СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Социальное страхование и пенсионное обеспечение

Социальное страхование и пенсионное обеспечение Временная нетрудоспособность. Беременность и роды. Комиссия по соцстраху. Путевки на санаторно-курортное лечение. Новогодние подарки от соцстраха. Взаимоотношения с Центром занятости. Трудовой стаж. Страховой стаж. Исчисление стажа. Виды пенсий. Размеры пенсии. Надбавки к пенсии. Перерасчет пенсии

Ответ
 
Опции темы
Старый 04.12.2007, 17:35   #1
HRizantema
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 30.07.2007
Сообщений: 19
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Переведення без втрати пільгового стажу

Доброго дня!!!
Таке шкурне питання, а ле в гуманістичних цілях:
Працівник працює за професією зі шкідливими і важкими умовами праці (Список 2). На який термін можна перевести його на іншу роботу (звичайно за його згодою) без втрати пільового стажу? Та чи потрібно в трудову заносити запис про таке переведення?
HRizantema вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2007, 17:45   #2
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,088 раз(а) в 485 сообщениях
По умолчанию

Ні на який. Справа в тому, що при оформленні пенсії ви будете надавати своєму працівникові довідку для підтвердження пільгового стажу. В цій довідці є слова (може не зовсім точне формулювання, але сенс такий): "З ____________ по ____________ працював повний робочий час за професією .....". Тобто, в довідці ви не зможете написати таке про той час, коли працівник працівав на іншій роботі (якщо не будете фальсіфікувати документи).
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2007, 17:47   #3
Anastasia_
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.09.2007
Адрес: г. Ахтырка
Сообщений: 85
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 8 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Це повинно бути тимчасове переведення. Запис про тимчасове переведення в трудову книжку не заносять. Про строки тимчасового переведення - ст. 32,33,34 КЗпП України.
Anastasia_ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2007, 17:49   #4
Anastasia_
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.09.2007
Адрес: г. Ахтырка
Сообщений: 85
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 8 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от esar
Ні на який. Справа в тому, що при оформленні пенсії ви будете надавати своєму працівникові довідку для підтвердження пільгового стажу. В цій довідці є слова (може не зовсім точне формулювання, але сенс такий): "З ____________ по ____________ працював повний робочий час за професією .....". Тобто, в довідці ви не зможете написати таке про той час, коли працівник працівав на іншій роботі (якщо не будете фальсіфікувати документи).
А якщо - простій?...
Anastasia_ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 04.12.2007, 22:59   #5
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,088 раз(а) в 485 сообщениях
По умолчанию

Стаття 14 ЗУ "Про пенсійне забезпечення":
"б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах з шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Радою Міністрів СРСР, і за результатами атестації робочих місць..."

І зайнятість працівника на таких роботах повний робочий день роботодавець підтверджує довідкою встановленого зразка.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.12.2007, 11:43   #6
HRizantema
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 30.07.2007
Сообщений: 19
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Справа в тому, що існує роз'яснення про порядок застосування Списків 1 та 2, де вказано, що під повним робочим днем розуміється виконання робіт в умовах . передбачених Списками, не менш ніж 80 відсотків робочого часу.
За це й зачепилися
Виходить - на рік 20 % робочого часу за кожен день набігає 2,5 місяця.
HRizantema вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.12.2007, 12:26   #7
esar
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для esar
 
Регистрация: 19.07.2006
Адрес: Київ
Сообщений: 1,418
Вы сказали Спасибо: 252
Поблагодарили 1,088 раз(а) в 485 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от HRizantema
Справа в тому, що існує роз'яснення про порядок застосування Списків 1 та 2, де вказано, що під повним робочим днем розуміється виконання робіт в умовах . передбачених Списками, не менш ніж 80 відсотків робочого часу.
За це й зачепилися
Виходить - на рік 20 % робочого часу за кожен день набігає 2,5 місяця.
Я вже втомилася наголошувати, що нормативний акт - це система положень, а не набір якихось тез, які не пов'язані між собою!

Не можна розглядати один з пунктів документа без зв'язку з іншими!

Да, така норма, про яку ви пмшмте, є у документі (п. 2) "ПОРЯДОК застосування Списків N 1 і N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах". Але ж нижче йде мова про те, що працювати особа повинна на робочому місці, яке атестовано за умовами праці і визнано таким, що відноситься до списків №№ 1 і 2.

Тобто, працівник, працюючі на такому робочому місці, повинен не менше 80 % робочого часу, установленого для працівників даного виробництва, професії чи посади, виконувати роботи у вказаних умовах.
Наприклад, електрогазозварник з 8 годин робочого дня тільки 6,5 годин займався зварюванням, а інший робочий час - це простої (з вини або не з вини працівника). В цьому випадку повний робочий день зараховується до пільгового стажу.

А, якщо ви переведете цього електрогазозварювальник на деякий час на посаду двірника, то цей час особа буде працювати не на атестованому робочому місці. Одже мова не може йти про зарахування такої роботи до пільгового стажу.
esar вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.12.2007, 13:38   #8
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,198
Вы сказали Спасибо: 7,121
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,232 сообщениях
По умолчанию

Кстати (поскольку сталкивался с этим), аттестация рабочих мест для получения льготного стажа обязательна !!!
Занимался оформлением пенсии прораба - не приняли документы без аттестации.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.12.2007, 14:10   #9
Anastasia_
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 25.09.2007
Адрес: г. Ахтырка
Сообщений: 85
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 8 раз(а) в 5 сообщениях
По умолчанию

Подождите, подождите...
Про аттестацию никто не спорит.
Представляю что сейчас будут писать по поводу... и без.. И все-таки скажу.
А если по вине работодателя он не может работать по своей профессии, например - простой в связи с отсутствием материала, денег на его приобретение и т.д. И в этих самых "гуманистических" целях, временно (на неделю-две) переведем, к примеру, этого "вредника" на должность слесаря... Перевод временный, в трудовой не пишем, в карточку тоже. З/пл показываем за весь отработанный месяц в персонификацию. А про временный перевод кто увидит? Проверяют льготные пенсии - смотрят приказ о приеме (либо переводе) на эту должность, об увольнении. А больше я ничего не показываю...
Сейчас будут молнии?
Anastasia_ вне форума   Ответить с цитированием
Старый 05.12.2007, 14:21   #10
HRizantema
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 30.07.2007
Сообщений: 19
Вы сказали Спасибо: 0
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Дякую за вичерпну відповідь, та буває простій триває не не годину й не півтори, а днями - фактично випливає така ситуація, за якої ми повинні виключити такі дні простою з пільгового стажу?
HRizantema вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Перевод, Льготы


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 23:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2020 © «МЕДИА-ПРО» 2020 © «HR-Лига»