СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Управление персоналом > Кадровая безопасность компании

Кадровая безопасность компании Предотвращение и устранение угроз и рисков, связанных с работой и поведением работников

Ответ
 
Опции темы
Старый 29.05.2009, 09:47   #1
korelija
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для korelija
 
Регистрация: 13.07.2007
Сообщений: 363
Вы сказали Спасибо: 167
Поблагодарили 101 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию Формальний "випробувальний термін"

Доброго дня шановні колеги. У мене склалась така ситуація. На виробничому підприємстві на склад підшукую комірника. Але хотілося б зупинитись на найкращому випадку. Найкращим тестуванням, як на мене у цій ситуації може слугувати виконання безпосередніх обов'язків протягом місяця, а в кінці зав.складом і скаже - хто швидше та якісніше виконував цю роботу. З цією метою вирішила прийняти на роботу двох хлопців, але незнаю, як правильно укласти трудовий договір, чи може він бути тимчасовим, на виконання.....якоїсь (важко сформулювати якої) роботи з розрахунку на місяць, а потім звільнити одного за закінченням трудовго договору, а іншому його продовжити? Так, наче простіше, аніж з актами "у звя'зку із непроходженням випробувального терміну"....Порадьте, чи не бачите Ви у такій ситуації можливі недоліки,або перешкоди.....і як краще все ж відібрати найкращого кандидата.
korelija вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.05.2009, 13:19   #2
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
Доброго дня шановні колеги. У мене склалась така ситуація. На виробничому підприємстві на склад підшукую комірника. Але хотілося б зупинитись на найкращому випадку. Найкращим тестуванням, як на мене у цій ситуації може слугувати виконання безпосередніх обов'язків протягом місяця, а в кінці зав.складом і скаже - хто швидше та якісніше виконував цю роботу. З цією метою вирішила прийняти на роботу двох хлопців, але незнаю, як правильно укласти трудовий договір, чи може він бути тимчасовим, на виконання.....якоїсь (важко сформулювати якої) роботи з розрахунку на місяць, а потім звільнити одного за закінченням трудовго договору, а іншому його продовжити? Так, наче простіше, аніж з актами "у звя'зку із непроходженням випробувального терміну"....Порадьте, чи не бачите Ви у такій ситуації можливі недоліки,або перешкоди.....і як краще все ж відібрати найкращого кандидата.
Мне кажется, что на одну должность лучше сразу взять одного работника - того, кто вам больше подходит. А то так ведь можно остаться вообще без никого. Это ведь не корректно по отношению к людям: они же это видят и делают свои выводы о вас, как о работодателе( представителе его).
Получается, что Вы гонитесь за двумя зайцами сразу...А в таких случаях сами знаете, что происходит...

Я бы так не делала, это подмачивает репутацию предприятия!

ИМХО!
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 29.05.2009, 16:00   #3
Ханифа
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 16.11.2007
Адрес: страна мечты
Сообщений: 762
Вы сказали Спасибо: 75
Поблагодарили 141 раз(а) в 64 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
Доброго дня шановні колеги. У мене склалась така ситуація. На виробничому підприємстві на склад підшукую комірника. Але хотілося б зупинитись на найкращому випадку. Найкращим тестуванням, як на мене у цій ситуації може слугувати виконання безпосередніх обов'язків протягом місяця, а в кінці зав.складом і скаже - хто швидше та якісніше виконував цю роботу. З цією метою вирішила прийняти на роботу двох хлопців, але незнаю, як правильно укласти трудовий договір, чи може він бути тимчасовим, на виконання.....якоїсь (важко сформулювати якої) роботи з розрахунку на місяць, а потім звільнити одного за закінченням трудовго договору, а іншому його продовжити? Так, наче простіше, аніж з актами "у звя'зку із непроходженням випробувального терміну"....Порадьте, чи не бачите Ви у такій ситуації можливі недоліки,або перешкоди.....і як краще все ж відібрати найкращого кандидата.
Американского " мыла" насмотрелись
Да еще манию величия у завскладом пробудите при таком подходе.
Лично Вам надо ответственнее относится к подбору персонала, с людьми ведь работаете
Ханифа вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.05.2009, 10:47   #4
korelija
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для korelija
 
Регистрация: 13.07.2007
Сообщений: 363
Вы сказали Спасибо: 167
Поблагодарили 101 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию

Хотілося б зауважити, що не зовсім зрозуміла про яке "американське мило" Ви писали......
А при прийнятті на роботу я обов'язково попереджуватиму їх обох про умови їх подальшого працевлаштуванні, тому несправедливості по відношенні до них не бачу.На складі існує колективна система преміювання, і від кожного окремого комірника залежить премія їх усіх і зав. складу важливо не стільки відчути себе "на коні", скільки обрати кращого......адже і його місячний дохід буде залежати з часом від майстерності його підлеглого.
Але якщо я правильно зрозуміла Ви, шановні колеги налаштовані скептично відносно такого способу прийому.
Дякую за відповідь.
korelija вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.05.2009, 11:12   #5
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от korelija Посмотреть сообщение
Хотілося б зауважити, що не зовсім зрозуміла про яке "американське мило" Ви писали......
А при прийнятті на роботу я обов'язково попереджуватиму їх обох про умови їх подальшого працевлаштуванні, тому несправедливості по відношенні до них не бачу.На складі існує колективна система преміювання, і від кожного окремого комірника залежить премія їх усіх і зав. складу важливо не стільки відчути себе "на коні", скільки обрати кращого......адже і його місячний дохід буде залежати з часом від майстерності його підлеглого.
Але якщо я правильно зрозуміла Ви, шановні колеги налаштовані скептично відносно такого способу прийому.
Дякую за відповідь.
На двух стульях никому еще не удавалось усидеть, однако...
ИМХО!
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 30.05.2009, 14:12   #6
Ханифа
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 16.11.2007
Адрес: страна мечты
Сообщений: 762
Вы сказали Спасибо: 75
Поблагодарили 141 раз(а) в 64 сообщениях
По умолчанию

Шоу "Последний герой" в отдельно взятой компании
Все сотрудники--"Скорпионы в банке" и Вы в роли господа бога!
не наигрались в игры, похоже!

Если Ваша компания безболезненно переносит подобное отношение к сотрудникам, им можно только посочувствовать.
Не удивляйтесь отношению сотрудников к компании и НРу, которые позволяют себе подобное поведение.
Ханифа вне форума   Ответить с цитированием
Старый 31.05.2009, 10:52   #7
EllE HRD
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для EllE HRD
 
Регистрация: 23.01.2008
Адрес: Харьков
Сообщений: 2,857
Вы сказали Спасибо: 4,539
Поблагодарили 4,077 раз(а) в 1,683 сообщениях
По умолчанию

А если через месяц-полтора появится третий, еще более симпатичный кандидат? или может даже еще и четвертый? их поставите на одно и то же место?
__________________
Ищите в людях хорошее. Плохое они сами покажут.
EllE HRD вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.06.2009, 09:05   #8
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Цікаво, а звільняти працівника, який Вам не підійде, будете як? Як такого, що не пройшов випробувальний термін? Я б не ставила людей в подібні умови, неетично.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.06.2009, 09:50   #9
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,200
Вы сказали Спасибо: 2,630
Поблагодарили 2,677 раз(а) в 1,200 сообщениях
По умолчанию

Розумію, що ви задали питання на форумі зовсім не для того, щоб вам тут "мораль читали", а відповіли по суті з точки зору дотримання законодавства. Спробую це зробити.
Думаю, буде правильним, якщо кандидати про це будуть знати при прийнятті на роботу, тим більш, якщо заради роботи на вашому підприємстві звільнились/звільняються з теперішнього місця роботи. Я, наприклад, була в ситуації, коли після працевлаштування на нове місце роботи дізналась, що працюю на місці декретниці.
А у вас що, дві вакансії? Як ви збираєтесь дві людини оформити на одну посаду, по 0,5 ставки? Теоретично можна придумати якусь роботу на місяць на складі (щось зробити-упорядкувати).
Якщо, наприклад, влаштувати змагання на найкращого працівника не ваша ініціатива, а керівника (яких не завжди вдається переконати дотримуватися КЗпПУ), я б радила укласти цивільно-правові договори на місяць з цими кандидатами.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 01.06.2009, 11:11   #10
korelija
Заслуженный участник HR-Лиги
 
Аватар для korelija
 
Регистрация: 13.07.2007
Сообщений: 363
Вы сказали Спасибо: 167
Поблагодарили 101 раз(а) в 46 сообщениях
По умолчанию

Повторюсь. 1. Колективна матеріальна зацікавленість уже працюючих комірників (а мене в першу чергу цікавлять їх інтереси і я думаю це найголовніше) залежить від того, наскільки добре буде спралятись із обов'язками кожен комірник. 2.З клієнтами компанії укладені договори про вчасну та якісну доставку та "укомплектовку" продукції (то про репутацію компанії, що теж для мене є важливим). Думаю навіть цих факторів достатньо, аби поставити такі умови двом окремо взятим ("чужим" поки що для мене та підприємства) людям, які виявили бажання тут працювати. Жодному з них я не пропоную звільнятись з попередньої роботи (якої у них до речі на разі немає), також не приховую умови роботи, а прямо (то у відповідь про декретне місце) пояснюю кого і чому хочу там бачити. Мене не цікавить симпатичність кандидатата, а поняття "богемності" у мене достатньо реалізоване.
Не берусь вірити результатам наприклад Векслера або Ландольта, так як навіть умови проходження цих тестів пояснити досить не просто. Думаю вони будуть не валідні.
Інших кандидатів з'явитись не може, тому що з ними я визначилась.
Ніяк не можу зрозуміти, чому викликала таке обурення, адже інтереси уже працюючих працівників та підприємства в цілому мають бути важливішими!!!!!!!
А з вакансією - ми усі чудово пам'ятаємо про можливість змінювати штатний розпис хоч щодня.
А цивільно-правовий договір - то з точки зору економності чи чому?
korelija вне форума   Ответить с цитированием
Ответ



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 05:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA