СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина

Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина Табель учета рабочего времени. Сокращенное рабочее время. Неполное рабочее время. Работа в выходные и праздники. Работа в ночное время. Сменная работа. Сверхурочная работа. Графики и режимы работы. Суммированный учет рабочего времени. Правила внутреннего трудового распорядка. Перерыв для отдыха и питания. Поощрения. Взыскания

Ответ
 
Опции темы
Старый 10.09.2010, 21:19   #1
olganmr
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для olganmr
 
Регистрация: 20.03.2010
Сообщений: 195
Вы сказали Спасибо: 93
Поблагодарили 24 раз(а) в 21 сообщениях
По умолчанию Як організувати перехід на шестиденний робочий тиждень?

Шановні колеги допоможіть недосвідченому кадровику !!!!!!!!!!!!!
Ситуація наступна: педагогічний колектив позашкільного навчального закладу (керівники гуртків)працюють за 5-денним робочим тижнем (за статутом) педагогічне навантаження розподілено рівномірно. Тарифна ставка 18 годин на тиждень, вони мають 20 годин. Працюють як в самому навчальному закладі, так і в приміщеннях загальноосвітніх шкіл. Майже всіх влаштовує 5-денний робочий тиждень. Тільки один керівник гуртка не може працювати 5 днів тому, що одна його група хоче приходити в суботу,це 4 академічні години (1 година дорівнює 35 хвилин). Як правильно поступити? Всіх перевести 6-днівку? Чи може ще є якийсь вихід? Як це відображати в табелі?
olganmr вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.09.2010, 15:59   #2
olganmr
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для olganmr
 
Регистрация: 20.03.2010
Сообщений: 195
Вы сказали Спасибо: 93
Поблагодарили 24 раз(а) в 21 сообщениях
По умолчанию Шестиденний робочий тиждень. Як організувати перехід на нього?

Шановні колеги!
Треба перевести педагогічний колектив на шестиденний робочий тиждень (за Статутом ми працюємо 5 днів). Порадьте, будь-ласка, які повинні бути дії. Колективного договору немає. Може збори трудового колективу організувати, наказ видати? Чи без зборів обійтися, просто наказ?
Дякую за увагу.
olganmr вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.09.2010, 16:31   #3
Шутюр баад
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Шутюр баад
 
Регистрация: 20.07.2010
Адрес: киев
Сообщений: 2,305
Вы сказали Спасибо: 1,092
Поблагодарили 3,448 раз(а) в 1,317 сообщениях
По умолчанию

изменение существенных условий труда - приказ издаёте не менее чем за 2 месяца до даты перехода - всех ознакамливаете под роспись - переходите все; кто не согласен-"с вещами на выход"- в смысле: увальняется по статье 36 п.6 КЗоТа
НД-КЗоТ
Стаття 32. Переведення на іншу роботу. Зміна істотних умов праці

Последний раз редактировалось Шутюр баад; 12.09.2010 в 17:12.
Шутюр баад вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.09.2010, 16:57   #4
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,062
Вы сказали Спасибо: 14,652
Поблагодарили 19,883 раз(а) в 9,812 сообщениях
Восклицание

Цитата:
Сообщение от Шутюр баад Посмотреть сообщение
Пау.
Нет, не пау, милый Шутюр!

КЗоТ:

Стаття 50. Норма тривалості робочого часу
Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.
Підприємства і організації при укладенні колективного договору можуть встановлювати меншу норму тривалості робочого часу, ніж передбачено в частині першій цієї статті.

Стаття 52. П’ятиденний і шестиденний робочий тиждень та тривалість щоденної роботи
Для працівників установлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями. При п’ятиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи (зміни) визначається правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіками змінності, які затверджує власник або уповноважений ним орган за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації з додержанням установленої тривалості робочого тижня (статті 50 і 51).
На тих підприємствах, в установах, організаціях, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п’ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюється шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. При шестиденному робочому тижні тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин, 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 годин при тижневій нормі 24 години.
П’ятиденний або шестиденний робочий тиждень встановлюється власником або уповноваженим ним органом спільно з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) з урахуванням специфіки роботи, думки трудового колективу і за погодженням з місцевою Радою народних депутатів.
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.09.2010, 17:15   #5
Шутюр баад
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Шутюр баад
 
Регистрация: 20.07.2010
Адрес: киев
Сообщений: 2,305
Вы сказали Спасибо: 1,092
Поблагодарили 3,448 раз(а) в 1,317 сообщениях
По умолчанию

таки да, согласен.
и эти ньюансы учитываем тоже!!
Мотя, респект!!
Шутюр баад вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.09.2010, 17:31   #6
olganmr
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для olganmr
 
Регистрация: 20.03.2010
Сообщений: 195
Вы сказали Спасибо: 93
Поблагодарили 24 раз(а) в 21 сообщениях
По умолчанию

Мамочка рідна!
З годинам там все зрозуміло. Будемо працювати не виходячи за рамки законодавства. З профспілками важче, наші педагоги понаписували заяви та вийшли з профспілки. Я ж кажу у нас там залишився тільки директор і я заступник. Колективного договору немає.От так. А де ж я раду депутатів візьму?

Доречі, викладачі всі згодні. Там проблем немає. Вот тільки треба належно все оформити. Я раніше ніколи цим не займалася.

Последний раз редактировалось Мотя; 12.09.2010 в 17:40. Причина: Объединила посты. Пользуйтесь кликом "Правка", когда хотите дополнить сообщение.
olganmr вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.09.2010, 17:46   #7
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,062
Вы сказали Спасибо: 14,652
Поблагодарили 19,883 раз(а) в 9,812 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Шутюр баад Посмотреть сообщение
Мотя, респект!!
, спасибо, Шутюр

Цитата:
Сообщение от olganmr Посмотреть сообщение
. Вот тільки треба належно все оформити.
Да, треба-таки...
Организуйте собрание коллектива по данному вопросу (уж коль профсоюза-то нет...), запротоколируйте его согласие, подайте все бумаги в местную райадминистрацию и...вперед....с песнями....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
olganmr (12.09.2010)
Старый 12.09.2010, 17:53   #8
olganmr
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для olganmr
 
Регистрация: 20.03.2010
Сообщений: 195
Вы сказали Спасибо: 93
Поблагодарили 24 раз(а) в 21 сообщениях
По умолчанию

Дуже дякую. Все зрозуміла.
Доречі, все це виникло лише через те, що один наш шановний викладач не захотів організувати свою роботу з понеділка по п’ятницю. Тому змушені переходити всім педагогічним колективом. Скажіть чи можуть так переходити тільки керівники гуртків, оскільки вони працюють за розкладом, а технічний персонал залишитися на 5-днівці ?
olganmr вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.09.2010, 10:27   #9
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,775
Вы сказали Спасибо: 7,258
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 3,310 сообщениях
Лампочка

Ну і встановіть йому наказом окремий режим роботи: Пн-Чт, Сб...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.09.2010, 19:52   #10
olganmr
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для olganmr
 
Регистрация: 20.03.2010
Сообщений: 195
Вы сказали Спасибо: 93
Поблагодарили 24 раз(а) в 21 сообщениях
По умолчанию

Тобто вихідним днем може бути не обов’язково субота? А, наприклад, п’ятниця і неділя. Так можна робити. А в табелі як відмічати? Ставити п’ятницю вихідним а суботу робочим? Вибачте, питання непрофесійні, але я не фахівець.
olganmr вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 02:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»