СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Прием на работу. Испытательный срок

Прием на работу. Испытательный срок Трудовой договор. Срочный трудовой договор. Контракт. Документы при оформлении на работу. Испытательный срок. Коллективный договор. Гражданско-правовой договор

Ответ
 
Опции темы
Старый 13.07.2006, 14:47   #1
Веселинка
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 29.06.2006
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Прием на место работника, находящегося в отпуске по уходу за ребенком

Ситуация проста: сотрудники отдела уходят в отпуска. 1 – на 14 дней в середине июля, 2 – на 14 дней в конце августа. Замещение одного другим невозможно из-за большого объема работы. Нужно принять на эти два периода временного сотрудника. Какой трудовой договор с ним заключить? Срочный договор (ч.2ст.23) на 2 недели в июле и еще один на том же основании – в августе? Или есть другие адекватные варианты? Проконсультируйте, пожалуйста!
Веселинка вне форума   Ответить с цитированием
Старый 18.07.2006, 09:55   #2
mab
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 30.03.2006
Сообщений: 26
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 5 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

Вы можете принять на работу сотрудника временно на период отпуска основного работника. Т.е. речь ведется о срочном трудовом договоре.
mab вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2007, 16:34   #3
Tety
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tety
 
Регистрация: 02.11.2006
Адрес: Львів
Сообщений: 153
Вы сказали Спасибо: 41
Поблагодарили 25 раз(а) в 16 сообщениях
По умолчанию Прием на декретное место

Доброго дня всім форумчанам
Не раз оформляли по строковому договору працівника на час відсутності іншого. А в даному випадку чомусь посіялись сумніви, допоможіть розібратись, будь-ласка
Працівниця ООО пішла в декрет. Заяви про відпустку по догляду за дитиною не писала. І сама ще не впевнена що братиме таку відпустку.
ЇЇ роботу хтось має виконувати, приймаємо ХХХ по строковому договору. Чи буде коректно писати в наказі: прийняти 19.06.2007 ХХХ на посаду.. на умовах строкового трудового договору на час відсутності ООО?
Вроді так просто і вірно, а сумніви не дають спокою
Tety вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2007, 16:55   #4
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,518
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,102 раз(а) в 494 сообщениях
По умолчанию

То прийміть працівника на період допологової і післяпологової відпустки постійного працівника. Закінчиться ця відпустка, буде видно, що робити далі.

Приймати просто "на час відсутності" не можна, тому що строковий трудовий договір можна укладати або на визначений термін (з .... по ....), або термін дії певних обставин (у вашому випадку - допологова і післяпологова вілпустка або відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку).
esar вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» esar за это полезное сообщение:
Haseki (18.03.2013), Iren@ (30.04.2010)
Старый 19.06.2007, 17:16   #5
Tety
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tety
 
Регистрация: 02.11.2006
Адрес: Львів
Сообщений: 153
Вы сказали Спасибо: 41
Поблагодарили 25 раз(а) в 16 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Закінчиться ця відпустка, буде видно, що робити далі.
- тоді ж прийдеться продовжувати дію строкового договору, а згідно ст. 39-1, якщо договір переукладено один чи декілька разів, то договір вважається таким, що укладений на невизначений строк - а цього не можна допустити - що ж потім робити з двома працівницями.
Tety вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2007, 17:35   #6
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,518
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,102 раз(а) в 494 сообщениях
По умолчанию

Читайте документи повністю.
Частина друга ст. 39-1 КЗпП У:
"Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк".

Частина друга ст. 23 КЗпП У:
"Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника...".

В вашому випадку трудовий договір не може бути безстроковим внаслідок умов виконання цієї роботи (умова виконання - відсутність постійного працівника), тому повторне укладання строкового трудового договору (доречі, зовсім на інших строкових умовах, ніж перший раз) і є винятком із ст. 39-1 КЗпП.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.06.2007, 17:52   #7
Tety
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tety
 
Регистрация: 02.11.2006
Адрес: Львів
Сообщений: 153
Вы сказали Спасибо: 41
Поблагодарили 25 раз(а) в 16 сообщениях
По умолчанию

Не була впевнена що даний випадок підпадає під дію частини другої ст. 23. ДЯКУЮ!!!, що розвіяли всі сумніви і помогли "розставити крапки над "і"
Tety вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2008, 16:26   #8
olievych
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 13.10.2006
Адрес: Львов
Сообщений: 247
Вы сказали Спасибо: 499
Поблагодарили 74 раз(а) в 43 сообщениях
По умолчанию Прийом на роботу на час декретної відпустки

Шановні колеги! Поділіться досвідом, якого змісту заяву пишуть у вас працівники, яких ви приймаєте по строковому труд.договору на час відпустки по вагітності і пологах іншого працівника, враховуючи, що після народження дитини жінка-працівниця апріорі буде брати відпустку для догляду за дитиною, але ніби-то ми цього однозначно передбачити не можемо, та і чіткий термін виходу її невідомий (залежно, коли вона народить, коли захоче вийти, може раніше ніж після 3 років дитини). Недавно була на семінарі, і лектор впевнено говорила, що це виняток з закону, коли строковий трудовий договір може бути продовжений, при тому що оформляється він на термін лікарняного по вагітності і пологах, а потім буцім-то продовжується. Я з цим не згідна, тому що ніякого посилання на закон лектор не зробила. У нас пишеться заява і відповідний наказ такого змісту: Прошу прийняти мене на роботу на посаду... з ... за строковим трудовим договором на час відпустки по вагітності та пологах і подальшої відпустки по догляду за дитиною до 3-х років такої-то працівниці. Може, хтось мені заперечить аргументовано або запропонує інші варіанти.
olievych вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2008, 16:50   #9
chsm07@mail.ru
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для chsm07@mail.ru
 
Регистрация: 28.12.2007
Адрес: г.Киев
Сообщений: 1,389
Вы сказали Спасибо: 176
Поблагодарили 1,284 раз(а) в 587 сообщениях
По умолчанию

Заперечувати , на мій погляд не має що, от розібратись в термінах продовження терміну дії строкового трудового договору і переукладення строкового ТД, в цьому зв"язку варто.

Стаття 391. Продовження дії строкового трудового договору
на невизначений строк.
Трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23, вважаються такими, що укладені на невизначений строк.

У відповідності до цієї ст. строковий тр.договір не підлягає переукладенню, але не має заборони продовжувати термін дії такого строкового тр.договору.
Тому, на мій погляд, не буде порушенням, якщо прийняти тимчасового працівника на час відпустки по вагітності і пологах осн.працівника, а потім по закінченню цієї відпустки в разі невиходу його на роботу продовжити термін дії строкового ТД до дати фактичного виходу на роботу осн.працівника.
chsm07@mail.ru вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.02.2008, 16:55   #10
Trine
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 31.07.2007
Адрес: Мелитополь
Сообщений: 562
Вы сказали Спасибо: 241
Поблагодарили 138 раз(а) в 63 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от chsm07@mail.ru
У відповідності до цієї ст. строковий тр.договір не підлягає переукладенню, але не має заборони продовжувати термін дії такого строкового тр.договору.
А разве "переукладення" и "подовження дії" -не одно и то же?

Может быть, лучше принять человека сначала на период отпуска по беременности и родам, а потом, через увольнение, - на период отпуска по уходу за ребенком?
Trine вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Декрет, Прием на работу


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 21:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»