СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина

Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина Табель учета рабочего времени. Сокращенное рабочее время. Неполное рабочее время. Работа в выходные и праздники. Работа в ночное время. Сменная работа. Сверхурочная работа. Графики и режимы работы. Суммированный учет рабочего времени. Правила внутреннего трудового распорядка. Перерыв для отдыха и питания. Поощрения. Взыскания

Ответ
 
Опции темы
Старый 21.09.2010, 18:20   #1
lesana
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для lesana
 
Регистрация: 02.09.2010
Сообщений: 70
Вы сказали Спасибо: 74
Поблагодарили 24 раз(а) в 12 сообщениях
По умолчанию Чи можливий на підприємстві графік роботи у вихідні дні (субота та неділя?)

Доброго дня!
Виникла така проблема: ми підприємство громадського харчування, раніше працювали по п'ятиденному робочому графіку (Сб-Нд вихідні), зараз починаємо працювати без вихідних. Як правильно це оформити документально? Чи потрібен наказ по підприємству? Як він має виглядати, якщо потрібен? (Графік роботи для офіціантів, кухарів та мийників посуду в нас буде п'ятиденний, але вихідні не в субботу та неділю, а плаваючі).
Заздалегідь вдячна.
lesana вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.09.2010, 18:28   #2
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Поищите на форуме обсуждение суммированного учета рабочего времени.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
Татьяна К. (22.09.2010)
Старый 21.09.2010, 20:16   #3
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
Восклицание

Цитата:
Сообщение от lesana Посмотреть сообщение
зараз починаємо працювати без вихідних. .

Т.е., я правильно Вас поняла, вы начинаете работать в ВАШИ ВЫХОДНЫЕ ДНИ?

А ст. 71 КЗоТУ Вам известна?

Стаття 71. Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи
Робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством в частині другій цієї статті.
Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:
1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.


Ничего себе! Видела-видела, но такого!......

И чтоб еще спрашивали, как правильно издать приказ, чтоб нарушить КЗоТ!
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.09.2010, 20:54   #4
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Предприятие у них начнет работать беспрерывно, и выходные будут, но
Цитата:
не в субботу та неділю, а плаваючі
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 21.09.2010, 21:12   #5
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
Счастье

И что?
Это отменяет ст. 71?
Я поняла тАк:
Они будут неделю работать, по пятидневке и по выходным - т.н. плавать? То в субботу, то в воскресенье?
Или что я не поняла?

Графік роботи для офіціантів, кухарів та мийників посуду в нас буде п'ятиденний, але вихідні не в субботу та неділю, а плаваючі


Т.е., у них в Уставе или где там, в ПВТР, в КД установлена пятидневка с официальными двумя выходными: суббота-воскресенье!
Тем более, что при пятидневке по ЗАКОНУ выходной - воскресенье!
Как на это посмотреть? Со всеми вытекающими!
Они хотят исправить в ЗАКОНЕ выходной день?
АБАЛЬДЕТЬ!
Стаття 67. Вихідні дні
При п’ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день.
Загальним вихідним днем є неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, має надаватися підряд з загальним вихідним днем.


А теперь им надо объявить выходные дни рабочими днями? На каком основании?
Да им тогда полностью надо ВСЕ менять!

Хорошо, поменяют они все дела у себя, объявят другой выходной вместо субботы - в другой день...
А воскресенье? Будут придумывать каждый раз несуществующие випадки?:

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:
1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;
2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;
3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;
4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.
Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.


Хотела бы я видеть эту гору приказов...
__________________
Сколько людей - столько и мнений.

Последний раз редактировалось Мотя; 21.09.2010 в 21:39. Причина: Дополнение.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.09.2010, 12:08   #6
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
Смех

Я так розумію, що автор просто не правильно сформулював своє запитання, чим і викликав цілий шквал емоцій.))))) Мова дійсно може йти про підсумований облік робочого часу. Вихідні у них будуть не фіксовані у суботу і неділю, а "чергуватися": скажімо, неділя-понеділок, понеділок-вівторок і т.д.
Для запровадження підсумованого обліку мало наказу, потрібно попередити працівників за два місяці. На форумі про це достатньо інформації.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.09.2010, 12:21   #7
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Та-а-ак....
Это Вы, Тань, имеете ввиду ст. КЗоТ?:
Стаття 61. Підсумований облік робочого часу
На безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, а також в окремих виробництвах, цехах, дільницях, відділеннях і на деяких видах робіт, де за умовами виробництва (роботи) не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (статті 50 і 51).

Или что-то я опять не поняла?

Я и говорю: им НАДО ВСЕ менять!
А не просто так: захотел - перешел (типа:выпустил приказ - работай себе...)
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.09.2010, 12:32   #8
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Саме про неї я і говорю, як і про те, що одним наказом тут не обійтися. Не початий край роботи...
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Татьяна К. за это полезное сообщение:
Мотя (22.09.2010)
Старый 22.09.2010, 12:38   #9
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
Хорошо

Цитата:
Сообщение от Татьяна К. Посмотреть сообщение
Не початий край роботи...


О чем же и я!
А то так лихо и радостно спросили:

" зараз починаємо працювати без вихідних. Як правильно це оформити документально? Чи потрібен наказ по підприємству? Як він має виглядати, якщо потрібен?"

АБАЛЬДЕТЬ!
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Старый 22.09.2010, 12:40   #10
lesana
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для lesana
 
Регистрация: 02.09.2010
Сообщений: 70
Вы сказали Спасибо: 74
Поблагодарили 24 раз(а) в 12 сообщениях
По умолчанию

дякую за таку кількість відповідей.
Так, я саме й мала на увазі підсумований облік робочого часу.
Просто неправильно сформулювала, бо й не мала ще досвіду таких формулювань. Працюю в кадрах майже 5 років, та досі не зтикалася з такою проблемою, тому й попросила допомоги. Я й сама розумію, що роботи буде не початий край. Але не знаю, з чого почати.
lesana вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
График работы


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 12:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA