СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 28.09.2009, 16:40   #41
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Восклицание

Цитата:
Сообщение от Leva Посмотреть сообщение
Припустимо, що жінка пропрацювала з 01.01 по 01.04.2008 в компанії і не скористалася цією відпусткою.
Тоді має отримати компенсацію за неї !!!
Стаття 24. Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.
(ЗУ "Про відпустки)
Стаття 83. Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки

У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

(КЗпПУ)
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 16:46   #42
Leva
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Leva
 
Регистрация: 02.09.2009
Адрес: Kiev
Сообщений: 268
Вы сказали Спасибо: 74
Поблагодарили 186 раз(а) в 89 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
Тоді має отримати компенсацію за неї !!!
Це тривіальний зрозумілий випадок.
Ми ж обговорюємо ситуацію, коли жінка не скористалася даною відпусткою, бо не повідомила роботодавця про свій статус, так як не знала, що має право на даний вид відпустки. Навіть перейшовши в іншу компанію в середині року, і не отримавши компенсацію при звільненні, така жінка права на 7 днів відпустки не втрачає. Логіка: календарний рік не закінчився
Leva вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 17:09   #43
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Leva Посмотреть сообщение
Це тривіальний зрозумілий випадок.
Ми ж обговорюємо ситуацію, коли жінка не скористалася даною відпусткою, бо не повідомила роботодавця про свій статус, так як не знала, що має право на даний вид відпустки. Навіть перейшовши в іншу компанію в середині року, і не отримавши компенсацію при звільненні, така жінка права на 7 днів відпустки не втрачає. Логіка: календарний рік не закінчився
Ну до чого в даному випадку логіка?
Я розумію, що у випадках, не врегульованих законодавством, тільки логікою і можна користатися!
Але ж тут класичний випадок, коли законодавець все чітко передбачив: відпустка, або компенсація без усяких переносів!
А те, що працівниця чогось там не знала, ще не підства для того, щоби новий роботодавець брав на себе витрати, які мав нести попередній роботодавець.
А якщо керуватися логікою, то тут як раз і треба їй надавати ці відпустки за усі роки, коли працівниця "не знала": відпустки ж вона не отримала і компенсацію їй не виплатили. Чого ж ви, такі "добрі", тільки одну відпустку "дозволяєте" їй відновити?

(Не плутайте цю відпустку з "чорпнобильською" відпусткою, яка є соціальною пільгою і оплачується з держбюджета. Тому в цьому випадку байдуже, коли і як працівник скористається цією пільгою).
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 17:25   #44
Leva
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Leva
 
Регистрация: 02.09.2009
Адрес: Kiev
Сообщений: 268
Вы сказали Спасибо: 74
Поблагодарили 186 раз(а) в 89 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от esar Посмотреть сообщение
Не плутайте цю відпустку з "чорпнобильською" відпусткою
я нічого не плутаю, і маю на увазі тільки ситуацію: коли рік не закінчився, а жінка не скористалася своїм правом на попередньому місці роботи бо не знала, що має пільги і роботодавець не знав, бо жінка не повідомляла про свій статус. Спеціально з цього приводу я отримував юридичну консультацію
Leva вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 17:29   #45
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Leva Посмотреть сообщение
я Спеціально з цього приводу я отримував юридичну консультацію
А консультанти - хто?
І на які нормативні акти вони посилалися? Чи теж тільки на логіку?
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 17:44   #46
Leva
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Leva
 
Регистрация: 02.09.2009
Адрес: Kiev
Сообщений: 268
Вы сказали Спасибо: 74
Поблагодарили 186 раз(а) в 89 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от esar Посмотреть сообщение
А консультанти - хто?
І на які нормативні акти вони посилалися? Чи теж тільки на логіку?
esar, на цій ноті я дискусію припиняю.
Керувалися ЗУ "Про відпустки", Сімейним Кодексом, ЗУ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів пов`язаних з відпустками".. і логікою також. Бо не всі ситуації описані в НПА, а листи відповідних органів з роз`ясненнями не так швидко пишуться
Leva вне форума   Ответить с цитированием
Старый 28.09.2009, 22:17   #47
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,200
Вы сказали Спасибо: 2,630
Поблагодарили 2,677 раз(а) в 1,200 сообщениях
По умолчанию

Leva, звичайно, можете припиняти дискусію, але esar задала вам слушне запитання і не лише заради цікавості. Ми кадровою роботою займаємось відносно давно, і знаємо прізвища керівників/начальників управлінь та департаментів органів виконавчої влади, за підписами яких, як правило, надають роз"яснення щодо практичного застосування норм трудового законодавства. Інша річ - якщо це стаття якогось консультанта у професійному журналі юридичного, кадрового чи бухгалтерського спрямування.
Можу вам навести приклад, коли особисто я від одного начальника відділу мінпраці отримала відповідь на запитання (ствердну), а через місяць у газеті "Праця і зарплата" прочитала консультацію саме цієї людини на моє запитання, при чому - прямо протилежну тому, що я почула на власні вуха. Якщо цікаво, моє запитання стосувалося права матерів, що працюють за сумісництвом, на додаткову відпустку на дітей.
З тих пір до консультацій у телефонному режимі я довіри не маю: віддаю перевагу письмовій відповіді на бланку мінпраці/держкомстату, з оригінальним підписом керівника. Тобто на деякі питання, не врегульовані законодавчо, я маю письмові відповіді, які можуть слугувати доказом у суді.
Цитата:
а листи відповідних органів з роз`ясненнями не так швидко пишуться
Ну чому - довго? За ЗУ "Про звернення громадян" мають надати відповідь упродовж 30 днів.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.09.2009, 11:41   #48
Leva
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для Leva
 
Регистрация: 02.09.2009
Адрес: Kiev
Сообщений: 268
Вы сказали Спасибо: 74
Поблагодарили 186 раз(а) в 89 сообщениях
По умолчанию

Iren@, юридичну консультацію я отримував в недержавній юридичній компанії на підтвердження моєї власної думки.

Наше обговорення стосувалося конкретного випадку:

1. Календарний рік ще не закінчився.
2. Одинока мати не скористалася своїм правом на попередньому місці роботи (звільнилася, наприклад, у травні) бо не знала, що має право на таку відпустку;
3. Колишній роботодавець не виплатив компенсацію, бо не знав що працівниця є одинокою матірю (жінка не повідомляла про свій статус)

Так як ця відпустка надається за календарний рік, новий роботодавець буде не взмозі відмовити такій жінці у її праві скористатися соціальною відпусткою на новому місці роботи (якщо вона надасть довідку від попереднього).

Можливо, потрібно було б звернутися за офіційним розясненням, але нам було достатньо аналізу НПА.
Leva вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.09.2009, 14:54   #49
Polenko
Участник HR-Лиги
 
Аватар для Polenko
 
Регистрация: 27.08.2007
Сообщений: 55
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 4 раз(а) в 3 сообщениях
По умолчанию

Немножко добавлю по самому первому посту
Цитата:
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.07.2008 р. N 187/13/116-08

У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто ваше звернення і повідомляється.

1. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, передбачена статтею 19 Закону України "Про відпустки", є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних відпусток. Тому вона надається в будь-який час протягом календарного року, а не за відпрацьований робочий рік.

Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку протягом року, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено статтею 24 Закону України "Про відпустки".

Отже, працівниці, яка має право на соціальну відпустку, при звільненні має бути виплачена компенсація за всі дні цієї невикористаної відпустки, тобто за 7 календарних днів.

2. Законодавством не передбачено, які саме документи має надати розлучена жінка, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки.

Для підтвердження факту, що батько не бере участі у вихованні дитини, можуть бути пред'явлені, наприклад, довідка з ЖЕКу про реєстрацію особи за місцем проживання, ухвала суду або постанова слідчого про розшук відповідача у справі за позовом про стягнення аліментів, рішення суду про позбавлення відповідача батьківських прав, рішення органів опіки та піклування або суду про відсутність участі батька у вихованні дитини тощо.

Пред'явлення лише довідки з ЖЕКу про те, що дитина проживає разом з матір'ю, не дає достатніх підстав стверджувати, що батько не бере участі у її вихованні.

Для отримання додаткової соціальної відпустки розлучена жінка, яка дійсно виховує сама дитину (без батька), має надати такі документи: копію свідоцтва про народження дитини; для підтвердження того, що жінка є розлученою, - копію свідоцтва про розірвання шлюбу та документ, який підтверджував би те, що батько не бере участі у вихованні дитини.

3. Одиноким батьком слід вважати чоловіка, який не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини записаний як її батько; вдівця, розлученого чоловіка, що виховує дитину без матері.

Для отримання додаткової соціальної відпустки вдівець, який одружився, але його дитина новою дружиною не всиновлена, має надати копію свідоцтва про народження дитини та свідоцтва про смерть матері дитини.

*

Директор Департаменту*
О. Товстенко
Polenko вне форума   Ответить с цитированием
Старый 03.12.2009, 16:11   #50
Анджелика
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 26.11.2009
Сообщений: 26
Вы сказали Спасибо: 11
Поблагодарили 10 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию

В даному випадку, взявши довідку з останього місця роботи жінки про те, що відпустка , як одинокій матері, їй не надавалась та не виплачувалась за неї компенсація при звільненні, а також підтверджуючі документи, що дитина знаходиться на її утриманні і з якого часу, я б надала їй цю соціальну відпустку.

Як на Вашу думку, чи потрібно кожного календарного року поновлювати документи одинокій матері про те, що дитина знаходиться на її утриманні?
Анджелика вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Отпуска


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 10:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA