk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.07.2014, 17:31   #8
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 7,787
Вы сказали Спасибо: 3,620
Поблагодарили 7,069 раз(а) в 4,037 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от xoxol4uk Посмотреть сообщение
... "офіційно" важкої роботи і шкідливого фактору немає, якщо немає атестації. А отже і медогляд йому не потрібний.
Хозяин - барин...
Вам виднее, у кого есть шкідливий фактор, у кого нет
А бе "фактора" нет основания производить медосмотр
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
xoxol4uk (04.07.2014)
Старый 04.07.2014, 17:50   #9
xoxol4uk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.06.2012
Сообщений: 60
Вы сказали Спасибо: 48
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Отже, звичайна планова перевірка тут проблеми більш за все не побачить, якщо шкідливий фактор не "супер" явний. Єдиною проблемою може виявитися НВ і то, якщо шкідливий фактор був "супер" явним (напр. робота в холодильнику, а медогляду нема ніякого), або якщо дія фактору і спричинила проф. захворювання чи травму.
xoxol4uk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.07.2014, 14:28   #10
Anre
Эксперт HR-Лиги
 
Регистрация: 17.11.2010
Сообщений: 529
Вы сказали Спасибо: 273
Поблагодарили 363 раз(а) в 247 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от xoxol4uk Посмотреть сообщение
.... проблемою може виявитися НВ...проф. захворювання чи травму.
ви доведете без медогляду(а як?), що робота не була протипоказана за станом здоров'я?
Anre вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 23:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2018 © «МЕДИА-ПРО» 2018 © «HR-Лига»