СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 17.12.2009, 12:35   #1
kubin
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.12.2008
Сообщений: 42
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию Приєднання щорічної відпустки до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

Допоможіть розібратися з ситуацією:
Робітниця пішла у відпуск у зв'язку з вагітністю та пологами з 12 листопада 2009 року по 16 квітня 2010 року. Чи може вона взяти щорічну відпустку за 2010 рік, після відпуску у звязку з вагітністю та пологами(на роботу прийшла 1 жовтня 2008 року, відпуск за 2009 рік забрано)
kubin вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 12:54   #2
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Сообщение

ЗУ "Про відпустки":
Стаття 20. Порядок надання соціальних відпусток
До відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за заявою жінки приєднати щорічну відпустку незалежно від тривалості її роботи в поточному робочому році.
Причому як "спереду" так і "ззаду",
тобто як до так і після відпустки по вагітності та пологах.
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 13:14   #3
kubin
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.12.2008
Сообщений: 42
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Саму статтю ЗУ "Про відпустки " та ще ст.180 КЗпП я знаю, просто хотілося розібрати конкретний випадок.
Виходить щоб надалася ця відпустка,то потрібно пропрацювати хоча б один день в 2010 році. а в моєму випадку цього не має, отже щорічну відпустку не можемо надати чи щось інше виходить . бо за цілий день мене вже запутали. Хотілося почути думки про дану ситуацію, а не посилання на статті, мені потрібно коментар їх.

Последний раз редактировалось anatol_ua; 17.12.2009 в 13:41. Причина: Не треба копіювати весь попередній пост
kubin вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 13:21   #4
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Робочий рік у працівниці з 01.10.09 р. по 30.09.10 р., і саме за цей період, як я зрозуміла, відпустка їй не надавалася.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 13:48   #5
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Счастье

Цитата:
Сообщение от kubin Посмотреть сообщение
Виходить щоб надалася ця відпустка,то потрібно пропрацювати хоча б один день в 2010 році. а в моєму випадку цього не має, отже щорічну відпустку не можемо надати чи щось інше виходить .
Хотілося почути думки про дану ситуацію, а не посилання на статті, мені потрібно коментар їх.
Коментарі і роз'яснення до КЗпП дає виключно Мінпраці !
А ми тут тільки ділимось власним досвідом...
У Вашому випадку жіночка використала відпустку за попередній робочий рік: 01.10.2008-30.09.2009,
а за наступний робочий рік: 01.10.2009-30.09.2010 свою відпустку вона може приєднати до відпустки по вагітності та пологах (як до неї так і після).
__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 14:07   #6
kubin
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.12.2008
Сообщений: 42
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Татьяна К. Посмотреть сообщение
Робочий рік у працівниці з 01.10.09 р. по 30.09.10 р., і саме за цей період, як я зрозуміла, відпустка їй не надавалася.
все правильно (вона використала відпуск з 01.10.08р. по 30.09.09р. тобто відпуск за 2009 рік).наш кадровик відмовила їй у надані до декрету щорічної відпустки, мотивуючи це тим, що надання щорічних відпусток у рахунок робочого року. який ще не розпочався, законодавство не передбачає, у тому числі й щодо випадку, який розглядається.а як бути з наступним відпуском і я так розумію він має бути наданий повної тривалості.

Іще хотіла задати одне питання: наш кадровик говорила, що для одержання щорічної відпустки працівниця повина подати власникові довідку медичної установи(якщо хотіла використати щорічну відпустку до декрету.)Яка саме довідка мається наувазі, адже сам лікарняний нададуть практично через місяць
kubin вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 14:12   #7
kubin
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.12.2008
Сообщений: 42
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

дякую за відповідь проте чомусь наш кадровик не надала відпуск до декрету, а за після ще з нею не говорили.як ми зрозуміли то в заяві працівниця мала б написати прошу надати щорічну відпустку за 2010 рік, якго ще не було, от і виходить якась плутаниця. У звязку відсутності опиту у цій сфері не можемо самі вирішити цю ситуацію, а кадровик заплутує нас ще більше

Последний раз редактировалось anatol_ua; 17.12.2009 в 15:01. Причина: не треба цитувати увесь попередній пост
kubin вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 14:17   #8
Татьяна К.
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Татьяна К.
 
Регистрация: 20.11.2008
Адрес: Київ
Сообщений: 1,833
Вы сказали Спасибо: 587
Поблагодарили 1,373 раз(а) в 716 сообщениях
По умолчанию

Відпустку їй повинні надати повної тривалості без будь-якої довідки. Саме "медичний висновок", про який йдеться у ст. 17 ЗУ "Про відпустки" і який є підставою для надання відпустки у зв"язку з вагітністю та пологами, послужить підставою для названого кадровика приєднати щорічну відпустку!

Цитата:
Сообщение от kubin Посмотреть сообщение
відпустку за 2010 рік, якго ще не було, от і виходить якась плутаниця. У звязку відсутності опиту у цій сфері не можемо самі вирішити цю ситуацію, а кадровик заплутує нас ще більше
Відпустка надається не за календарний рік (напр. 2010), а за період роботи.
Людину працевлаштували 01.10.08 р., відповідно перша відпустка їй надавалася за період роботи з 01.10.08 р. по 30.09.09 р.
Потім йде наступний період, за який відпустка ще не надавалася: з 01.10.09р. по 30.09.10 р. От саме на відпустку за цей період працівник, згідно ст. 20 ЗУ "Про відпустки" та ст. 10 ЗУ "Про відпустки", має повне право!!! Порадьте кадровику читати закони.
__________________
"Я знаю тільки те, що нічого не знаю..." Сократ

Последний раз редактировалось Iren@; 19.12.2009 в 00:57. Причина: об"єднала 2 пости в 1
Татьяна К. вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 14:26   #9
kubin
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 15.12.2008
Сообщений: 42
Вы сказали Спасибо: 1
Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Татьяна К. Посмотреть сообщение
Відпустку їй повинні надати повної тривалості без будь-якої довідки. Саме "медичний висновок", про який йдеться у ст. 17 ЗУ "Про відпустки" і який є підставою для надання відпустки у зв"язку з вагітністю та пологами, послужить підставою для названого кадровика приєднати щорічну відпустку!
Кадровик говорив про якусь довідку до декрету(ще поки не має лікарняного листа, ясно що його ніхто не дасть майже на місяць в перед). тобто якщо хочеш брати щорічну відпустку до декрету(литок не працездатності) потрібна довідка медичної установи, то що це може бути???Якась довідка про те що тобі видадуть листок не працездатності чи що, бо ми так і не зрозуміли що можна надати крім лікарняного, якщо до пологів залишилося не 56 днів . а ще на місяць більше.
Вибачте за тафталогію!

В нас заява про відпустку виглядає слідуючим чином: Прошу надати щорічну відпістку за _______ рік ( в даному випадку буде 2010) з такогото числа. То як би було у нашому випадку?

Последний раз редактировалось Iren@; 19.12.2009 в 00:58. Причина: об"єднала 2 пости в 1
kubin вне форума   Ответить с цитированием
Старый 17.12.2009, 14:31   #10
hr3
Ветеран HR-Лиги
 
Аватар для hr3
 
Регистрация: 20.06.2007
Адрес: Киев
Сообщений: 497
Вы сказали Спасибо: 132
Поблагодарили 541 раз(а) в 211 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от kubin Посмотреть сообщение
от і виходить якась плутаниця. У звязку відсутності опиту у цій сфері не можемо самі вирішити цю ситуацію, а кадровик заплутує нас ще більше
Вибачте, kubin, але порадьте своєму керівництву звільниту оцього вашого кадровика і взяти на роботу когось більш професійного, тим більше, що зараз це не проблема. Після пари Ваших постів вже можна зробити висновок, що на Вашому підприємстві великі кадрові проблеми
Анатолій та Тетяно та за Ваше терпіння.
hr3 вне форума   Ответить с цитированием
Ответ


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 20:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA