СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Профессиональная классификация

Профессиональная классификация Классификатор профессий ДК 003:2010. Справочник квалификационных характеристик ДКХП. Составление должностных инструкций

Ответ
 
Опции темы
Старый 01.03.2012, 00:50   #1
gava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.02.2012
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 5 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию Фахівець з охорони праці у відділі освіти

Господа профессионалы помогите!!!! Работаю "фахівцем з охорони праці" в отделе образования, я не госслужащий, стал вопрос как правильно обозвать мою должность согласно последнего классификатора профессий, он выдает "Начальник відділу охорони праці","Інспектор з охорони праці", "Інженер з охорони праці". Руководство считает не целесообразным создавать службу охорони працІ из-за недокомплекта до 50 человек, потому "Начальник відділу охорони праці" отпадает сам собой, "Інспектор з охорони праці" я не гос служащий, "Інженера з охорони праці" нет в наказе МОН 26.09.2005 N 557 как нет и для других названий для нашей организации (повторяю відділ освіти). Помогите найти четкую законодательную баз, на которую можно было бы опереться получая не только зарплату но когда нибудь и пенсию.
gava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2012, 11:28   #2
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
"Інженера з охорони праці" нет в наказе МОН 26.09.2005 N 557 как нет и для других названий для нашей организации (повторяю відділ освіти). Помогите найти четкую законодательную баз, на которую можно было бы опереться получая не только зарплату но когда нибудь и пенсию.
Я немножко не понимаю - каким образом приказ МОН может отменить тот перечень, который есть в КП?

2149.2
-
1
Інженер з охорони праці

И мне интересно - почему это инженер по ОТ не сможет получать зарплату и пойти на пенсию? Чем он отличается от остальных работников?
Что-то я в вопросе не поняла, наверное, а Вы - не пишете....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2012, 12:45   #3
gava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.02.2012
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 5 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Шановна Мотя!
Дуже дякую, що приділили увагу моєму зверненню.

Відповідаю на Ваші питання:

Вопрос: Я немножко не понимаю - каким образом приказ МОН может отменить тот перечень, который есть в КП?
Відповідь: У нас така місцева специфіка, що ніхто ніяких документів не хоче вивчати і аналізувати, а тем більше «зшивати» до єдиного знаменника нормативні документи, якщо кожний з них трохи під іншим акцентом про щось говоре. Якщо прямо не має наказу МОН, то ніхто не хоче ні про що розмовляти. В деяких випадках і наказу МОН мало, якщо не має прямого наказу Обласного управління освіти, якій переписує наказ МОН. Нерідко користуються виключно усними роз’ясненнями КРУ, навіть у випадку, якщо ці роз’яснення будуть трохт суперечити тому, що написано в «вільних» джерелах інформації (типу «рада гов уа» наприклад).

Питання: И мне интересно - почему это инженер по ОТ не сможет получать зарплату и пойти на пенсию? Чем он отличается от остальных работников?
Відповідь: а) Та може на дану секунду Ви 1000% праві, але наше законодавство таке цікаве, що через 10 років цілком можливо, що якісь будуть такі особливості пенсійного законодавства, що ті, хто працювали на «правильних» посадах (з державного класифікатора) то будуть отримувати «правильну» пенсію, а ті, чиї посади відсутні в держ.класифік., то будуть отримувати якусь мінімальну… чи щось з коефіцієнтами не таке буде…

б) може я буду колись влаштовуватися в пристойну установу і виникне питання, на якій посаді я насправді працював та чи зарахують мені десь сьогоднішній стаж, як стаж реального працівника по охороні праці. Може отримую десь відповідь: «те, що написано в Вашій трудовій книжці – не передбачено класифікатором. Тому в нашій серйозній організації ми не можемо зарахувати Вам «спецстаж» по охороні праці». Можливо?

Питання: Что-то я в вопросе не поняла, наверное , а Вы - не пишете....
Відповідь: Я спробував написати більш ретельно. Беріть попкорн… влаштовуйтесь зручніше та читайте!

З метою приведення у відповідність з законодавством назви посади спеціаліста, до кола обов’язків якого входять питання охорони праці, розглядається можливість введення в «групу централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти» посади «начальник відділу охорони праці», або якоїсь іншої «правильної» посади. Як ви зрозуміли, мова іде про відділ освіти райдержадміністрації.

Прошу учасників форуму прокоментувати законодавчу можливість:

1. Введення в штатний розпис «групи централізованого господарського обслуговування навчальних закладів і установ освіти» відділу освіти райдержадміністрації посади «начальник відділу охорони праці», яка передбачена "Типовим переліком професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності". (наказ Міністерства праці та соціальної політики від 29 грудня 2004 року № 336 «Про затвердження Випуску № 1 "Типових професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності")

2. Загалом вносити будь які зміни в штатний розклад централізованої групи господарського забезпечення відділу освіти та райметодкабінету, з введенням посад, назви яких прямо не передбачені наказом МОН від 26.09.05 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці…» та Інструкції «Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102. (наприклад «системний адміністратор» з встановленням довільно більш високого тарифного розряду, якій виходить за межі розрядів, встановлених для фахівців-спеціалістів)

Наша місцева проблема у тому, що наш головний бухгалтер (разом з головним економістом) не вважає ніякі документи серйозними документами, окрім наказу МОН від 26.09.05 № 557. Але, на мою думку, цей наказ не є документом, який встановлює виключність наведеного у ньому переліку посад.
Зі змісту (тексту) та загального духу цього наказу випливає те, що ним врегульовані найбільш типові ситуації.
Увага запитання!
Як довести головному бухгалтеру (всім іншим та і самому собі) що це саме так. Тобто, чи можна ввести посаду космонавта, якщо в відділі освіти, раптом, появиться своя космічна ракета? Хоча посада «космонавт», як і «начальник відділу охорони праці» прямо не передбачені наказом МОН від 26.09.05 № 557?

Автор цього звернення вважає законодавчо можливим введення іншої посади (окрім як з наказу 557), але інші колеги автора мають і інші думки – в основному такі: «безпечніше «не пущать!»».

Загальні мої обґрунтування законодавчих підстав.
Закон України «Про охорону праці», ст. 2, передбачає, що сфера дії Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних осіб, які використовують найману
працю. Тобто цей Закон поширюється і на відділ освіти райдержадміністрації і на його структурні підрозділи.
Стаття 15 цього Закону передбачає обов’язковість створення служби з охорони праці на підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб. Служба охорони праці створюється відповідно до існуючого типового положення про охорону праці.
В даному відділі освіти, крім державних службовців, налічується понад 50 осіб (шт.од.) які утримуються за кошти місцевого бюджету:
з урахуваннями чисельності:
- централізованої бухгалтерії,
- районного методичного кабінету,
- групи централізованого господарського обслуговування навчальних закладів,

Посада «начальник відділу охорони праці» передбачена "Типовим переліком професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності". (наказ Міністерства праці та соціальної політики від 29 грудня 2004 року № 336 «Про затвердження Випуску № 1 "Типових професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності")
Враховуючи відсутність спеціалізованого загальнодержавного переліку посад для галузі освіти, цей загальний перелік підлягає застосуванню в галузі освіти.

В попередньому зверненні я писав, що налічується менше 50 осіб, шо б не розвивати розмову в напрямку служби, так як і так начальство лякається. У нас 55 осіб. Але вирішив, оскільки все одне їдуть вже спори на межі конфлікту, то може вже «модернізовувати» все (по охороні праці) по максимуму.

Про фонд оплати праці посади
«начальник відділу охорони праці».

Закон України «Про охорону праці», ст. 15, передбачає, що керівники та спеціалісти служби охорони праці за своєю посадою і заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.
Таким чином, в межах відділу освіти, оклад «начальника відділу охорони праці» має бути прирівняний до окладів начальника централізованої господарської групи відділу освіти, головного бухгалтера централізованої бухгалтерії, завідуючого райметодкабінетом.
У будь якому випадку не буде порушенням встановлення 10 тарифного розряду, який передбачений для «провідного фахівця» (додаток № 11 наказу МОН від 26.09.05 № 557)
У відповідності до цього, з метою приведення назви посади спеціаліста з охорони праці у відповідність з законодавством про охорону праці, в межах наявного фонду оплати праці, можливо вносити зміни в штатний розклад централізованої групи господарського забезпечення відділу освіти, з введенням посад, назви яких прямо не передбачені наказом МОН від 26.09.05 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці…» та Інструкції «Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102,

Може Вам будуть цікаві аргументи іншої сторони щодо неможливості введення «начальника відділу охорони праці» при групі централізованого господарського обслуговування навчальних закладів? Це такі аргументи:

1. Ніякими типовими положеннями (про відділ освіти райдержадміністрації, про районний методичний кабінет, групу централізованого господарського обслуговування навчальних закладів) прямо не передбачені підрозділи з охорони праці.

2. Відсутні прямі дозволи МОН можливості застосування в галузі освіти "Типових професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності".

3. Посада «начальника відділу охорони праці» прямо не передбачені наказом МОН від 26.09.05 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці…».

4. Посада «начальника відділу охорони праці» прямо не передбачена в Інструкції «Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102.

5. В питаннях введення посад і оплати праці не діє правило «що не заборонено, то дозволено».

6. У відповідності до цього, якщо існують суперечності між загальним законодавством та профільним освітянським, то слід дотримуватися профільного освітянського законодавства, яким прямо ці питання неврегульовані, тому не слід розробляти нічого нового і введення посади «начальника відділу охорони праці» недозволено.
gava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2012, 13:36   #4
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
Счастье

Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Шановна Мотя!
Дуже дякую, що приділили увагу моєму зверненню.
Пожалуйста!
И...приветствуем Вас на нашем форуме, ув.gava!

Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Якщо прямо не має наказу МОН, то ніхто не хоче ні про що розмовляти.
Я все равно не понимаю - какое отношение имеет наказ МОН к исполнению ЗУ "Об охране труда" и к ответственности за его нарушение?
Цитата:
Стаття 2. Сфера дії Закону
Дія цього Закону поширюється на всіх юридичних та фізичних
осіб, які відповідно до законодавства використовують найману
працю, та на всіх працюючих.
Цитата:
Стаття 13. Управління охороною праці та обов'язки
роботодавця
Роботодавець зобов'язаний створити на робочому місці в
кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до
нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог
законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
З цією метою роботодавець забезпечує функціонування системи
управління охороною праці, а саме:
створює відповідні служби і призначає посадових осіб, які
забезпечують вирішення конкретних питань охорони праці, затверджує
інструкції про їх обов'язки, права та відповідальність за
виконання покладених на них функцій, а також контролює їх
додержання;
Цитата:
Стаття 15. Служба охорони праці на підприємстві
На підприємстві з кількістю працюючих 50 і більше осіб
роботодавець створює службу охорони праці відповідно до типового
положення, що затверджується центральним органом виконавчої влади
з питань нагляду за охороною праці.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції
служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва
особи, які мають відповідну підготовку.
На підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для
виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні
спеціалісти на договірних засадах, які мають відповідну
підготовку.
Цитата:
Стаття 44. Відповідальність за порушення вимог щодо охорони
праці
За порушення законів та інших нормативно-правових актів про
охорону праці, створення перешкод у діяльності посадових осіб
органів державного нагляду за охороною праці, а також
представників профспілок, їх організацій та об'єднань винні особи
притягаються до дисциплінарної, адміністративної, матеріальної,
кримінальної відповідальності згідно із законом.
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
що ті, хто працювали на «правильних» посадах (з державного класифікатора) то будуть отримувати «правильну» пенсію, а ті, чиї посади відсутні в держ.класифік., то будуть отримувати якусь мінімальну… чи щось з коефіцієнтами не таке буде…;
О том, что будет завтра - я ответить не могу. Какой закон выйдет завтра - я тоже - не знаю...Поэтому рассуждать о пенсия, которые будут через 10 лет - тем более - не могу...
Поэтому в стиле:
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
б) може я буду колись влаштовуватися ... Може отримую десь відповідь: «те, що написано в Вашій трудовій книжці – не передбачено класифікатором.
- беседовать не могу...
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Тому в нашій серйозній організації ми не можемо зарахувати Вам «спецстаж» по охороні праці».
О каком спецстаже для инженера по ОТ идет речь?
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Можливо?
Не знаю! в силу приведенных выше соображений: я не знаю, что со мной будет через пять минут...
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Беріть попкорн…
я не люблю попкорн...

Я не понимаю при всем при этом:
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Прошу учасників форуму прокоментувати законодавчу можливість
..и далее - перечень всех возможных и невозможных НПА...
...не понимаю цели Вашего вопроса:
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Помогите найти четкую законодательную баз, на которую можно было бы опереться
Вы смеетесь или как?
Или проверяете форумчан на знание НПА? Задав вопрос о помощи найти законодательную базу?

Последовав Вашему совету:
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
влаштовуйтесь зручніше та читайте!
...прочитала не раз и не два...
и..не поверила в то, что Вы работаете:
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Работаю "фахівцем з охорони праці"
Поэтому я, тем более, не понимаю цели Ваших вопросов и ожидания комментариев...

Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Вы на нее достойно ответили.
Ну, достойно или нет - мне все равно, как Вы считаете..
Я ответила на Ваш вопрос:
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
Работаю "фахівцем з охорони праці" .... "Інженера з охорони праці" нет в наказе МОН 26.09.2005 N 557
Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Я ... не понимаю - каким образом приказ МОН может отменить тот перечень, который есть в КП?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.

Последний раз редактировалось Мотя; 03.03.2012 в 14:09.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2012, 17:46   #5
Шутюр баад
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Шутюр баад
 
Регистрация: 20.07.2010
Адрес: киев
Сообщений: 2,285
Вы сказали Спасибо: 1,083
Поблагодарили 3,440 раз(а) в 1,309 сообщениях
По умолчанию

ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Держнаглядохоронпраці України15.11.2004 N 255Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 грудня 2004 р. за N 1526/10125 ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ про службу охорони праці .................................................. ......
1.3. Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.
.................................................. ..........
1.5. Керівники та спеціалісти служби охорони праці за своїми посадами та заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб. Повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, зазначеним у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 1), професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної
діяльності затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 16 лютого 1998 року N 24 ( v0024203-98, va024203-98 ) (із змінами).


в переводе на русский:
если у Вас структура предполагает:
директор- нач.отдела- специалист.---------------тогда Вы -- начотдела по ОТ
если-директор завуч-вчители--------------
тогда Вы -- инженер по ОТ
примерно так.

а Вам собственно какая разница??

Шутюр баад вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2012, 17:49   #6
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Шутюр баад Посмотреть сообщение
а Вам собственно какая разница??
Юрист хочет докопаться до истины...
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2012, 18:55   #7
Шутюр баад
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Шутюр баад
 
Регистрация: 20.07.2010
Адрес: киев
Сообщений: 2,285
Вы сказали Спасибо: 1,083
Поблагодарили 3,440 раз(а) в 1,309 сообщениях
По умолчанию

ненененене
тут скорее уровень ЗП от должности зависит. Вот и приходится изворачиваться.((((

госконторы такие госконторы.
Шутюр баад вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.03.2012, 18:58   #8
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Все может быть, все может статься....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.03.2012, 10:01   #9
gava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.02.2012
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 5 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Шутюр баад Посмотреть сообщение
1.3. Служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю....................................... .....
1.5. Керівники та спеціалісти служби охорони праці за своїми посадами та заробітною платою прирівнюються до керівників і спеціалістів основних виробничо-технічних служб.
Власть уже сменила этот пункт и как обычно замылила его, вот и класификатор уже новый:
1.5. Назви посад (професій) установлюються відповідно до
Національного класифікатора України ДК 003:2005 "Класифікатор
професій" ( vb375609-05 ), затвердженого наказом
Держспоживстандарту від 26.12.2005 N 375 ( v0375609-05 ), а
кваліфікаційні вимоги - відповідно до розділу 1 "Професії
керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців"
Випуск 1 "Професії працівників, що є загальними для всіх видів
економічної діяльності" Довідника кваліфікаційних характеристик
професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та
соціальної політики України від 29.12.2004 N 336 ( v0336203-04 ).
{ Пункт 1.5 в редакції Наказу Державного комітету України з
промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду N 236
( z1191-07 ) від 02.10.2007 }
gava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.03.2012, 12:10   #10
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Извините, но я до сих пор не могу понять вопроса - что Вы хотите?
Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
я...не понимаю цели Ваших вопросов
Цитата:
Сообщение от gava Посмотреть сообщение
"Інженера з охорони праці" нет в наказе МОН
Инженер по ОТ есть в КП.
Какие еще вопросы?

На пенсию инженер пойдет и будет ее получать, как все...
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 02:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA