СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Социальное страхование и пенсионное обеспечение

Социальное страхование и пенсионное обеспечение Временная нетрудоспособность. Беременность и роды. Комиссия по соцстраху. Путевки на санаторно-курортное лечение. Новогодние подарки от соцстраха. Взаимоотношения с Центром занятости. Трудовой стаж. Страховой стаж. Исчисление стажа. Виды пенсий. Размеры пенсии. Надбавки к пенсии. Перерасчет пенсии

Ответ
 
Опции темы
Старый 20.01.2011, 21:05   #31
ОКСАНОЧКА
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для ОКСАНОЧКА
 
Регистрация: 14.12.2009
Сообщений: 89
Вы сказали Спасибо: 334
Поблагодарили 127 раз(а) в 47 сообщениях
По умолчанию

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т 19.05.2008 N 1220/5/123-08
Державному комітету України

з питань регуляторної

політики та підприємництва
У Мінпраці розглянуто звернення... стосовно порядку призначення і виплати жінкам-підприємцям державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" право на виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич, який фактично здійснює догляд за дитиною.
Пунктом 18 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. N 1751, передбачено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення.
Оскільки здійснення догляду за новонародженою дитиною пов'язане із неможливістю виконання трудових обов'язків, для підтвердження факту догляду за дитиною працюючі особи, які звертаються за призначенням такої допомоги, подають копію або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки; непрацюючі особи - копію трудової книжки, безробітні - довідку про те, що виплата допомоги по безробіттю не проводиться.
Особи - суб'єкти підприємницької діяльності подають довідку, видану органами державної податкової служби про те, що не провадять підприємницької діяльності. Передбачається, що така довідка може бути видана органами державної податкової служби на підставі заяви підприємця про те, що у зв'язку з доглядом за дитиною він (вона) не буде проводити підприємницьку діяльність починаючи з визначеної у заяві дати. Для врегулювання питань, пов'язаних із видачею зазначених довідок, Мінпраці звернулось до Державної податкової адміністрації України.
Пунктом 23 вищезгаданого Порядку визначено випадки, у яких виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється. Зокрема, виплата допомоги припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку:
виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків);
розпочала або поновила підприємницьку діяльність - з першого числа місяця, в якому розпочато таку діяльність.
Особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення (пункт 46 Порядку) .
Ураховуючи зазначене, жінки-підприємці, яким призначена допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у разі поновлення підприємницької діяльності повідомляють про це орган, що призначив допомогу.
Не припиняється виплата допомоги особам, що під час перебування у відпустці по догляду за дитиною почали працювати у режимі неповного робочого часу або вдома, за умови надання відповідної довідки з місця роботи. Така норма не може бути застосована до суб'єктів підприємницької діяльності через відсутність відпустки по догляду за дитиною та неможливість документального підтвердження роботи на умовах неповного робочого дня.
Разом з тим, підприємець, як і будь-яка інша особа, яка отримує допомогу по догляду за дитиною, у разі відновлення трудової (підприємницької) діяльності до досягнення дитиною трирічного віку може переоформити виплату допомоги на іншу працездатну особу, яка не отримує пенсії, і буде здійснювати догляд за дитиною (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, дідусь, бабуся або інший родич).
ОКСАНОЧКА вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» ОКСАНОЧКА за это полезное сообщение:
anatol_ua (21.01.2011), Trine (20.01.2011), Чертовка (03.06.2013)
Старый 20.01.2011, 21:11   #32
ОКСАНОЧКА
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для ОКСАНОЧКА
 
Регистрация: 14.12.2009
Сообщений: 89
Вы сказали Спасибо: 334
Поблагодарили 127 раз(а) в 47 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Mardge Посмотреть сообщение
Зустрічне запитання:
А може вона здійснювати підприємницьку діяльність і одночасно працювати на умовах трудового договору?
Я думаю, що може, в тому разі коли це не забороняється специфічними вимогами до певної посади. Особа сплачує податки і внески, і як найманий працівник, і як суб'єкт підприємницької діяльності.
Крім того, приймаючи на роботу Ви що вимагаєте документального підтвердження про те, що кандидат не провадить підпр. діяльність?
ОКСАНОЧКА вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.01.2011, 10:11   #33
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Дякую ОКСАНОЧКА!

Я знаю відповідь на це питання! І писала вже про це на форумі!
Я запитувала не тому що не знаю, я поставила ТС "наводящий вопрос" (вибачте, не змогла українською перекласти), щоб краще можна було зрозуміти відповідь на питання:
Цитата:
чи зможе вона , здійснювати підприємницьку діяльність, і одночасно перебувати в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-річного віку
Будь-яка особа, що працює на умовах трудового договору (є вона приватним підприємцем при цьому, чи ні) має право на відпустку:
ЗУ "Про відпустки":
Цитата:
Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі - підприємство).
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
anatol_ua (21.01.2011)
Старый 28.01.2011, 17:24   #34
Anchapa
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Anchapa
 
Регистрация: 08.10.2010
Адрес: Чоп-Львов
Сообщений: 104
Вы сказали Спасибо: 39
Поблагодарили 46 раз(а) в 30 сообщениях
Вопрос Звільнення за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною

Доброго дня!
Прошу підтвердження моїм думкам.
Працівниця перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-ох років(дитині 2 роки). Бажає звільнитись і влаштуватись на іншу роботу.
Отже, для того шоб її звільнити потрібно від неї тільки заяву про звільнення. Заяви про вихід на роботу на неповний робочий день не потрібно.
Так?
__________________
Я прочитала все посты в той теме и не сошла с ума!
Anchapa вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.01.2011, 17:43   #35
kozur
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 23.07.2008
Сообщений: 984
Вы сказали Спасибо: 709
Поблагодарили 1,048 раз(а) в 450 сообщениях
По умолчанию

Так.
__________________
kozur вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо kozur за это полезное сообщение:
Anchapa (28.01.2011)
Старый 28.01.2011, 20:25   #36
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Anchapa Посмотреть сообщение
Отже, для того шоб її звільнити потрібно від неї тільки заяву про звільнення.
А Вы лично как думаете?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.01.2011, 21:08   #37
Anchapa
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Anchapa
 
Регистрация: 08.10.2010
Адрес: Чоп-Львов
Сообщений: 104
Вы сказали Спасибо: 39
Поблагодарили 46 раз(а) в 30 сообщениях
По умолчанию

Я думаю так як описала у пості #34, але такого звільнення у мене ще не було. Просто збиває з пантелику те, що це відпустка по догляду за дитиною.
__________________
Я прочитала все посты в той теме и не сошла с ума!
Anchapa вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.01.2011, 21:25   #38
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

А какая разница, какой отпуск?
Человек имеет право уволиться, будучи в отпуске...
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.01.2011, 16:12   #39
HelenOK
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 22.09.2008
Сообщений: 4
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Добрый день. Нужна ваша помощь.
Я в данный момент нахожусь в декретном отпуске. Предприятие на котором я работала руководство решило "ливидировать". Знаю что они н е могут меня уволить без письменного предупреждения за два месяца. А что еще? Какие выплаты мне положены?У меня еще есть отпуск! Меня интересует финансовая сторона в мою пользу.., кадровичка там не опытная может ошибиться, да и буду знать как и о чем с начальством говорить.
HelenOK вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.01.2011, 16:29   #40
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от HelenOK Посмотреть сообщение
. А что еще?
Еще вот что:

Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і
заборона звільнення вагітних жінок
і жінок, які мають дітей

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.


Т.е. Вас должны обязательно трудоустроить, а не просто взять и уволить...
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
HelenOK (30.01.2011)
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 01:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA