СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Совместители. Переводы. Перемещения

Совместители. Переводы. Перемещения Совмещение. Совместительство. Временное исполнение обязанностей. Сезонные работники. Перевод. Перемещение. Изменение существенных условий труда

Ответ
 
Опции темы
Старый 10.08.2018, 09:44   #481
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...практически всегда, отдел кадров всё же подстраховывается и таки требует справку
Я никогда не требую таких справок - это не предусмотрено действующим законодательством.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Кто несёт ответственность, в случае, когда работодатель принял работника по совместительству, работник сообщил, что он работает на основном месте работы в конторе "рога и копыта", при этом справку не предоставил, ссылаясь вот на те разъяснения Минсоцполитики, а потом выяснилось, что на самом деле, работник, не имеет основного места работы
Ответственность за полноту и правдивость предоставляемых сведений при трудоустройстве несет только работник. работодатель обязан верить ему на слово.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
и посути, работа по совместительству является основной, а раз так, то работодатель должен был оформлять такого работника по ТД
Вы немного заблуждаетесь.
Работодатель в любом случае обязан оформлять любого работника по ТД, и независимо от того, совместитель он, или нет.
Единственное отличие при приеме совместителя - в графе 2 "Повідомлення про прийняття на роботу" проставляется отметка 2 ("наймані працівники без трудової книжки").
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Это замкнутый круг? Требовать справку нельзя, но если что, то накажут работодателя?
За что накажут?!
Никакого нарушения с вашей стороны в таком случае нет
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Iren@ (22.02.2019)
Старый 10.08.2018, 10:34   #482
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Вы немного заблуждаетесь.
Работодатель в любом случае обязан оформлять любого работника по ТД, и независимо от того, совместитель он, или нет.
Единственное отличие при приеме совместителя - в графе 2 "Повідомлення про прийняття на роботу" проставляется отметка 2 ("наймані працівники без трудової книжки").
але такий договір, не потрібно рееструвати у податковій, так? Крім того, відповідно до нормативних документів, щодо сумісництва, заробітня платня встановлюється за фактично виконану роботу, при цьому нема вимог, щодо кількості робочого часу (аби не понаднормово), та мінімальної заробітньої плати, правильно? Тобто, оплата труда за сумісництвом, то домовленність работодавця та сумісника? Ну, наприклад, ФОП прийняв на роботу за сумісництвом працівника. У договорі за сумісництвом визначили, що працівник працює у кавярні за вільним графіком, при цьому, оплата його труда визначена у розмірі 2 грн за кожний проданий напій. Таким чином, продав працівник 50 напоїв - отримав зарплатню 100грн.?
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.08.2018, 11:33   #483
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
але такий договір, не потрібно рееструвати у податковій, так?
Реєструвати договір не потрібно.
Потрібно лише направити повідомлення про прийняття нового працівника в ДФС.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Крім того, відповідно до нормативних документів, щодо сумісництва, заробітня платня встановлюється за фактично виконану роботу, при цьому нема вимог, щодо кількості робочого часу (аби не понаднормово), та мінімальної заробітньої плати, правильно?
Не зовсім правильно.
Ви плутаєте трудовий договір з сумісником з цивільно-правовим.
При сумісництві працівник підпорядковується вимогам ПТВР, і тому йому встановлюється конкретний робочий час, в який він має працювати.
і ще - якщо ви посилаєтесь на якісь нормативні акти, будь ласка, цитуйте та вказуйте їх реквізити, щоб було зрозуміло, про що йдеться мова.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Тобто, оплата труда за сумісництвом, то домовленність работодавця та сумісника?
Ні.
Оплата праці сумісника здійснюється за фактично виконану роботу (або пропорційно відпрацьованому часу), але не за домовленістю, а у відповідності з встановленими тарифами або посадовими окладами, передбаченими штатним розписом.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...наприклад, ФОП прийняв на роботу за сумісництвом працівника. У договорі за сумісництвом визначили, що працівник працює у кавярні за вільним графіком...
А що, кав'ярня працює цілодобово?
Крім того - ким саме він буде працювати у кав'ярні?
Якщо продавцем, то я так розумію, що крім нього там будуть працювати і інші продавці, і якщо наш сумісник буде працювати "за вільним графіком", тобто як йому заманеться, то неминуче виникне ситуація, коли буде працювати або декілька продавців одночасно, обо жодного
Я, наприклад, бачу у цій ситуації ознаки порушення, передбаченого ст.265 КЗпП, а саме - "...оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час"
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
... при цьому, оплата його труда визначена у розмірі 2 грн за кожний проданий напій. Таким чином, продав працівник 50 напоїв - отримав зарплатню 100грн.?
Визначена яким чином?
Усною домовленістю, чи затвердженим тарифом?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.08.2018, 13:07   #484
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Ні.
Оплата праці сумісника здійснюється за фактично виконану роботу (або пропорційно відпрацьованому часу), але не за домовленістю, а у відповідності з встановленими тарифами або посадовими окладами, передбаченими штатним розписом.
добре, я конкретизую питання. Я узяв робітника за сумісництвом. У договорі ми прописали, що його робочий час складає, з 10ї до 15ї. Тобто, 7 годин. Питання перше: виходячи з чого, я маю встановити такому робітнику заробітню платню? Погодинно, відповідно до чинного законодавства чи виходячи з умов договору, де ми записали, що його заробітня платня становить 2 грн з кожного проданого напою?

Цитата:
А що, кав'ярня працює цілодобово?
Крім того - ким саме він буде працювати у кав'ярні?
Якщо продавцем, то я так розумію, що крім нього там будуть працювати і інші продавці, і якщо наш сумісник буде працювати "за вільним графіком", тобто як йому заманеться, то неминуче виникне ситуація, коли буде працювати або декілька продавців одночасно, обо жодного
Я, наприклад, бачу у цій ситуації ознаки порушення, передбаченого ст.265 КЗпП, а саме - "...оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час"
що відбуватиметься у кавярні - то забота власника. буде там одночасно десять робітників чи нікого. То діло десяте. Мене цікавить законодавча складова. Тобто, чи дозволяє закон, узяти робітника на підставі договору про сумісництво, прописати у договорі, що робочий час у працівника довільний, а заробітня платня визначається після підрахунку фактично проданого товару (напої) із розрахунку 2 грн з кожного напою. Все це прописано у договорі. Прийшов, поробив годину, продав 10 напоїв, отримав 20 грн. Прийшов, поробив сім годин, продав 100 напоїв, отримав 200 грн. Тут суть питання у тому, чи вимагає чинне законодавство встановлювати заробітню платню працівнику, що працює за сумісництвом, виходячи з мінімальної заробітньої платні? Тобто, є законодавчо затверждений тарив за погодинну роботу. Якщо робітник працює за сумісництвом, работодавець зобовязаний використовувати саме такий тариф за годину? Або, якщо робітник по сумісництву працює повний робочий день, то його заробітня платня визначається на основі мінімально затвердженої?
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.08.2018, 14:45   #485
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
добре, я конкретизую питання. Я узяв робітника за сумісництвом
То конкретизуйте вже до кінця - на яку посаду ви його прийняли?
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
У договорі ми прописали, що його робочий час складає, з 10ї до 15ї. Тобто, 7 годин
"Робочий час з 10ї до 15ї" - це 5 годин, а не 7.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Питання перше: виходячи з чого, я маю встановити такому робітнику заробітню платню? Погодинно, відповідно до чинного законодавства чи виходячи з умов договору, де ми записали, що його заробітня платня становить 2 грн з кожного проданого напою?
Я недаремно запитав у вас, на яку посаду ви його прийняли - тому що для будь-якої посади штатним розписом встановлена заробітна плата. Ось виходячи з рівня цієї заробітної плати ви і повинні йому платити.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
що відбуватиметься у кавярні - то забота власника. буде там одночасно десять робітників чи нікого.
То діло десяте.
Це ви потім при перевірці будете таким чином пояснення надавати, а я вам не суддя і прокурор, я лише хотів звернути вашу увагу на те, що цей сумісник повинен працювати згідно графіку роботи кав'ярні, а не за "вільним графіком"
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Мене цікавить законодавча складова. Тобто, чи дозволяє закон, узяти робітника на підставі договору про сумісництво, прописати у договорі, що робочий час у працівника довільний
Ні.
Довільний час - це у випадку укладення цивільно-правового договору.
А при укладенні трудового договору трудовим законодавством передбачено чітке підпорядкування працівника правилам внутрішнього трудового розпорядку (встановленого режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку).
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
... суть питання у тому, чи вимагає чинне законодавство встановлювати заробітню платню працівнику, що працює за сумісництвом, виходячи з мінімальної заробітньої платні?
Чинне законодавство вимагає від роботодавця нарахувати заробітну плату у сумі не меншій, ніж 3723 грн, якщо виконана місячна норма праці (див. ст. 3 Закону України "Про оплату праці")
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Тобто, є законодавчо затверждений тарив за погодинну роботу. Якщо робітник працює за сумісництвом, работодавець зобовязаний використовувати саме такий тариф за годину? Або, якщо робітник по сумісництву працює повний робочий день, то його заробітня платня визначається на основі мінімально затвердженої?
Якщо є тариф за погодинну роботу, то ви йому повинні платити пропорційно відпрацьованому часу.
А якщо працює повний робочий день - то і повинен отримувати повний оклад, і при цьому немає ніякої різниці, працює він за сумісництвом, чи це його основне місце роботи, скільки відпрацював - стільки заробив.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
olddem (10.08.2018)
Старый 10.08.2018, 16:20   #486
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

тобто, робота за сумісництвом та робота за ТД (основне місце роботи) - посуті, одне й те саме, за виключенням того, що договір про сумісництво не треба надавати до податкової. В усьому іншому, а саме, у частині нарахування заробітної платні, треба виходити з мінімальної зп 3723грн. При цьому, нарахування зп відбувається за фактично відпрацьований час, або норму. Іншими словами, зп працівника за сумісництвом не може бути меньшою за мінімальну. З цим ясно. Дякую.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.08.2018, 16:38   #487
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
тобто, робота за сумісництвом та робота за ТД (основне місце роботи) - посуті, одне й те саме, за виключенням того, що договір про сумісництво не треба надавати до податкової
Саме так!
Робота за сумісництвом та робота за ТД на основному місті роботи це одне й те ж саме (лише сумісник працює без трудової книжки - вона ведеться лише на основному місті роботи).
А договір до податкової в обох випадках подавати не потрібно, лише повідомлення про прийняття на роботу, тільки у основного працівника в графі 2 повідомлення ставите "1", а у сумісника- "2".
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
olddem (10.08.2018)
Старый 19.09.2018, 15:08   #488
Nadia_
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Nadia_
 
Регистрация: 13.11.2012
Сообщений: 31
Вы сказали Спасибо: 15
Поблагодарили 12 раз(а) в 5 сообщениях
Восклицание Сумісництво в декретній відпустці

Виходжу з декрету, вірніш не виходжу))), але пішла працювати за сумісництвом на неповний робочий тиждень на інше підприємство, не там, де перебуваю у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.
Запитання: зп нараховуватиметься згідно відпрацьованого часу? Тобто якщо мінімалка 3700, то я отримаю пропорційно від цієї суми?
І...якщо я на лікарняному, то мені щось потрібно надавати на місце роботи, де я за сумісництвом, це при тому, що на основне лікарняний не беру, бо я там зараз фактично не працюю, а у декреті.
__________________
Позитивне мислення народжує позитивну реальність.
Nadia_ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.09.2018, 15:36   #489
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 2,178
Вы сказали Спасибо: 779
Поблагодарили 1,747 раз(а) в 1,212 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Nadia_ Посмотреть сообщение
зп нараховуватиметься згідно відпрацьованого часу? Тобто якщо мінімалка 3700, то я отримаю пропорційно від цієї суми?
Саме так. За фактично відпрацьований час

Цитата:
Сообщение от Nadia_ Посмотреть сообщение
якщо я на лікарняному, то мені щось потрібно надавати на місце роботи, де я за сумісництвом, це при тому, що на основне лікарняний не беру, бо я там зараз фактично не працюю, а у декреті.
Звичайно, Ви же повноправний працівник. Маєте отримати лист непрацездатності саме на це підприємство, де працюєте за сумісництвом.
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.09.2018, 14:58   #490
Trine1
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 28.02.2017
Сообщений: 170
Вы сказали Спасибо: 561
Поблагодарили 82 раз(а) в 56 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Nadia_ Посмотреть сообщение
нараховуватиметься згідно відпрацьованого часу? Тобто якщо мінімалка 3700, то я отримаю пропорційно від цієї суми?
І...якщо я на лікарняному, то мені щось потрібно надавати на місце роботи, де я за сумісництвом, це при тому, що на основне лікарняний не беру, бо я там зараз фактично не працюю, а у декреті.
1. Все залежить від того, скільки годин ви працюєте, та скільки годин вам проставлено в табелі; існують сумсники, які працюють по 8 годин, тож зарплатня у них буде вищою, ніж у тих, хто прцює 4 години.
2. Якби ви були не у декреті, а вже працюваоли за основним місцем , то туди надалиб оригінал лікарняного, а на другу роботу - ксерокопію.
Trine1 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Совместительство


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 19:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA