СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 01.07.2009, 14:45   #1
Sms
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.11.2008
Сообщений: 279
Вы сказали Спасибо: 79
Поблагодарили 5 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию Погодинна оплата праці

Скажіть, будь ласка, чи вірним буде наступне формулювання наказу для співробітника прийнятого на роботу з погодинною системою оплати праці:

Прийняти ... на посаду охоронця ТОВ «» з оплатою праці відповідно до відпрацьованого часу згідно ставки погодинної оплати.
Sms вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 01:00   #2
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Sms Посмотреть сообщение
Скажіть, будь ласка, чи вірним буде наступне формулювання наказу для співробітника прийнятого на роботу з погодинною системою оплати праці:

Прийняти ... на посаду охоронця ТОВ «» з оплатою праці відповідно до відпрацьованого часу згідно ставки погодинної оплати.
Не зовсім зрозуміло, навіщо ви в наказі пишите "з оплатою праці відповідно до відпрацьованого часу"?

Оплата праці завжди здійснюється тільки за відпрацьований час, незалежно від того, чи працівникові встановлено оклад, чи погодинну тарифну ставку. Ви ж не будете заперечувати, що у випадку прогулу працівникові з окладом буде оплачено тільки відпрацьований час? Це - по-перше.
А по-друге, навіть при підсумованому обліку робочого часу з погодинною оплатою праці, працівник має відпрацювати норму робочого часу за обліковий період. Отже, за обліковий період він отримає оплату як за норму, незалежно від системи оплати праці.

Отже, словосполучення типу "за відпрацьований час" треба писати тільки у випадку прийому працівника на роботу з неповним робочим часом.
Якщо ж ви плануєте, що працівник буде працювати більше норми робочого часу, то одним наказом тут не обійдешся: доведеться приймати його ще й за сумісництвом (чи може ви якусь кращу схему знайдете), бо погодинна оплата праці не дає роботодавцю права встановлювати працівникові робочий час більшої тривалості порівняно з нормою.

При прийомі на роботу з нормальною тривалістю робочого часу і погодинною оплатою праці буде достатньо зазначити в наказі: "... з тарифною ставкою хх грн. хх коп. на годину...".
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 10:37   #3
Sms
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.11.2008
Сообщений: 279
Вы сказали Спасибо: 79
Поблагодарили 5 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

а почему мы не можем принять на почасовую с переработкой (которая будет в пределах нормы и оплачена в двойном тарифе)?

Последний раз редактировалось Мотя; 03.05.2019 в 02:24. Причина: Лишнее цитирование
Sms вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 10:44   #4
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Sms Посмотреть сообщение
а почему мы не можем принять на почасовую с переработкой (которая будет в пределах нормы и оплачена в двойном тарифе)?
А що значить "переработка в пределах нормы"? Мається на увазі ст. 65 КЗпП (120 годин на рік)? А як бути зі ст. 62 про обмеження надурочних робіт? Ваші охоронники під її дію не підпадають.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ

Последний раз редактировалось Татьяна К.; 02.07.2009 в 11:01.
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 11:09   #5
Sms
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.11.2008
Сообщений: 279
Вы сказали Спасибо: 79
Поблагодарили 5 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

ну да... переработка у нас не превысит в этот год 120 часов. набросали график на квартал - их переработка в квартале (июль-сентябрю) вышла 16 часов. (напомню, они у нас на оновонй должности на неполном рабочем дне)
А под статью 63 они не попадают (заборони категоричноъ на їх надурочну працю немає)

Последний раз редактировалось Мотя; 03.05.2019 в 02:25. Причина: Лишнее цитирование
Sms вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 11:27   #6
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Я мала на увазі саме ст.62 КЗпП, яка гласить: "Надурочні роботи, як правило, не допускаються". І далі іде перелік вийнятків із п*яти підпунктів. От якраз під їх дію охоронники не підпадають!
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 11:39   #7
Sms
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.11.2008
Сообщений: 279
Вы сказали Спасибо: 79
Поблагодарили 5 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

А где посмотреть что конкретно светит не гос учреждению за то что сотрудники работают сверхурочно, но в рамках 120 часов?

Последний раз редактировалось Мотя; 03.05.2019 в 02:25. Причина: Лишнее цитирование
Sms вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 12:01   #8
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Стаття 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, стаття 172, 173 Кримінального кодексу України.
До грубих порушень законодавства про працю належать уведення роботодавцем продовженого робочого дня або встановлення наднормових робіт (коментар книги "Кадрова документація", 7-ме видання, Харків, 2008 рік).
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 12:28   #9
Sms
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.11.2008
Сообщений: 279
Вы сказали Спасибо: 79
Поблагодарили 5 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

41 нам не подходит, у нас кол договора нет.
статья 173 тоже не подходит, а вот из статьи 173 "а також інше грубе порушення законодавства про працю" - в каком законе или комментарии к закону объясняеться что есть ГРУБЫМ нарушением (как я поняла грубое нарушение, это если бы сверхурочные были либо более 120 часов в год, либо к ним бы привлекались сотрудники указанные в статье 63.)?

Последний раз редактировалось Мотя; 03.05.2019 в 02:25. Причина: Лишнее цитирование
Sms вне форума   Ответить с цитированием
Старый 02.07.2009, 12:47   #10
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

1. Стаття 41 "підходить" ВСІМ (Кол. договір тут ні дочого)частина 1 гласить:"Порушення встановлених термінів виплат пенсій, стипендій, ЗП... а також інші порушення вимог законодавства про працю..."
2. Зверніться до ст. 62 КЗпП України. У Вас на підприємстві є хоть один з виняткових випадків для запровадження надурочних робіт з перелічених п*яти? Якщо ні - тоді це запровадження є грубим порушенням законодавства про працю. Нарівні зі ст. 63.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ

Последний раз редактировалось Мотя; 03.05.2019 в 02:26. Причина: Лишнее цитирование
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Оплата труда


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 13:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA