СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Профессиональная классификация

Профессиональная классификация Классификатор профессий ДК 003:2010. Справочник квалификационных характеристик ДКХП. Составление должностных инструкций

Ответ
 
Опции темы
Старый 16.03.2018, 16:37   #1
АллаТ
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2018
Сообщений: 13
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Кваліфікаційні характеристики для педагогічних працівників

Доброго дня! Звертаємось до Вас за додатковими роз’ясненнями.
Приводячи Посадові інструкції у відповідність кваліфікаційним характеристикам посад, які наведені в Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників (відповідно до наказу Мінпраці від 29.11.2004 р. № 336 та листа-роз’яснення Міністерства соціальної політики від 25.11.2015 р. № 713/13/116-15) виникли певні складнощі.
У нас спеціальна загальноосвітня школа-інтернат. Основна частка працівників – педагогічні. Випуску Довідника кваліфікаційних характеристик професій для працівників освіти немає. Раніше керувались наказом Міністерства освіти і науки України № 665 від 01.06.2013 р. «Про затвердження кваліфікаційних характеристик професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів», але він втратив чинність (наказ Міністерства освіти і науки України № 1183 від 17.10.2014 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2013 року № 665»).
Керуємось Класифікатором професій ДК 003:2010, з якого можна взяти тільки назву посади.
Пункт 16 наказу Мінпраці від 29 грудня 2004 року N 336 свідчить: «У всіх записах про виконувані роботи (штатний розпис, запис до трудових книжок тощо) слід вживати повну назву посади відповідно до Довідника, включаючи кваліфікаційну категорію, наприклад: "Художник-конструктор (дизайнер) I категорії».
Якщо на прикладі розглянути посаду вчителя (яка для нас найбільш актуальна), то в класифікаторі професій ДК 003:2010 ця посада названа «вчитель загальноосвітнього навчального закладу». Якщо керуватись п.16 наказу Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, то в трудову книжку треба робити запис (для прикладу) «Прийнято на посаду вчителя загальноосвітнього навчального закладу ІІ категорії»? А як же предмет викладання?
Виходячи з викладеного виникають питання:
1. Які використовувати кваліфікаційні характеристики посад при складанні посадових інструкцій працівників освіти?
2. Який робити запис в трудовій книжці педагогічного працівника (на прикладі вчителя, вихователя)?
АллаТ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.03.2018, 11:11   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от АллаТ Посмотреть сообщение
…Якщо на прикладі розглянути посаду вчителя (яка для нас найбільш актуальна), то в класифікаторі професій ДК 003:2010 ця посада названа «вчитель загальноосвітнього навчального закладу». Якщо керуватись п.16 наказу Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, то в трудову книжку треба робити запис (для прикладу) «Прийнято на посаду вчителя загальноосвітнього навчального закладу ІІ категорії»? А як же предмет викладання?
Використовуйте Примітку 2 Додатка В до Класифікатора "...
Назви професій можуть бути розширені за потребою користувача термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення, якщо інше не передбачено у КП чи відповідних законодавчо-правових актах".
В Класифікаторі є посада «вчитель середнього навчально-виховного закладу» (код 25157), згідно Примітки 2 Додатка В до Класифікатора доповніть назву цієї професії уточнюючим терміном і таким чином посада буде називатися, наприклад, «вчитель фізики середнього навчально-виховного закладу»
Цитата:
Сообщение от АллаТ Посмотреть сообщение
Виходячи з викладеного виникають питання:
1. Які використовувати кваліфікаційні характеристики посад при складанні посадових інструкцій працівників освіти?
Кваліфікаційні характеристики беруться за основу при складанні посадових інструкцій з метою їх уніфікації і таким чином вони мають єдину структуру і зміст їхніх розділів. В них вказуються завдання, обов’язки, повноваження і відповідальність працівника. При цьому завдання та обов’язки, що містяться в типових кваліфікаційних характеристиках, можуть бути розподілені між різними працівниками або коло завдань та обов’язків кожного окремого працівника може бути розширене в межах іх спеціальності та, кваліфікації.
Цитата:
Сообщение от АллаТ Посмотреть сообщение
2. Який робити запис в трудовій книжці педагогічного працівника (на прикладі вчителя, вихователя)?
Такий самий, як і в наказі: «Прийнято на посаду вчителя фізики середнього навчально-виховного закладу ІІ категорії»
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Andry за это полезное сообщение:
АллаТ (19.03.2018)
Старый 19.03.2018, 12:01   #3
АллаТ
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2018
Сообщений: 13
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Дякую. А яким Ви користуєтесь класифікатором професій? Я використовую КЛАСИФІКАТОР ПРОФЕСІЙ ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р. № 327 зі змінами, затвердженими наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 жовтня 2017 року № 1542. І там є посада "вчитель загальноосвітнього навчального закладу" (коди 2331, 2320). Посаду, яку Ви написали не можу знайти
АллаТ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.03.2018, 12:35   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от АллаТ Посмотреть сообщение
Дякую. А яким Ви користуєтесь класифікатором професій? Я використовую КЛАСИФІКАТОР ПРОФЕСІЙ ДК 003:2010, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р. № 327 зі змінами, затвердженими наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26 жовтня 2017 року № 1542. І там є посада "вчитель загальноосвітнього навчального закладу" (коди 2331, 2320). Посаду, яку Ви написали не можу знайти
Я користуюсь таким же, але може він у мене більш старіший ( копію додаю, див. четвертий рядок знизу)
25157 - це код Загальносоюзного класифікатора професій, посад та тарифних розрядів (ЗКППТР). В Класифікаторі ДК 003:2010 йому відповідає код 2320.
Изображения
Тип файла: jpg ДК 003.jpg (34.5 Кб, 5 просмотров)
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.03.2018, 13:32   #5
АллаТ
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2018
Сообщений: 13
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

А це мій Класифікатор
АллаТ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.03.2018, 13:37   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Я не побачив, але це неважливо.
На мій погляд посада "вчитель загальноосвітнього навчального закладу" майже ніячим не відрізняється від посади "вчитель середнього навчально-виховного закладу"
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.03.2018, 11:46   #7
АллаТ
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2018
Сообщений: 13
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

А ще питання. У нас зараз на всіх вчителів записи в ТК "Прийнято на посаду вчителя математики (географії, фізики і т.д.)". Чи обов'язково вносити зміни і писати наказ про приведення у відповідність найменувань посад???
АллаТ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.03.2018, 12:02   #8
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Ви маєте на увазі після слів "Прийнято на посаду вчителя математики" дописати "загальноосвітнього навчального закладу"?
Я думаю, що потрібно - як знати, може колись вчителі саме загальноосвітніх навчальних закладів будуть мати, наприклад, право виходу на пенсію раніше, аніж вчитель початкового навчального закладу, чи навпаки
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.03.2018, 13:25   #9
АллаТ
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.02.2018
Сообщений: 13
Вы сказали Спасибо: 3
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Просто дописати не складно. Але чи можу я таке робити?
Якщо людина, для прикладу, була прийнята на посаду вчителя математики ще у 2000 році, то може на той час і була посада просто вчителя і запис зроблено вірно. Я думала робити запис про те, що назва посади змінена у зв'язку з приведенням у відповідність до вимог Класифікатора професій. Але ж, по суті, зміни незначні. Геть заплуталась в цьому
АллаТ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.03.2018, 13:34   #10
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Як би ви не думали, і чого б ми вам не радили, але остаточне рішення приймати все одно вам.
Вирішуйте!
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 21:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA