СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Особые категории работников

Особые категории работников Труд иностранцев. Труд инвалидов. Труд женщин. Труд молодежи. Труд учеников и студентов. Государственная служба и органы местного самоуправления. Физические лица — субъекты предпринимательской деятельности

Ответ
 
Опции темы
Старый 12.03.2007, 11:50   #1
Sunny
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Sunny
 
Регистрация: 07.03.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Внештатник - кто такой?

Уважаемые коллеги, подскажите, кто знает:
мне поставлена задача сделать, водителя легкового авто внештатным работником.
Перерыла лигу, интернет - информации мало (с учетом того, что мы не издательство, не "органы" и не т.п.), ясно только, что при уплате взносов по соцстраху можно сделать запись в трудовую и что внештатник - это работа, по сути, носящая разовый характер.
Ну, допустим, услуги водителя предприятию необходимы иногда...
Возникают вопросы:
обязательно ли делать водителя СПД (и заключать договор оказания услуг) или достаточно убрать со штатки единицу, сделать приказ и запись в трудовую?
Если последний вариант то:
какая формы оплата труда (составлять ежемесячный Акт выполненных работ?)
я так понимаю, в табеле такого работника не учитывают,
как увольняют таких сотрудников, с одной стороны, с такими расставаться должно быть легче, а с другой - нет оснований не применять к ним КЗоТ в этой части.
Sunny вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.03.2007, 12:09   #2
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Ви вірно відмітили, що в трудовому законодавстві не існує поняття "внештатний працівник". Тобто може бути працівник, для якого немає одиниці в штатному розкладі (помилково прийнятий, прийнятий по строковому трудовому договору і своєчасно не звільнений........). Але ці працівники користуються всіма правами і повинні виконувати всі обов'язки, передбачені КЗпП У і трудовим договором. Звільнити іх можна тільки на загальних підставх та за п.1 ст. 40 (скорочення чисельності працівників).

Якщо ви будуту укладати з фізичною особою договір підряду, а ваши фактичні відносини будуть мати хочаб один з признаків трудового договору (частина 1 ст. 21 КЗпП У), то любий перевіряючий орган визнає такі відносини трудовим договором і зобов'яже вас оформити все належним чином.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо esar за это полезное сообщение:
Iren@ (05.10.2011)
Старый 12.03.2007, 16:44   #3
Sunny
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Sunny
 
Регистрация: 07.03.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию внештатник - кто такой?

Спасибі велике за відповідь!
Ви випадково чи навмисне перелічили тільки "проблемні" варіанти "(помилково прийнятий, прийнятий по строковому трудовому договору і своєчасно не звільнений........)", з практики знаю що перекладачі, маркетологи... часто бувають нештатні, от тільки питання як їх оформляють (оплачують їх роботу і т.п.)
__________________

Последний раз редактировалось Мотя; 10.02.2011 в 10:45. Причина: Лишнее цитирование.
Sunny вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.03.2007, 17:53   #4
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

З перекладачами та маркетологами простіше: з ними можна укласти договір підряду про виконання певного обсягу робіт (перекласти певну статтю, провести дослідження певного сегменту ринку і виробити рекомендації ......). В цьому ж договорі встановлюється термін виконання і оговорюються умови оплати виконаної роботи. Після виконання роботи - акт про виконання і прийом роботи (чи інший передбачений угодою документ) - і виплачуйте гроші.

І все одно - особи, які виконують роботи за договором підряду - це а ні штатні, а ні позаштатні працівники.

А людина, яка постійно (це регулярні з місяця в місяць переукладені договори підряду або строкові трудові договори) виконує роботу для підприємства на визначеному работодавцем робочому місці (закріпленому автомобілі), підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку, - фактично працює за трудовим договором (хоч работодавець і намагається це приховати). А трудовий договір треба оформлювати відповідно до ст. 24, 24-1 (тобто в письмовій або усній формі з обов'язковим виданням наказу). В наказі і встановлюється система і розмір оплати праці (посадовий оклад, місячна або часова тарифна ставка, відрядня форма оплати праці......), обумовлюється тривалість робочого часу (при неповному робочому часі) та інші додаткові умови (випробувальний термін, матеріальна відповідальність.....). Оплата праці провадиться на підставі табелів обліку робочого часу та нарядів (при відрядній оплаті праці).
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.03.2007, 19:03   #5
Sunny
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Sunny
 
Регистрация: 07.03.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию внештатник - кто такой

Пробачте за допитливість, але я Вас до кінця не розумію, в тому той справа, наскільки я знаю, з перекладачами маркетологами не укладають договори підряду, а приймають на роботу нештатними робітниками з можливістю запису у трудову (при сплаті внесків) що не можливо при підряді. От мені й цікаво як це відбувається документально
__________________
Sunny вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.03.2007, 12:59   #6
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

В трудовому законодавстві немає поняття "штатний" або "нештатний" працівник. Є поняття "трудовий договір". І тільки у випадку укладання трудового договору (ст. 21 КЗпП У) у трудову книжку працівника вноситься відповідний запис. А є така посада в штатному розписі, чи немає - працівника це не хвилює, він повинен користуватися усіма правами та мати всі гарантії, передбачені трудовим законодавством.

Якщо ви з особою не уклали трудовий договір і не уклали договір підряду, то що ви уклали? Який документ? Про що домовились? Якими правовими актами регулюються ваши відносини? Що взагалі робить особа на вашому підприємстві, якщо навіть немає терміну, яким можна іменувати ваши відносини?
esar вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо esar за это полезное сообщение:
Mardge (26.08.2010)
Старый 13.03.2007, 13:06   #7
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

І ще.
Я не кажу, що все знаю.
Хтось, напевне, знає бвльше. Тим паче, ви говорите, що знаєте де приймають "нештатних" працівників - так попитайте у них про порядок і правила оформлення і оплати праці таких працівників. Тільки не вірте їм "на слово", вимагайте документального підтвердження.

Якщо ви знайдете законодавчу базу для "нештатних" працівників, прошу скинути на мою поштову скриньку. Буду дуже вдячна.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.03.2007, 15:33   #8
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
По умолчанию

А спробуйте взяти водія за сумісництвом:
всі права й обов'язки будуть при ньому, платити зможете, скільки захочете...
Головне, щоб він надав довідку з основного місця роботи.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 13.03.2007, 15:34   #9
Sunny
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Sunny
 
Регистрация: 07.03.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 17
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Я схиляюсь до думки, що з нештатниками укладають трудовий договір (в т.ч. усний) просто не вносять в штат, у роботодавця прямого обов’язку вносити робітника в штат не має.... от тільки навряд такий робітник повинен підпорядковуватись Правилам внутрішнього розпорядку і табелюватись, звідси й питання на підставі чого йому виплачувати з/п...?
А власне, чим ризикує роботодавець:
- ну хіба що, робітник надумається і подасть у суд. У гіршому випадку суд прийме рішення, що робітник штатний…,
За умови сплати всіх «зарплатних» податків більше ризиків не бачу.

Як би у мене були знайомі, що приймають позаштатників - повірте, давно б спитала, а незнайомі відповідати не хочуть (може самі не впевнені, що правильно чинять?).

Колю ці загадки для себе вирішу - напишу.

Жаль, що ніхто більше не висказує свої думки, може у обговоренні й знайшовся оптимальний варіант ! Питання оптимізації штату цікавить багатьох роботодавців…
Вам спасибі велике за виказані думки, мені це допомогло

Цитата:
Сообщение от anatol_ua
А спробуйте взяти водія за сумісництвом:
всі права й обов'язки будуть при ньому, платити зможете, скільки захочете...
Головне, щоб він надав довідку з основного місця роботи.
Справа в тому, що власник ставить задачу оптимізації кількості штатних працівників, звідси й завдання шефа... Якщо я візьму на частину ставки (не важно на яку) одиниця ж повинна бути у штатному розкладі!
Пасибі за відгук!
__________________

Последний раз редактировалось Мотя; 08.03.2012 в 11:23. Причина: Объединила посты
Sunny вне форума   Ответить с цитированием
Старый 14.03.2007, 15:16   #10
mvkom
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.05.2006
Сообщений: 20
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Мне кажется вам неправильно поставили задачу.
Я так понимаю собственнику нужна оптимизация численности для снижение ФОТ. А если ЗП сотрудника не меняется, то хоть выводи сотрудника за штат, хоть не выводи- толку (если не брать во внимание налоги)
может собственник хотел пересмотра функционала сотрудников- кого не нужно- сократить, кому-нибудь расширить зону ответственности с незначительным повышением ЗП?
а если водитель один, и он нужен - как оптимизировать его численность?
mvkom вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 02:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA