СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Профессиональная классификация

Профессиональная классификация Классификатор профессий ДК 003:2010. Справочник квалификационных характеристик ДКХП. Составление должностных инструкций

Ответ
 
Опции темы
Старый 22.08.2011, 19:53   #1
Juliet
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.04.2011
Сообщений: 11
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию Структура торгового підприємства

Шановні колеги, прошу Вашої допомоги як початківець.
Дали завдання навести лад у структурі підприємства. Спочатку була невеличка фірма в кілька осіб, які тягли все що можна, а зараз вже досить велика мережа, яка стає хаотичною... Виникла потреба в створенні структури, а я про це не так багато знаю.
Хотілося б дізнатися чи є якісь стандарти для створення структури торгівельного підприємства, можливо, є якісь класичні відділи та посади? Бо я створила структуру, але невпевнена, що то є правильно...
В моїй структурі є відділ мат.тех. забезпечення, відділ інф. тех. забезпечення, , офісна служба, відділ маркетигу, бухгалтерія. Лишився в мене безходний власне менедженр з персоналу... Чи є це можливим і правильним?
Буду щиро вдячна за допомогу.
Juliet вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2011, 12:27   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Juliet Посмотреть сообщение
Виникла потреба в створенні структури, а я про це не так багато знаю.
Хотілося б дізнатися чи є якісь стандарти для створення структури торгівельного підприємства, можливо, є якісь класичні відділи та посади? Бо я створила структуру, але невпевнена, що то є правильно...
В моїй структурі є відділ мат.тех. забезпечення, відділ інф. тех. забезпечення, , офісна служба, відділ маркетигу, бухгалтерія. Лишився в мене безходний власне менедженр з персоналу...
Шановна Juliet !
Стандартів для створення структури немає, але є класичні відділи та посади, про котрі ви можете дізнатися з «Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників», а саме з випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» та з випуску 65 «Торгівля та громадське харчування», а при створенні посад - Класифікатором професій ДК 003-2010.

Прочитавши ці довідники, ви, дізнаєтесь багато нового – наприклад, що відділ мат.тех. забезпечення насправді повинен називатися «відділ матеріально-технічного постачання», а звичайнісінький водій відтепер гордо йменується «водій автотранспортних засобів».

Чи доцільно створювати стільки відділів – вирішувати вам, але, зважаючи на те, що у вас «була невеличка фірма в кілька осіб», мені здається, що відділ інф. тех. забезпечення буде складатися лише з одного-однісінького адміністратора системи, а відділ мат.тех. забезпечення – з 1-2 менеджерів з постачання...
У нас теж колись так було – відділів було більше, ніж працівників у них J

Тому ви можете створити один, загальний відділ, назвавши його адміністративним чи адміністративно-господарчим відділом, у який можна включити і менеджера з персоналу, і адміністратора системи, і інших, «безхозних» працівників.

Последний раз редактировалось Мотя; 23.08.2011 в 16:05. Причина: Привела текст в формат, принятый для данного форума
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Juliet (23.08.2011), Mardge (23.08.2011)
Старый 23.08.2011, 14:26   #3
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Juliet Посмотреть сообщение
Бо я створила структуру, але невпевнена, що то є правильно...
стаття 64 ГК:
Цитата:
3. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Але все ж таки визначає структуру власник, ви можете запропонувати свій варіант, але ж вирішувати, хто кому підпорядковуватиметься, та хто в якому відділі буде працювати, не вам.
Щодо назви відділів - у КП немає і не може бути назви всіх структурних підрозділів. Так, деякі назви випливають із назв посад, як наприклад "начальник відділу матеріально-технічного постачання", про який колега вище згадував. Але є і загальна назва "начальник відділу", яка може бути в будь-якому відділі з будь-якою назвою.
І не обовязково посада "менеджер з персоналу" має бути в якомусь відділі. Це може бути окрема структурна одиниця з прямим підпорядкуванням директору.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Mardge за это полезное сообщение:
Juliet (23.08.2011), Мотя (23.08.2011), Наталья Р (23.08.2011)
Старый 23.08.2011, 19:08   #4
Juliet
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.04.2011
Сообщений: 11
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Дякую Вам всім за роз"яснення і спрямування в потрібному напрямку.
Juliet вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Juliet за это полезное сообщение:
Mardge (23.08.2011)
Старый 23.08.2011, 19:16   #5
Juliet
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.04.2011
Сообщений: 11
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

В мене по ходу виникло ще одне питання. Підкажіть, будь ласка, як правильно назвати посаду людини, що відповідає за введення та обробку інформації про товари в 1С, формування звітів про рух товару тощо. Чи може це бути оператором ПК, можливо помічником маркетолога чи бухгалтера...
Juliet вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2011, 20:55   #6
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Juliet Посмотреть сообщение
Підкажіть, будь ласка, як правильно назвати посаду людини, що відповідає за введення та обробку інформації про товари в 1С, формування звітів про рух товару тощо. Чи може це бути оператором ПК, можливо помічником маркетолога чи бухгалтера...

Ну, вообще-то, для этого существует МОЛ - материально-ответственное лицо: то ли это будет кладовщик, то ли продавец, который отвечает за приход, расход, остаток товара, ведет учет его движения и сдает отчеты в бухгалтерию ежемесячно...
Может ли оператор ПК быть МОЛ? Какое он имеет отношение к информации о товаре?
Ведет информацию, как Вы выразились, о товаре - подотчетное лицо - МОЛ!
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
Andry (24.08.2011)
Старый 23.08.2011, 22:00   #7
Juliet
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.04.2011
Сообщений: 11
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Розумієте, Мотя, в чому ситуація. Ця людина зводить в єдине інформацію з магазинів. Тобто, кожен магазин подає звіт в офіс, а ця людина заводить все в одну спільну базу. Крім того кожен товар треба занести в базу, дати його опис та інше. В функції продавця це не входить, в функції комірника також.
Juliet вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2011, 22:06   #8
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

А у кого все это на подотчете?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2011, 22:16   #9
Juliet
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 04.04.2011
Сообщений: 11
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Можливо я не зрозумыла Ваше питання... Система така: вноситься інформація до бази, маркетинговий відділ проводить аналіз та вносить необхідні пропозиції щодо переміщення товару магазин-магазин, магазин-склад, склад-магазин тощо. Працівники складу та регіональні менеджери слідкують за правильністю розподілу та інше.

Тобто, в кожен момент операції відповідальність за збереження товару лежить або на працівниках магазинів, або на працівниках складу

Последний раз редактировалось Мотя; 23.08.2011 в 22:22. Причина: Объединила посты. При дополнении своего поста - пользуйтесь правкой
Juliet вне форума   Ответить с цитированием
Старый 23.08.2011, 23:33   #10
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Не хочеться ще раз пояснювати, як шукати назви посад в КП:
http://forum.hrliga.com/showthread.php?t=13583

Можливо хтось із колег вам підкаже, якщо в них є працівники з подібними функціями.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
Juliet (23.08.2011)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 01:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA