СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Кадровая документация > Воинский учет на предприятии

Воинский учет на предприятии Ведение воинского учета. Учебные сборы. Срочная военная служба. Мобилизация. Демобилизация

Ответ
 
Опции темы
Старый 31.07.2019, 17:09   #691
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
Працівник написав заяву на відпустку без оплати з 24.07 на 3 кал дні. З 29.07 - він не з'являється на роботі, на дзвінки не відповідає. 30.07 був надісланий лист щодо пояснення причин відсутності.
31.07 його батько приносить заяву від працівника про увільнення від роботи. у зв'язку із заключенням контракту на службу в ЗСУ. Чи можемо звільнити за прогул працівника, який за нашими спинами заключив контракт та без попередження підприємства, за сприяння воєнкомату (вчора туди телефонувала і вони сказали, процівник завтра принесе лікарняний, лікарняного немає).Контракту немає ,принаймі зараз
Ви повинні отримати від працівника пояснення щодо причин його відсутності на роботі без поважних причин, і якщо він не надасть ніяких документів стосовно законності його відсутності (повістка з воєнкомату чи лікарняний), ви вправі його звільнити.

P.S. Але мені чомусь дуже здається, що ви щось не договорюєте, дуже вже все штучне, нетипове - зазвичай спочатку намагаються зв'язатися з працівником по телефону, щоб з'ясувати причину його відсутності, а вже потім надсилають листа щодо пояснення причин відсутності.
Ви телефонували йому? І якщо так, то що він вам відповів?
Ви пишете, що батько приніс вам заяву від працівника про увільнення від роботи. у зв'язку із заключенням контракту на службу в ЗСУ, але в таких випадках він зобов'язаний був додати до заяви копію контракту. Якщо не додав до заяви ні копії контракту, ні повістки, ні лікарняного - то ви не зобов'язані увільняти його від роботи, так як немає для цього підстав.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
korelija (16.10.2019), Trine1 (31.07.2019), Алексей.ЛТ (31.07.2019)
Старый 01.08.2019, 22:16   #692
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,200
Вы сказали Спасибо: 2,630
Поблагодарили 2,677 раз(а) в 1,200 сообщениях
По умолчанию

Согласна с Андреем - освобождать от работы нет оснований. Но и нет оснований уволить за прогул. Факт не доказан.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.10.2019, 12:44   #693
korelija
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для korelija
 
Регистрация: 13.07.2007
Сообщений: 363
Вы сказали Спасибо: 167
Поблагодарили 101 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию

Доброго дня. Хотіла б відписатись, краще пізно ніж ніколи ...)Я нічого не приховувала, адже знаю, що будь яка дрібниця може суттєво змінити усі обставини.
Працівник дійсно не відповідав на дзвінки (не брав слухавку, а його батько пізніше пояснював це тим, що їм цього не дозволяють) - він на момент, коли батько приніс заяву (за словами батька) вже був не в нашій області, а там, де він мав служити, тому подальші дії могли відбуватись лише без його участі.
Мені лиш було цікаво чи мали б ми повірити заяві від батька (без будь-яких пояснень та попереджень від працівника) та прийняти у нього документи сина (якби військомат все ж надав контракт - який вони думаю мають)? Крім того ,контракт у нього був укладений, здається з 31.07. - тобто , принаймі за 29.07-30.07 - ми мали б право звільнити за прогул ,якщо військомат би не підтримав його у підтверджуючих документах. (до речі, працював він на виробничому конвеєрі і його відсутність була для нас дійсно проблемою)
В цьому випадку основним тягачем цього контрактника був військомат, який і переконав його на службу через можливість отримувати дві з-п. Працівника ми так і не почули по сьогодні. Ми спілкувались із ним через батьків. Нам вдалось домовитись та вирішити цю справу із користю для обох сторін. Такі випадкі поодинокі і мені, як кадровику (який слідкує за дотриманням законодавства і одночасно складає бюджет по витратах на з-п на рік) я вважаю дуже пощастило. Ми виплочуємо сер заробіток і строковикам (маємо зараз одного)і мобілізованому (мали на початку війни) і на час навч зборів (маємо таких щороку) Але підприємство не велике (120 чол) і мати ще й контрактників, на утриманні - це буде дуже непривабливо для інвесторів (якщо бути відвертою), зхоча я розумію, що закон ніхто не відміняв подобається нам це чи ні, і чи є у нас на це гроші чи ні. Дякую за відповідь та участь
__________________
Істина має усміхатися, щоб бути привабливою
korelija вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.10.2019, 13:03   #694
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
...Мені лиш було цікаво чи мали б ми повірити заяві від батька (без будь-яких пояснень та попереджень від працівника) та прийняти у нього документи сина (якби військомат все ж надав контракт - який вони думаю мають)?
Ви нікому не зобов'язані вірити, ви маєте оперувати лише документами.
За написаного вами я так і не зрозумів - вам все ж таки надали копію контракту, чи ні?
Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
Крім того ,контракт у нього був укладений, здається з 31.07. - тобто , принаймі за 29.07-30.07 - ми мали б право звільнити за прогул ,якщо військомат би не підтримав його у підтверджуючих документах
А можна дізнатися, що це за підтверджуючі документи?
Адже раніше ви писали, що коли ви телдефонували у військомат, то вони вам лише обіцяли:
Цитата:
...(вчора туди телефонувала і вони сказали, процівник завтра принесе лікарняний, лікарняного немає).Контракту немає ,принаймі зараз
То він приніс вам лікарняний і копію контракту, чи ні?

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
...Нам вдалось домовитись та вирішити цю справу із користю для обох сторін
То чому ж ви не бажаєте поділитися з нами досвідом і написати, як саме вам вдалося вирішите цю проблему?
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 16.10.2019, 14:18   #695
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 2,178
Вы сказали Спасибо: 779
Поблагодарили 1,747 раз(а) в 1,212 сообщениях
По умолчанию

Судя по всему, проблема была решена через соглашение сторон? По крайней мере, такие выводы можно сделать из этого текста:
Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
...Працівника ми так і не почули по сьогодні. Ми спілкувались із ним через батьків. Нам вдалось домовитись та вирішити цю справу із користю для обох сторін. Такі випадкі поодинокі і мені, як кадровику (який слідкує за дотриманням законодавства і одночасно складає бюджет по витратах на з-п на рік) я вважаю дуже пощастило... підприємство не велике (120 чол) і мати ще й контрактників, на утриманні - це буде дуже непривабливо для інвесторів (якщо бути відвертою)...
А вот кстати, вопросик почти по теме На днях буквально у нас таким же "наглым" образом умыкнули работника на срочную службу. Вызвали на медкомиссию (парню 20 лет исполнится только в 2020 году, так что, как говорится, ничто не предвещало) и всё Ушел и не вернулся, прям сразу забрали в часть. Естественно, тут явный сговор, в таком возрасте могут призвать только добровольцем... И предприятие "попало" на среднюю на полтора года
В связи со всем этим, наш Гена, посокрушавшись, задал мне вопрос: а помнится, предприятиям полагалось возмещение этих выплат на содержание воюющих и призванных? Насколько мне известно, никто пока такое возмещение не получал с тех пор, как приняли законодательство... Но на всякий случай, поделитесь, может есть какие-то подвижки по этому поводу? или наоборот, всё отменили, и предприятия обязали полностью содержать армию?)
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!

Последний раз редактировалось eloissa; 16.10.2019 в 15:36.
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.10.2019, 12:48   #696
korelija
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для korelija
 
Регистрация: 13.07.2007
Сообщений: 363
Вы сказали Спасибо: 167
Поблагодарили 101 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию

Andry, я так і не побачила жодного підтверджуючого документі (ані лікарняного, ані контракту, ані пояснень щодо причин відсутності), але інформація про те, що він служить за контрактом була підтверджена директором (немаю поняття, як він те дізнався - можливо з того самого в ійськомату). Домовились ми про звільнення його за згодою сторін, так як в планах цього молодого чоловіка продовжувати кар⌂єру військовим. Але з умовою, що ми працевлаштуємо його на роботу в будь який момент ,коли він цього забажає (лише на словах, але ці слова будуть дотримані, якщо директор або я залишимось на своїх посадах), якщо він передумає. Звісно ми виплатили людині вихідну допомогу, меншу від з-п,яку б він отримав протягом служби, але не малу і для людини було важливо отримати таку суму одразу однією виплатою, а не збирати її роками.
eloissa - на скільки я обізнана з останніми змінами - з квітня цього року відмінено компенсацію виплат працівнику, що служить в особливий період (не впевнена стосовно строковиків - перевірте НПА) - але інформацію потрібно перевірити. Якщо знайдете НПА, по якому відшкодовують - поділіться - було б корисно...
__________________
Істина має усміхатися, щоб бути привабливою
korelija вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» korelija за это полезное сообщение:
Andry (17.10.2019), eloissa (17.10.2019)
Старый 17.10.2019, 12:59   #697
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
Andry, я так і не побачила жодного підтверджуючого документі (ані лікарняного, ані контракту, ані пояснень щодо причин відсутності)
Я чогось саме так і думав, що ніяких документів він вам так і не надасть - якщо б вони були, то їх би надали вам відразу, а якщо їх не було тоді, то звідки б їм взятися зараз

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
але інформація про те, що він служить за контрактом була підтверджена директором (немаю поняття, як він те дізнався - можливо з того самого в ійськомату)
То запитайте в директора, не соромтеся.
Дізнатися "з того самого військомату" можна лише одним шляхом - отримавши копію контракту або офіційного листа про те, що ваш працівник призваний і служить.
Усе ж інше (телефонні розмови, обіцянки надати документи пізніше і таке інше) - до уваги не повинні братися.
Але директору видніше, на то він і директор
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
Trine1 (22.09.2020)
Старый 17.10.2019, 13:08   #698
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 2,178
Вы сказали Спасибо: 779
Поблагодарили 1,747 раз(а) в 1,212 сообщениях
По умолчанию

Мда, дивна історія, і ніби є контракт, і ніби його немає Ну що ж, звільнили - так звільнили, головне - щоб без наслідків.

А про компенсацію - так воно і є
https://hrliga.com/index.php?module=...=view&id=20135
Тобто, будемо сплачувати за всіх...
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA