СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Совместители. Переводы. Перемещения

Совместители. Переводы. Перемещения Совмещение. Совместительство. Временное исполнение обязанностей. Сезонные работники. Перевод. Перемещение. Изменение существенных условий труда

Ответ
 
Опции темы
Старый 17.01.2015, 15:33   #1
natawaoleksuk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 16.06.2014
Сообщений: 12
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию Переведення на строковий трудовий договір

Доброго дня! Підскажіть будь ласка процедуру переведення працівника за його згодою з бестрокового трудового договору на строковий трудовий договір в тій же організації. Керівник планує всіх співробітників перевести на строковий трудовий договір на рік! Як краще це зробити?
natawaoleksuk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.01.2015, 15:57   #2
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,229
Вы сказали Спасибо: 4,004
Поблагодарили 8,637 раз(а) в 4,999 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
... Керівник планує всіх співробітників перевести на строковий трудовий договір на рік! Як краще це зробити?
Ніяк.
Згідно ст.23 КЗпП "...Строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами"
Який із перелічених у ст.23 випадків у вас в наявності, може служити підставою для заключення строкового договору у тій же організації і на тій же самій посаді, окрім нічим не обгрунтованої прихоті керівника?!
Чи не єдине виключення - випадок переведення на іншу посаду на період тимчасової відсутності іншого працівника, але я гадаю, що це не ваш випадок....
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.01.2015, 16:01   #3
natawaoleksuk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 16.06.2014
Сообщений: 12
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

А якщо укласти строковий договір на час виконання певної роботи? Наприклад роботи над ануково-дослідною темою, яка триває від одного до трьох років!
natawaoleksuk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.01.2015, 16:20   #4
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,229
Вы сказали Спасибо: 4,004
Поблагодарили 8,637 раз(а) в 4,999 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
А якщо укласти строковий договір на час виконання певної роботи? Наприклад роботи над ануково-дослідною темою, яка триває від одного до трьох років!
Ні, так теж не можна.
В цьому випадку вам його потрібно спочатку звільнити, а вже потім знову прийняти, але вже за строковим договором.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.01.2015, 16:22   #5
natawaoleksuk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 16.06.2014
Сообщений: 12
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Звільнити з виплатою компенсації?А потім прияняти з якого числа?А я кщо працівник сам просить перевести його на строковий договір, зазначаючи це в заяві?Чи можна так?
natawaoleksuk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.01.2015, 16:40   #6
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,229
Вы сказали Спасибо: 4,004
Поблагодарили 8,637 раз(а) в 4,999 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
Звільнити з виплатою компенсації?
Так, звільнити з виплатою компенсації.
Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
А потім прияняти з якого числа?
Будь якого числа, починаючи з наступного дня після звільнення.
Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
А я кщо працівник сам просить перевести його на строковий договір, зазначаючи це в заяві?Чи можна так?
Ні, так не можна, як би він цього не просив
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.01.2015, 11:02   #7
natawaoleksuk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 16.06.2014
Сообщений: 12
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Якщо я правильно зрозуміла, то перевести людину на строковий трудовий договір не можна, навіть за його згодою? Торбто, потрібно спочатку попередити про звільнення, звільнити, а вже потім прийняти на ту ж посаду тільки за умови строкового договору(на виконання певної роботи)?
natawaoleksuk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.01.2015, 12:29   #8
Befis
Эксперт HR-Лиги
 
Регистрация: 12.07.2010
Сообщений: 2,703
Вы сказали Спасибо: 3,559
Поблагодарили 5,016 раз(а) в 2,069 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
перевести людину на строковий трудовий договір не можна, навіть за його згодою?
Так, не можна, як би вони цього не просили і не благали.
Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
спочатку попередити про звільнення, звільнити, а вже потім прийняти на ту ж посаду тільки за умови строкового договору(на виконання певної роботи)?
Можна так, але можна і без попередження, якщо звільнення за власним бажанням.
Befis вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.01.2015, 17:13   #9
natawaoleksuk
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 16.06.2014
Сообщений: 12
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

А якщо з 1 січня ми затверджуємо структуру Інституту, у якій відбулись зміни (скорочення штатних одиниць), то чи можу я перевести всіх на строковий трудовий договір у звязку з виконанням певної роботи,на певний строк?
natawaoleksuk вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.01.2015, 17:21   #10
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 9,229
Вы сказали Спасибо: 4,004
Поблагодарили 8,637 раз(а) в 4,999 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от natawaoleksuk Посмотреть сообщение
...чи можу я перевести всіх на строковий трудовий договір
Ні, перевести нікого не можете - ні усіх, ні будь кого окремо.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 02:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2019 © «МЕДИА-ПРО» 2019 © «HR-Лига»