СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Прием на работу. Испытательный срок

Прием на работу. Испытательный срок Трудовой договор. Срочный трудовой договор. Контракт. Документы при оформлении на работу. Испытательный срок. Коллективный договор. Гражданско-правовой договор

Ответ
 
Опции темы
Старый 26.11.2009, 12:59   #51
Tuchka
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tuchka
 
Регистрация: 07.02.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 99
Вы сказали Спасибо: 56
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

Дякую за відповіді, я так і підозрювала, що до охоронників контракт не застосовується, але хотіла прочитати думку експертів.
Тоді допоможіть вийти із ситуації.
Я працюю в охоронній фірмі і у нас виникла ситуація із-за якої керівництво фірми дало мені завдання знайти інформацію про правові наслідки прийняття на роботу нових охоронників і роботу на нових умовах працюючих охоронників.

Ми праймаємо охоронників на роботу за безстроковим трудовим договором. У нас є діючі договори з клієнтами на охорону об`єктів, які підписуються на рік. І щороку вони переукладаються. Що робити, якщо наступного року такий договір не переукладеться, а у нас прийнято на охорону певного об`єкту близько 70 чоловік? Звільняти їх по скороченню? Але тоді фірма несе великі збитки. По перше ми не знаємо за 2 місяці до кінця дії договору, що з нами надалі розірвуть договір, а дізнаємось про це лише по факту розірвання, або хоча б принаймі за місяць до розірвання(в кращому випадку). Але ж звільняти за скороченням охоронників, ми маємо попередивши за 2 місяці, і потім ще платити вихідну допомогу в розмірі місячного окладу. Виходить, що у нас вилітає 3 місячні оклади охоронникам просто так - без виконання роботи. А це великі збитки.

А нещодавно нам один клієнт оголосив тендер на надання послуг з охорони. І є всі підозри, що ми його не виграємо. Знову ж таки, результати поки не відомі, не відомо коли з нами розірвуть договір, тому знову ж таки як я вже описувала ми влітаємо на гроші, що потрібно заплатити охоронникам, а їх у нас не буде, так як клієнт який платив нам гроші з нами на той момент вже не працюватиме.

Я вичитала в деяких статтях на даному сайті, що при існуючому безстроковому договорі можна переходити на контрактну форму трудових відносин, тільки потрібно пепередити працівників під розпис за 2 місці. Якби можлива була б форма контракту, то ми попередили б уже всіх сьогодні і 26 січня перевели всіх на контрактну основу. І тоді проблеми б всі відпали.

Проте, поскільки, охоронники не належать до категорій працівників з якими можна заключати контракт, я думаю, що альтернативою є строковий трудовий договір на час виконання роботи(тобто на час охорони певного об`єкта).
Всіх наступних охоронників, будемо приймати по даній схемі - на час виконання певної роботи. А що робити з тими, хто працює, хто вже прийнятий на безстроковий договір? Яка схема їх переведення на строковий??? В багатьох статтях(http://hrliga.com/index.php?module=p...p=view&id=1000) з даного сайту вказано що не можна переводити: "Інколи роботодавці намагаються працівників, які працюють за безстроковими трудовими договорами, перевести на строкові, мотивуючи це змінами в організації виробництва і праці чи браком коштів тощо.
Переведення працівників, які працюють за безстроковим трудовим договором, тобто укладеним на невизначений строк, на роботу за строковим трудовим договором, не є зміною істотних умов праці, про які йдеться в частині другій і частині третій статті 32 та в пункті 6 частини першої статті 36 КЗпП, і, як правило, не допускається. Це зміна правового статусу трудового договору з пункту 1 статті 23 КЗпП на пункт 2 або пункт 3 цієї статті."
Виходить ми заложники ситуації. Як не крути - ми несемо збитки. Може я не все проаналізувала і є якісь "лазейки", щоб спасти підприємство від фінансових збитків, при цьому не порушуючи трудового законодавства?

Підскажіть, як вийти із ситуації. Який наш алгоритм дії з охоронцями, які вже прийняті на безстроковий трудовий договір?
__________________
если ты сегодня не улыбался, значит зря прожил день!!!
Tuchka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2009, 13:36   #52
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Счастье

Я вже наводив приклад з власного досвіду, але шукати його довго, тому наведу ще раз:
у аналогічній ситуації (коли замовник відмовився від наших послуг) мені довелось звільнити десь 30 водіїв.
Усі звільнились за власним бажанням...
Це - наша робота

Що стосується СТД - це ідея !
А от перевести працючих за безстроковим ТД на строковий -...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2009, 14:38   #53
Tuchka
Активный участник HR-Лиги
 
Аватар для Tuchka
 
Регистрация: 07.02.2008
Адрес: Киев
Сообщений: 99
Вы сказали Спасибо: 56
Поблагодарили 21 раз(а) в 13 сообщениях
По умолчанию

Анатолію, якщо я правильно розумію Вашу пораду, то охоронників потрібно вмовити написати заяви на звільнення за власним бажанням, при умові, що фірма втратить клієнта - це єдиний оптимальний вихід, тому що всі інші варіанти з негативними фінансовими наслідками для підприємства, так?

Просто я знаю, що відсотків 5 знайдеться таких, що зажадають звільняти їх по скороченню... а потім може піти "ланцюгова реакція", типу - "а Вася так зробив і я так зроблю". Хоча охоронники це такий контингент, що не досить добре орієнтується в законах, у них є родичі,які в цьому трішки орієнтуються і просто можуть піти на прицип - "піду і зроблю "каку" своєму роботодавцю". Хоча наша фірма дотримується всіх соціальних гарантій і поки що всі працівники задоволені.

Але як варіант, це я так подумала щойно, можливо трохи абсурдний, але здається теж виходом:
Вмовити всіх написати заяви на звільнення за власним бажанням, скажімо з 25.11., і написати заяви на прийняття на роботу за строковим трудовим договором з 26.11.
Тобто усно пояснити, їм, що вони звільняються не на завжди, а для того, щоб потім ми їх знову прийняли на строковий трудовий договір. Пояснити причину з тендером що ми змушені іти на такий крок.

Такий варіант нормальний, чи можуть виникнути потім проблеми з перевіряючими органами?
__________________
если ты сегодня не улыбался, значит зря прожил день!!!
Tuchka вне форума   Ответить с цитированием
Старый 26.11.2009, 15:25   #54
Iren@
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Iren@
 
Регистрация: 19.07.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 3,200
Вы сказали Спасибо: 2,630
Поблагодарили 2,677 раз(а) в 1,200 сообщениях
По умолчанию

Я знаю аутсорсінгову компанію, так там приймають працівників за СТД, на термін дії договору про надання послуг між підприємством і компанією-провайдером. Була перевірка інспекції з праці - пройшли нормально.
Iren@ вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Iren@ за это полезное сообщение:
anatol_ua (26.11.2009), Tuchka (27.11.2009)
Старый 26.11.2009, 15:26   #55
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Счастье

Цитата:
Сообщение от Tuchka Посмотреть сообщение
охоронників потрібно вмовити написати заяви на звільнення за власним бажанням (за угодою сторін) !

Вмовити всіх написати заяви на звільнення за власним бажанням, скажімо з 25.11., і написати заяви на прийняття на роботу за строковим трудовим договором з 26.11.
Тобто усно пояснити, їм, що вони звільняються не на завжди, а для того, щоб потім ми їх знову прийняли на строковий трудовий договір. Пояснити причину з тендером що ми змушені іти на такий крок.

Такий варіант нормальний, чи можуть виникнути потім проблеми з перевіряючими органами?
Нормальний, а перевіряючим треба буде аргументовано доводити, що іншого виходу не було (а контракт підписувати не можна).
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!

Последний раз редактировалось anatol_ua; 30.11.2009 в 10:07. Причина: Исправил цвет :)
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.02.2010, 19:23   #56
oliva9999
Новый участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.02.2010
Сообщений: 5
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
Восклицание контракт с директором

Уважаемые форумчане, я только начинающий кадровик и прошу помощи!
Если директор, который заключил контракт со всеми работниками (по закону), увольняется, приходит новий директор, тогда нам следует перезаключать контракты уже сновым или нет?
oliva9999 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.02.2010, 20:15   #57
Ханифа
Ветеран HR-Лиги
 
Регистрация: 16.11.2007
Адрес: страна мечты
Сообщений: 762
Вы сказали Спасибо: 75
Поблагодарили 141 раз(а) в 64 сообщениях
По умолчанию

Нет.
Ханифа вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Ханифа за это полезное сообщение:
oliva9999 (05.02.2010)
Старый 06.02.2010, 09:04   #58
alexey_s1976
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 05.02.2010
Сообщений: 107
Вы сказали Спасибо: 5
Поблагодарили 75 раз(а) в 41 сообщениях
По умолчанию

Побойтесь Бога! Какие контракты со всеми работниками! КЗоТ дает возможность заключать контракты только с определенными категориями сотрудников, а именно с директором и главным бухгалтером. Со всеми остальными сотрудниками могут заключаться трудовые договора и только.
alexey_s1976 вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.08.2010, 09:54   #59
HRLena
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 17.05.2010
Адрес: Киев
Сообщений: 27
Вы сказали Спасибо: 10
Поблагодарили 2 раз(а) в 1 сообщении
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от alexey_s1976 Посмотреть сообщение
Побойтесь Бога! Какие контракты со всеми работниками! КЗоТ дает возможность заключать контракты только с определенными категориями сотрудников, а именно с директором и главным бухгалтером. Со всеми остальными сотрудниками могут заключаться трудовые договора и только.
В перечне работников, с которыми могут заключаться контракты, БУХГАЛТЕРОВ НЕ было....
__________________
Мысль изреченная есть ложь. (Ф.Тютчев)
HRLena вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» HRLena за это полезное сообщение:
chsm07@mail.ru (28.01.2011), Iren@ (04.08.2010)
Старый 04.08.2010, 14:01   #60
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от oliva9999 Посмотреть сообщение
Уважаемые форумчане, я только начинающий кадровик и прошу помощи!
Если директор, который заключил контракт со всеми работниками (по закону), увольняется, приходит новий директор, тогда нам следует перезаключать контракты уже с новым или нет?
КЗпПУ, ст. 36:
У разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.

А Вы всего лишь директора меняете...

Это же Вам не Украина:
когда меняется презик (Президент), то обновляются все ветви власти сверху донизу...
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Контракт


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA