СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка Кадровые издания

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина

Рабочее время. Время отдыха. Трудовая дисциплина Табель учета рабочего времени. Сокращенное рабочее время. Неполное рабочее время. Работа в выходные и праздники. Работа в ночное время. Сменная работа. Сверхурочная работа. Графики и режимы работы. Суммированный учет рабочего времени. Правила внутреннего трудового распорядка. Перерыв для отдыха и питания. Поощрения. Взыскания

Ответ

Опции темы
Старый 07.08.2019, 12:21   #541
Andry
Эксперт HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 3,973
Поблагодарили 8,537 раз(а) в 4,944 сообщениях

Порушення ведення табелю призводить до порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, а за це до відповідальності притягуються усі винні посадові особи, а також керівник підприємства (див. ст.265 КЗпП України).
Юрій, що ви ходите кругами, пишіть прямо - на підприємстві табель складають лише раз на місяць, із за цього заробітну плату також платять раз на місяць (тому що бухгалтерія не може нараховувати заробітну плату без табелю, а якщо нараховує - то це вже проблемі бухгалтерії), і ви хочете з'ясувати, хто буде крайнім.
Відповідаю: крайнім буде той, хто за посадовою інструкцією відповідає за ведення тебелю обліку робочого часу.
І навіть якщо до відповідальності притягнуть керівника підприємства, він потім усім винним роздасть їхні "нагороди"
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.08.2019, 12:49   #542
Юрій Шепетюк
Участник HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 32
Поблагодарили 1 раз в 1 сообщении

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
Порушення ведення табелю призводить до порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам,
Андрій, розумію, що можливо задаю трохи "дурні" питання, але справа трохи не в тому.
Через пів року з початку моєї роботи, главбух фірми нагадалася що табелі веде її бухгалтерка. І вчора на мене наїхала по цьому поводу
Крім того впарює мені якісь незрозумілі бланки табелів, які не відповідають встановленим формам і заставляє заповняти все вручну і заднім числом табеля з травня місяця, які не заповнені.
Тому хочу розібратися...

Последний раз редактировалось Мотя; 07.08.2019 в 12:53. Причина: Не цитируйте предыдущий пост целиком. Оставляйте, только, ключевую фразу
Юрій Шепетюк вне форума   Ответить с цитированием
Старый 07.08.2019, 13:03   #543
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор

Вы сказали Спасибо: 14,722
Поблагодарили 20,048 раз(а) в 9,919 сообщениях

Цитата:
Сообщение от Юрій Шепетюк Посмотреть сообщение
Табель має заповнятися двічі на тиждень, так?
Если ваши работники приходят на работу дважды в неделю, или бывают в отпусках дважды в неделю и т.д....то - да.

Цитата:
Крім того впарює мені якісь незрозумілі бланки табелів, які не відповідають встановленим формам

Цитата:
Примітка.

2. Форма носить рекомендаційний характер і складається із мінімальної кількості показників, необхідних для заповнення форм державних статистичних спостережень. При необхідності форма може бути доповнена іншими показниками, необхідними для обліку на підприємстві.
Старый 07.08.2019, 13:15   #544
Andry
Эксперт HR-Лиги

Вы сказали Спасибо: 3,973
Поблагодарили 8,537 раз(а) в 4,944 сообщениях

Цитата:
Через пів року з початку моєї роботи, главбух фірми нагадалася що табелі веде її бухгалтерка. І вчора на мене наїхала по цьому поводу
А хто повинен їх вести згідно з посадовою інструкцією?
У когось же в посадовій інструкції це має бути прописано?
Упізнаю ситуацію. Це споконвічна суперечка у стилі "хто в хаті хазяїн".
Якщо бухгалтерка вела табелі, то я певний, що вона це робила не з власної ініціативи, а хтось їй це доручив.
Потім з'явилися ви, і головбух вирішила перекласти ці обов"язки на вас. Я не знаю, на кого документально покладені ці обов'язки на вашому підприємстві, але знайте - ніхто не може примусити вас щось робити заднім числом. Якщо це ваші обов'язки - то виконуйте їх з того часу, як засвідчили своїм підписом факт ознайомлення з вашою посадовою інструкцією. А все, що було до вас, вас не стосується.
І навіть якщо ви пропрацювали вже півроку, але усей цей час хтось, а не ви, складали табелі, по яких потім начислялась заробітни плата, то нехай ці табелі, на мій погляд, і залишаються.
Цитата:
Крім того впарює мені якісь незрозумілі бланки табелів, які не відповідають встановленим формам і заставляє заповняти все вручну і заднім числом табеля з травня місяця, які не заповнені
Що стосується "незрозумілих бланків" , то законодавчо затвержденої форми табелю не існує - навіть типова форма П-5, затверджена наказом Держкомстату України від 5 грудня 2008 р. № 489, носить лише рекомендаційний характер. Тому ви повинні на своєму підприємстві наказом визначити, що табельний облік ведеться за типовою формою П-5 або затвердити власну форму табелю, якщо типова форма чомусь не влаштовує. А вручну буде заповнятися табель, чи ні - це вже совсім не має жодного значення, головне щоб табель був підписаний усіма посадовими особами.

Взагалі ж ситуацію потрібно вирішувати таким чином:
1. Визначитися, хто з посадових осіб підприємства відповідає за ведення табелю (табельник, працівник кадрової служби чи працівник бухгалтерії), і хто виконує ці обов'язки на час її тимчасової відсутності, і прописати ці обов'язки у відпвідних посадових інструкціях.
2. Затвердити єдину форму табелю, яка повинна буде використовуватися на вашому підприємстві.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
Вика_86 (07.08.2019), Ирина Кременчуг (09.08.2019), Юрій Шепетюк (07.08.2019)
Старый 12.08.2019, 13:25   #545
Юрій Шепетюк
Участник HR-Лиги

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Если ваши работники приходят на работу дважды в неделю, или бывают в отпусках дважды в неделю и т.д....то - да.
Прошу вибачення, я мав на увазі що табель два рази в місяць потрібно надавати в бухгалтерію, якщо в мене 1 раз в місяць аванс і 1 раз зарплата?
Тобто я можу вести табель в електронному вигляді а перед авансом і зарплатою роздруковувати, підписувати і подавати в бухгалтерію?
Старый 12.08.2019, 13:26   #546
Юрій Шепетюк
Участник HR-Лиги

Працівник помер у вихідний день в суботу. Ставити "В" в табелі чи ні за цей день?
Старый 12.08.2019, 13:54   #547
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор

Вы сказали Спасибо: 299
Поблагодарили 606 раз(а) в 445 сообщениях

Саме так, "В". В нього це буде дата виключення зі списочного складу працівників. За цей день не нараховується заробітна плата, тому що вихідний.
Ответ

Метки
Табель

Опции темы