СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Увольнение

Увольнение Прекращение трудового договора. Расторжение трудового договора. Отстранение от работы. Выходное пособие

Ответ
 
Опции темы
Старый 09.12.2008, 17:26   #21
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,532
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,097 раз(а) в 493 сообщениях
По умолчанию

leonida, ви самі собі пртирічете:
Цитата:
В больничном запись - І группа инвалидности.
Цитата:
В КЗпП нет формулировки: Звільнено у зв*язку зі встановленням ? групи інвалідності.
То ви наполягаєте на звільненні, бо в "лікарняному" написано "1 група", то стверджуєте, що кзотом така підстава звільнення не передбачена!

І як можна звільнити людину за п. 5 ст. 40, якщо тимчасова непрацездатність вже скінчилася? Якщо в такому звльненні була виробнича необхідність, було б звільнювати в "процесі" хвороби. А так - потяг вже пішов.

tfk, тут однозначно - невідповідність займаній посаді за станом здоров'я, визначена у висновку МСЕК.
Наказ робиться тоді, коли була отримана довідка з висновком МСЕК про подальшу роботу інваліда (якщо на підприємстві немає прфспілки). Якщо ж є профспілка, то ще треба від неї згоду отримати. Тож дата видання наказу може буде ще пізнішою.
Дата звільнення в наказі повинна бути тією ж самою, якою цей наказ і видано.
А от ті дні, коли працівник і не працював, і не надав документів, можна оформити як прогули з поважних причин. Прикутість до ліжка, думаю, поважна причина?
Незайвим було б відрядити делегацію до хворго додому, провідати його, а заодно і скласти акт про те, що він не може працювати, бо хворий, а лікарняний не дають, бо встановили групу інвалідності. Якщо працівник зможе написати пояснювальну - добре. Не зможе - заактуйте свідчення родичів, які за ним доглядають.
Після цього необхідно зробити наказ, в якому "пусті" дні треба визнати прогулами з поважної причини і дати роспорядження бухгалтерії не нараховувати за них заробітну плату (підстава для наказу - доповідна безпосереднього керівника і акт "делегації").
Ось і все!
Не шукайте собі проблем там, де їх немає.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.12.2008, 11:08   #22
tfk
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 21.01.2008
Адрес: Запорожская обл.
Сообщений: 87
Вы сказали Спасибо: 15
Поблагодарили 8 раз(а) в 7 сообщениях
По умолчанию

Спасибо за консультации, но а как же правильно в трудовую внести запись: "Звільнено у зв'язку з невідповідністю займаній посаді (або виконуваній роботі) внаслідок стану здоров'я, п.2 ст. 40 КЗпП України" або "Звільнено за станом здоров'я, що перешкоджає подальшому продовженню роботи, п.2 ст.40 КЗпП України"?
tfk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.12.2008, 11:56   #23
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,775
Вы сказали Спасибо: 7,258
Поблагодарили 6,549 раз(а) в 3,309 сообщениях
По умолчанию

Я бы написал второй вариант:
"За станом здоров’я, що перешкоджає продовженню роботи"
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 10.12.2008, 17:20   #24
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,532
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,097 раз(а) в 493 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от tfk
Спасибо за консультации, но а как же правильно в трудовую внести запись: "Звільнено у зв'язку з невідповідністю займаній посаді (або виконуваній роботі) внаслідок стану здоров'я, п.2 ст. 40 КЗпП України" або "Звільнено за станом здоров'я, що перешкоджає подальшому продовженню роботи, п.2 ст.40 КЗпП України"?
Ну звичайно так, як написано в п.2 ст. 40!
Цитата:
"Звільнено у зв'язку з невідповідністю займаній посаді (або виконуваній роботі) внаслідок стану здоров'я, який перешкоджає продовженню даної роботи, п.2 ст. 40 КЗпП України"
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.02.2009, 13:49   #25
Трояна
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.01.2008
Адрес: Ужгород
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

Доброго дня всім,
в нас подібна ситуація. Працівник хворий на туберкульоз і вже більше 4 місяців на лікарняному. Виникло питання, якщо звільняти за п.5 ст.40, то слід оплачувати лікарняний до остаточного закриття?
Трояна вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.02.2009, 14:13   #26
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,528
Вы сказали Спасибо: 2,510
Поблагодарили 2,673 раз(а) в 1,198 сообщениях
По умолчанию

Трояна, скористайтесь, будь-ласка пошуком по форуму за словом - туберкул* . Впевнена, дізнаєтесь багато цікавого і корисного. :wink:
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 06.02.2009, 14:26   #27
Трояна
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.01.2008
Адрес: Ужгород
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении
По умолчанию

дякую
неправильно користувалась пошуком - без зірочки нічо не видавало :wink:
Трояна вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 18:04   #28
Solnuwko
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 07.11.2008
Сообщений: 24
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Звільнення працівника після присвоєння йому інвалідності

Підкажіть будь-ласка терміново.Працівник який числиться у нас на підприємстві перебував на лікарняному більше 4-ох місяців.Після цього йому присвоїли інвалідність і він просто не в змозі виконувати свої обов'язки.І він ніби то й не проти написати заяву за власним бажанням.Як буде правильно?За якою статтею його звільняти?:
1.за ст.38 КЗпП Укр.
2.за ст.40 п.2 КЗпП Укр.
Solnuwko вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 18:14   #29
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,775
Вы сказали Спасибо: 7,258
Поблагодарили 6,549 раз(а) в 3,309 сообщениях
Сообщение

Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію (по инвалидности); прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Тем более, что пенсию по инвалидности действительно надо оформлять.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.04.2009, 18:22   #30
Solnuwko
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 07.11.2008
Сообщений: 24
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Велике спасибі!Ви мені справді допомогли.
Solnuwko вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Увольнение


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 18:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2018 © «МЕДИА-ПРО» 2018 © «HR-Лига»