СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Нормирование и оплата труда

Нормирование и оплата труда Нормы труда. Формы и системы оплаты труда. Особенности оплаты труда. Премии. Бенефиты. Индексация заработной платы

Ответ
 
Опции темы
Старый 19.01.2011, 14:38   #11
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
1. У ШР вказується місячний і загальний фонд оплати праці ФОП (який, до речі, контролюється бухгалтерією).
Тому будь-які надбавки і доплати, що мають постійний характер (а саме така надбавка розглядається), на мій погляд, повинні бути відображені у ШР.
А якщо кількість однакових штатних одиниць у ШР - 10, а надбавка, наприклад, за почесне звання "заслужений" встановлена тільки одному працівнику, який таке звання має, як тоді це відобразити в ШР?
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Mardge за это полезное сообщение:
esar (19.01.2011)
Старый 19.01.2011, 14:54   #12
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
1. У ШР вказується місячний і загальний фонд оплати праці ФОП
Ага, і премії (що передбачені системою оплати праці), і нічні/вечірні,
і святкові, і доплати водіям за класність, і нарахування на ФОП також відображаються у ш.р.
А як же! Ці суми також входять у "загальний фонд оплати праці ФОП"...
Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
надбавки і доплати, що мають постійний характер (а саме така надбавка розглядається)
Так-так! Постійна! ...10 років працював, сьогодні дали, а через місяць скасували.....

Доречі, про постійні надбавки (які встановлюються не особам, а посадам) я писала в попередньому своєму пості....
Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
2. Встановлення надбавки здійснюється наказом з основної діяльності
Хіба?
"Встановити надбавку Петренку з ... в сумі ...." - це наказ з основної діяльності?

Якщо вже на то пішло, то той наказ, який ви наводили вище, треба "розбити" на 2:
1) про встановлення надбавок працііникам (з особового складу)
2) про внесення змін до ш.р. (з основної діяльності).

Тільки і за такого розкладу я не бачу, що б тут міг контролювати головний бухгалтер? Адже в наказах не написано "бухгалтеру з нарахування заробітної плати вчасно нараховувати надбавки (чи щось подібне)"...
Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
Виконує цей наказ все-таки бухгалтерія - нараховує і оклад і надбавку до нього.
Да?
А чи не ви раніше писали
Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
2. Відділу кадрів внести відповідні зміни до штатного розпису компанії на 2011 рік.

А от про те, що має робити бухгалтерія, там не було жодного слова.
А якщо вже частину наказу контролює одна посадова особа, а частину - інша, то в таказі так і треба зазначати. Причому чітко розмежовувати "контрольовані теріторії".
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 19.01.2011, 15:46   #13
Зинуля
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для Зинуля
 
Регистрация: 19.05.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 847
Вы сказали Спасибо: 1,249
Поблагодарили 1,075 раз(а) в 471 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от geon Посмотреть сообщение
Підкажіть будь-ласка,потрібно написати наказ про встановлення надбавки за високі досягнення в праці.
Колективним договором передбачено встановлення такої надбавки працівникам (керівникам, фахівцям, професіоналам) у розмірі до 50% посадового окладу.
Підкажіть будь-ласка як має виглядати проект наказу ?

Буду дуже вдячна за будь-які рекомендації.
"В случае если в Положении об оплате труда(в Колдоговоре), действующем в организации, определено, что установление данной надбавки осуществляется по решению руководителя организации, то основание и срок установления надбавки за высокие достижения в труде могут быть определены в преамбуле к приказу об установлении такой надбавки.
Примерная формулировка приказа об установлении начальнику финансового отдела надбавки за высокие достижения может выглядеть следующим образом: «За проявленную инициативу и профессионализм с 1 декабря 2006 г. сроком на четыре месяца установить начальнику финансового отдела надбавку за высокие достижения в размере 50%».
В случае ухудшения результатов труда данного работника надбавка по решению руководителя может быть уменьшена или отменена полностью до истечения срока ее установления." -это из Интернета, но я поддерживаю. Если у Вас в Колдоговоре прописаны условия назначения надбавки - преамбула может просто браться оттуда, а если условий назначения такой надбавки нет -
"Основными критериями для установления надбавки являются:
....компетентность работников в принятии соответствующих решений, ответственность в работе по поддержанию высокого качества обеспечения деятельности отдельных органов;" - тоже не мое, но при издании приказа тоже можно почерпнуть, особенно если основание приходится "высасывать из пальца"
Зинуля вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Зинуля за это полезное сообщение:
anatol_ua (19.01.2011), geon (19.01.2011)
Старый 19.01.2011, 17:12   #14
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Счастье

Ну по-перше - давайте трохи ... стишимо емоції !
Сперечатися на форумі можна (і потрібно !) спокійно і розважливо
(причому саме на форумі, коли є час обдумати кожне слово ).
Я тішу себе думкою, що не заслужив на такий тон...

Що стосується премій, то тут я з Вами абсолютно згоден - вони не можуть бути відображені у ШР, бо призначаються, нараховуються і виплачуються згідно відповідного Положення, пов'язаного із ШР хіба що розміром премії - 10, 20, 50 % від ОКЛАДУ (та й то не завжди).
Але ж я і не пропоную їх унести до ШР !
Чи це було іронічне питання ?

"Постійність"/"терміновість" надбавок - поняття надто суб'єктивне, щоб дійти однозначної відповіді (згоди), тим більше, що якихось встановлюючих документів з цього приводу я, наприклад, привести не можу ... А Ви ?
Навіть типовий штатний розпис, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2002 р. № 57 (до речі, обов'язкова лише для державних підприємств і установ), не уточнює, які саме надбавки та доплати (постійні чи тимчасові чи наскільки тимчасові...) містяться у ньому.

Що стосується декількох посад з однаковими окладами, по одній з яких встановлено надбавку.
А хіба у нас у ШР не зустрічаються однакові посади з різними окладами ? Хіба ми їх не окремими рядками вносимо до ШР ?
ЗУ "Про оплату праці":
Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Отже, питання з ШР чітко визначено лише у ст. 64 ГК України, яку ми всі знаємо вже майже як "Отче наш":
ШР має бути, його підприємство встановлює самостійно.

Тому які стовбчики і як відобразити у ШР - справа підприємства (а дивлячись правді у вічі - того, хто його складає і затверджує, вибачте за крамолу ).

Щодо розбивки самого наказу на дві частини...
Згоден , по великому рахунку, таки треба було б його розбити на дві частини (до речі, тоді б і контроль виконання поділили ).
Але давайте запитаємо в учасників форуму - хто його ділить на окремі накази на практиці ?
Впевнений, що частина (я не кажу - половина !!! ) взагалі таких наказів не видає (а відображає надбавки у ШР), друга частина видає подібні накази, навіть не згадуючи ШР...
В даному випадку, вибачте, я - практик...

Те ж саме стосується і віднесення такого наказу до основної діяльності (або до кадрових наказів): поділити і віднести до різних видів.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 20.01.2011, 09:35   #15
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,091 раз(а) в 487 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от anatol_ua Посмотреть сообщение
Ну по-перше - давайте трохи ... стишимо емоції !
......................
Я тішу себе думкою, що не заслужив на такий тон...
Анатоліє, мені шкода, якщо мій пост видався вам занадто емоційним.
В жодному разі я не мала на меті підвищувати (?) тон, і прошу вибачити мене за те, що мимоволі вас образила.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо esar за это полезное сообщение:
anatol_ua (20.01.2011)
Старый 20.01.2011, 12:19   #16
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Радость


Я радий, що помилився !
(щодо тону і емоцій )

(за безпідставні підозри...)
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 03:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA