СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина

Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина Табель учета рабочего времени. Сокращенное рабочее время. Неполное рабочее время. Работа в выходные и праздники. Работа в ночное время. Сменная работа. Сверхурочная работа. Графики и режимы работы. Суммированный учет рабочего времени. Правила внутреннего трудового распорядка. Перерыв для отдыха и питания. Поощрения. Взыскания

Ответ
 
Опции темы
Старый 14.12.2009, 15:50   #1
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Відпустка з 1 січня і підсумований облік робочого часу (нічна зміна з 31.12 на 1.01)

Відпустка з 1 січня і підсумований облік робочого часу (нічна зміна з 31.12 на 1.01)

Працівник написав заяву у відпустку з 1 січня 2010 року. Зміна працює в ніч 31 грудня (по графіку 31.12 4 год. 1.01 8 год., тобто з 20 до 8).
Як бути?
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.12.2009, 16:15   #2
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Що мається на увазі: працівник не хоче виходити 31.12 у свою зміну?
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.12.2009, 22:32   #3
dvs57
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для dvs57
 
Регистрация: 28.05.2008
Адрес: Луганск
Сообщений: 340
Вы сказали Спасибо: 72
Поблагодарили 157 раз(а) в 62 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от prava Посмотреть сообщение
Працівник написав заяву у відпустку з 1 січня 2010 року. Зміна працює в ніч 31 грудня (по графіку 31.12 4 год. 1.01 8 год., тобто з 20 до 8).Як бути?
У випадку, який приведено, відпустка не може починатися 1 січня, бо в табелі обліку робочого часу в цей день у працівника буде стояти 8 годин роботи. Отже, відпустку в цьому випадку слід оформити з 2 січня. Або ж раніше, в грудні так, щоб 31 числа працівник в зміну не заступав.
Конкретно узгодьте з працівником, бо він саме ці нюанси не врахував, коли писав заяву. Та, напевно, працівник мав на увазі, що 31-го не буде працювати. Бо кому ж хочеться в новорічну ніч бути на роботі. Та ще й святкові за 31 число не йдуть. Ну це вже інша тема.
__________________
З повагою, Віктор Семенович
dvs57 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.12.2009, 08:14   #4
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Справа в тому, що цьому працівникові (працівниці) щось доказати проблематично. Вона так хоче і все. Дякую, ви підтвердили мою думку.

Але у мене назріло ще одне питання. Справа у тому, що на нашому підприємстві за підсумованим обліком робочого часу працює близько 300 чол. Випадки з відпустками бувають різні. Ось ще один. Якщо працівник працює 1 січня в денну зміну (8,00-20.00) і хоче йти у відпустку з 1 січня (аналогічно 1 травня, і т.д., тобто у державні святкові чи вихідні дні). Чи потрібно враховувати це як святковий чи вихідний день і продовжувати відпустку на цей день? Адже для нього цей день був робочим?
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.12.2009, 16:24   #5
Victoriya.Musinova@kyivst
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.02.2009
Сообщений: 2
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Подмигивание

Не бачу ніяких проблем з наданням відпустки працівниці. Вона може написати заяву про надання їй відпустки з 1 січня (має право, а якщо ще і за складеним графіком відпусток працівникам - тим більше, але до кількості днів відпустки Ви не зараховуєте 1 січня (як і інші святкові дні).
Якщо ця працівниця не буде відпочивати 1 січня, а буде працювати за погодженим графіком і відпрацює - то отримає ще і доплату за роботу у святковий день. Якщо ж цього дня вона буде знаходитись у відпустці - цей день до розрахунку і оплати відпускних не підпадає.
Нічого вигадувати не треба - все вже вигадали за нас (КЗпП, ЗУ).

А що до нічних годин - оплачуєте за фактично відпрацьовані години, тобто факт може не збігатися з заплановим графіком.
Victoriya.Musinova@kyivst вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.12.2009, 16:47   #6
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

а як бути з 31 грудня 4 год. за графіком?
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 15.12.2009, 17:28   #7
Victoriya.Musinova@kyivst
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 20.02.2009
Сообщений: 2
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Варіант 1: Працівниця 31 грудня не виходить на нічну зміну, і за ці нічні години Ви нічого не сплачуєте. У табелі за грудень буде стояти на 4 години менше - зарплата пропорційно відпрацьованого часу. Тим більше, що кількість фактично відпрацьованих годин за обліковий період може бути меншою за встановлену/норму. Якщо потрібно офіційно оформити - службова записка про внесення змін до графіку.
Варіант 2: 31 грудня працівниця не виходить на нічну (тобто працює на 4 годин нічних менше). Оплата - за цілий місяць згідно графіку, а в січні ці години працівниця відпрацьовує на 4 години більше (вже без оплати, бо "компенсацію" за них вона вже отримала). Я знаю, що такий варіант на деяких підприємствах використовують...
(Але, мені більше подобається перший.).
Victoriya.Musinova@kyivst вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.12.2009, 08:29   #8
prava
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.09.2009
Сообщений: 58
Вы сказали Спасибо: 4
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Я притримуюсь того варіанту, що у відпустку потрібно йти або з 2 січня, або з 31 грудня. Ще варіант відпуска без збереженнря на 31-1.

Ваш другий варіант мені не подобається взагалі. Рік хотілося б закрити нормально, це по-перше, а по-друге за специфікою роботи дільниці у нас працівники не працюють без внесення змін у графік, тому другий варіант взагалі не підходить - ми не практикуємо перенесення годин з одного періоду в інший, навіть як виняток.

от пока я тут відповідала, вирішили питання. У відпустку йдемо з 3 січня. 31-1 без збереження.

Всім дякую. Логічно я це все розуміла. Але було цікаво послухати (чи почитати) думку колег. Мені здається якісь отакі проблемки виникають час від часу у кожного з нас.

Приємного спілкування.
prava вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.12.2009, 09:39   #9
catalina
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 271
Вы сказали Спасибо: 470
Поблагодарили 253 раз(а) в 104 сообщениях
По умолчанию

Прочитав данную тему я поняла, что неправильно табилирую наших "ночников", с которыми столкнулась буквально недавно. У нас "ночники" работают ночь через ночь. При этом выходят на работу в один день вечером, а заканчивают работу уже на другой день утром. Я в табеле ставлю общее количество отработанных часов на дату, когда человек "заступил" на смену, а получается, что должна их делить на 2 дня. Но в этом случае у меня получится, что люди работают без выходных... Правильно я понимаю? (У нас суммированный учет рабочего времени).
catalina вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.12.2009, 23:54   #10
dvs57
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для dvs57
 
Регистрация: 28.05.2008
Адрес: Луганск
Сообщений: 340
Вы сказали Спасибо: 72
Поблагодарили 157 раз(а) в 62 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от catalina Посмотреть сообщение
У нас суммированный учет рабочего времени

Можливо у Вас є порушення норми перерв між змінами, в Кодексі законів про працю є така стаття. Та при підсумованому обліку робочого часу ця норма не застосовується, головне, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.
__________________
З повагою, Віктор Семенович
dvs57 вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо dvs57 за это полезное сообщение:
catalina (25.12.2009)
Ответ

Метки
Отпуска, Работа ночью



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 06:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA