СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Кадровая документация

Кадровая документация Штатное расписание. Ведение личных дел. Документы о структуре компании. Номенклатура дел. Регистрация документов. Хранение документов. Передача дел в архив. Журналы, книги. Положения, инструкции. Справки, выписки, характеристики

Ответ
 
Опции темы
Старый 03.12.2019, 11:50   #1171
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
А если он умрет, а нового так и не будет - что и кто будет делать? Запретить ему умирать?
а ось це, якраз прописано у законодавстві. зміна голови правління відбувається шляхом перевиборів. друга причина - смерть. Іншого не передбачено, нажаль. Доречі, процедура звільнення Голоаи правління, також не прописана у законі про ОСББ. Як його обирають - прописано, а як він може звільнитися - ні. Тому юристи пропонують прописати цю процедуру у Статуті ОСББ. А якщо процедура звільнення Голови правління не прописана у Статуті (а в нашому випадку саме так і є) то як я казав вище, законодавство каже, що є два закони, яким одночасно підпорядковується Голова ОСББ: закон про ОСББ та КЗпП. Як я розумію, згадані закони мають однакову силу по відношенню до посади Голова правління. І оскільки з КЗпП все зрозуміло, натомість закон про ОСББ взагалі не передбачає процедури звільнення з посади. І виходить так, що загальні збори обирають Правління, Правління із свого складу обирає Голову правління, а звільнити його можуть тільки загальні збори, оскільки згідно з законом про ОСББ, вищим органом управління в ОСББ є загальні збори, а до компетенціі Правління відкликання (звільнення) Голови правління не входить і це законодавчо затверджено.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 03.12.2019, 11:52   #1172
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 2,178
Вы сказали Спасибо: 779
Поблагодарили 1,747 раз(а) в 1,212 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...відповідальність на ньому, поки він записаний у держрєестрі. Тому вимушений поки що приймати участь у господарській діялності ОСББ, підписувати документи і т.д. ... Маю впевненість, ви знаєте, що просто так, голова правління не може піти. Він виборна посада. Тому тільки перевибори нового голови, дають підставу звільнитися. А перевибори не відбуваються.
Щось Ви таке наверзли, вибачте, шановний! З яких таких підстав добровільна робота на громадських засадах є примусовою працею?? Якесь рабство виходить. А в нашій країні рабства немає
Я згодна з колегами, достатньо виразити свій намір про усунення від цієї діяльності на папері, а все інше - головний біль того ОСББ. Скажу Вам більш того, декілька місяців тому подібна ситуація відбулася у моєму домі, в якому теж утворено ОСББ: голова подав заяву про увільнення, відбулися збори, підписали велику купу протоколів, але - обрали нового голову. І все правління за компанію І все у нас добре
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» eloissa за это полезное сообщение:
Andry (03.12.2019), Алексей.ЛТ (03.12.2019), Мотя (03.12.2019)
Старый 03.12.2019, 12:11   #1173
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Andry Посмотреть сообщение
1. Він повинен заявити на зборах правління про те, що він просить увільнити його від виконання обов'язків голови правління за станом здоров'я і написати відповідну заяву.
2. З цього часу він повинен припинити підписувати будь-які документи і передати справи.
відповідно зо чинного Законодавства (Закон про ОСББ) до копетенціі Правління не входить звільнення найманих працівників. Це виключна компетенція загальних зборів. Тільки загальні збори можуть відкликати Голову правління з посади. У мене є знайомий, який випадково став Головою правління 400-т квртирного будинку. У Держреєстрі він взагалі записаний як: тимчасово виконуючий обовязки керівника. Він навіть не власник квартири. Він поняття не має, як він став Головою. І вже три роки намагається якось звільнитися. Ясна річ, що провести загальні збори 400-т власників майже не реально. У результаті, він не може звільнитися. Зара пробує через суд довести, що то не його підпис стоїть на Протоколі рішення правління про обрання його Головою. Він взагалі випадково дізнався, що він Голова правління. Фантастіка? Ні, реальність.

Цитата:
Ну то і що, що він записаний у держрєестрі? Він складає повноваження і нехай вносять зміни, то не його проблема.
як я згадував вище, скласти повноваження він може тільки тоді, коли за це проголосують загальні збори. Правління такі питання не вирішує. А загальні збори за це не голосують.
Зустрічне питання. Якщо у ОСББ зірвався ліфт та загинули люди, кого будуть притягати за службову недбалість?

Цитата:
А що стосується "вимушений поки що приймати участь у господарській діялності" - по перше, він нікому нічого не винен, а по друге - він не може нести відповідальність за те, чого не робив і чого не підписував.
тут ви праві знову на 100%. Звісно, посада Голови правління та підписана посадова інструкція вимагають від нього певних дій, доки він офіційно на посаді. Ясна річ, він може просто "забити болт", "покласти великий і товстий" сказати "горіть ви синім полумям" та взагалі не зявлятися на роботі. Ясна річ в свої 75 він почне отримувати догани за прогули, про нього будть розпускати плітки і таке інше. А він же живе у цьому будинку. Йому прийдеться усім розказувати, як його гноблять і т.п., що він хоче піти, а йому не дають. То всьо можна. Але для нього ота вся возня, скажімо так.... він не молодий вже. Але це лірика.
В принципі, для себе я вже усі відповіді отримав, йому передав. Хай думає. Доречі, за станом здоровя - ось це мені сподобалося. Хай спробує.
Всім дяка.

Цитата:
Я перший раз в житті зустрічаюсь з такою проблемою, коли правління гнобить Голову, а не навпаки
я теж.
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 03.12.2019, 12:14   #1174
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от eloissa Посмотреть сообщение
Щось Ви таке наверзли, вибачте, шановний! З яких таких підстав добровільна робота на громадських засадах є примусовою працею?? Якесь рабство виходить. А в нашій країні рабства немає
я казав що один рік він був без зарплатні. І ми вже зясували, що то всьо було законно. Далі в нього мінімалка була і зараз він працює офіційно, як посадовець. Є посада, є штатний розпис, є бюджет, є зарплатня.

Последний раз редактировалось Мотя; 03.12.2019 в 12:20. Причина: Лишнее цитирование
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 03.12.2019, 12:25   #1175
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
в нього мінімалка була і зараз він працює офіційно, як посадовець. Є посада, є штатний розпис, є бюджет, є зарплатня.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
у людини дійсно не оформлювалася ані трудова книжка, ані трудовий договір.
Мда-а-а-а....

П.С. Я так и думала, что у всех будет дежавю....
Уже была беседа в таком же ракурсе (про ФОП, ага...): Вам - про Фому, а Вы - про Ерему....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
eloissa (03.12.2019)
Старый 03.12.2019, 12:28   #1176
eloissa
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для eloissa
 
Регистрация: 26.10.2008
Адрес: Одесса
Сообщений: 2,178
Вы сказали Спасибо: 779
Поблагодарили 1,747 раз(а) в 1,212 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
..і зараз він працює офіційно, як посадовець. Є посада, є штатний розпис, є бюджет, є зарплатня.
Зрозуміти послідовність подій дуже складно, бо то обговорювали законність його праці без оплати, а тут вже неможливість звільнитись з'явилася... Тоді ж в чому річ? Якщо є посада, ШР і ЗП - велком до КЗпП Чи це його справ не стосується? Власне бажання і стан здоров'я не є підставою? Яка різниця - виборна ця посада чи ні, усунутись за власним бажанням має право навіть Президент.
Я так розумію, що справа в іншому. Ваш знайомий не хоче усуватись, він хоче отримувати за свою працю більше грошей. Тому такий драматизм. А в цьому ми йому не допоможемо, так як ОСББ встановлює розміри оплати праці самостійно.

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Доречі, за станом здоровя - ось це мені сподобалося. Хай спробує.
Так отож! А ще він може звільнитись в будь-яку мить, тому що за своїм віком вже давно є пенсіонером (і це теж ст. 38 КЗпП, якщо що)
__________________
Правд много, а истина одна) Мы найдем ее, уважаемые коллеги!
eloissa вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо eloissa за это полезное сообщение:
Мотя (03.12.2019)
Старый 03.12.2019, 12:45   #1177
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
а ось це, якраз прописано у законодавстві. зміна голови правління відбувається шляхом перевиборів
Так я про це вам і кажу - після написання ним заяви про неможливість продовжувати івиконання обов'язків Голови, мають відбутися перевибори, на яких буде обраний інший Голова.
Голова повинен написати письмовузаяву, у якій повідомити співвласників та членів правління ОСББ про те, що він не може продовжувати виконувати свої обов'язки за станом здоров'я і просить тимчасово, до обрання нового Голови, виконання обов’язків Голови правління покласти на членів правління.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...процедура звільнення Голови правління, також не прописана у законі про ОСББ. Як його обирають - прописано, а як він може звільнитися - ні.
Як його обирають, так і переобирають - у тому ж самом упорядку - розглянули питання про переобрання Голови і проголосували за нового.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
Тому юристи пропонують прописати цю процедуру у Статуті ОСББ
Правильно пропонують. І про зарплату Голови - також потрібно прописати, щон не було більше з уього приводу жодних питань.
Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
А якщо процедура звільнення Голови правління не прописана у Статуті (а в нашому випадку саме так і є) то як я казав вище, законодавство каже, що є два закони, яким одночасно підпорядковується Голова ОСББ: закон про ОСББ та КЗпП. Як я розумію, згадані закони мають однакову силу по відношенню до посади Голова правління
Неправильно ви розумієте - оскільки Голова не перебуває ні з ким у трудових відносинах, то КЗпП до нього не має ніякого відношення.

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...закон про ОСББ взагалі не передбачає процедури звільнення з посади. І виходить так, що загальні збори обирають Правління, Правління із свого складу обирає Голову правління, а звільнити його можуть тільки загальні збори, оскільки згідно з законом про ОСББ, вищим органом управління в ОСББ є загальні збори, а до компетенціі Правління відкликання (звільнення) Голови правління не входить і це законодавчо затверджено.
Закон про ОСББ взагалі то "...визначає правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов'язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку".
А процедура звільнення з посади повинна бути прописана в Статуті.
Якщо не прописали - не біда, на загальних зборах потрібно підняти це питання і внести зміни до Статуту.

І взагалі я пропоную вже припинити обговорення цієї теми, тому що у мене складається таке враження, що ця проблема більш турбує вас, аніж цього пенсіонера. І усі деталі цієї справи, я певен, вам невідомі - то він працює рік без зарплати, то, виявляється, йому платили - "в нього мінімалка була".
То не було посади в ШР, то є - "зараз він працює офіційно, як посадовець. Є посада, є штатний розпис, є бюджет, є зарплатня"...
І що б ви йому не радили, він навряд чи буде прислухатися до ваших порад, тому що у нього є своє бачення, а силоміць змусити когось бути мудрим і щасливим ви не зможете, як не старайтеся.

А ще тому, що усе це мені починає нагадувати ситуацію, коли чоловік бажає розлучитися з дружиною, але заяву про розлучення писати не хоче і шукає якісь інші шляхи, як це зробити
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Эти 4 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Andry за это полезное сообщение:
eloissa (03.12.2019), olddem (03.12.2019), Алексей.ЛТ (05.12.2019), Мотя (03.12.2019)
Старый 03.12.2019, 13:07   #1178
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от eloissa Посмотреть сообщение
має право навіть Президент.
..но только не Голова правління...
Т.к. он - в рабстве! И до смерти будет влачить эту повинность! Вы ж, уже, поняли....Только смерть разлучит их!

Было-было..но такого еще не было, чтобы гражданина взяли в рабство без права сложить свои обязанности.....
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Эти 3 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Мотя за это полезное сообщение:
Andry (03.12.2019), eloissa (03.12.2019), Алексей.ЛТ (05.12.2019)
Старый 03.12.2019, 17:03   #1179
olddem
Участник HR-Лиги
 
Регистрация: 24.01.2017
Сообщений: 64
Вы сказали Спасибо: 14
Поблагодарили 2 раз(а) в 2 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Мотя Посмотреть сообщение
Мда-а-а-а....

П.С. Я так и думала, что у всех будет дежавю....
Уже была беседа в таком же ракурсе (про ФОП, ага...): Вам - про Фому, а Вы - про Ерему....
так а трудового договору і досі нема, і трудова не оформлена. ви дивуєтесь? Посада є, оклад є, податки сплачують, а ТД і трудова досі не оформлені. Я розумію, що то неправильно, але то факт. Посадова інструкція є. От зараз зустрічалися з ним. Я йому кажу, то роби запис хочаб у трудову книжку, ти ж Голова. А він питає, а якою датою робити запис? Датою, коли був Наказ, коли він приступив до виконання обовязків і потім рік працював безоплатно чи тою датою, коли загальними зборами була введена штатна одиниця- керівник (голова правління)?
olddem вне форума   Ответить с цитированием
Старый 03.12.2019, 17:20   #1180
Andry
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Andry
 
Регистрация: 06.10.2009
Сообщений: 10,057
Вы сказали Спасибо: 4,244
Поблагодарили 9,621 раз(а) в 5,567 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от olddem Посмотреть сообщение
...він питає, а якою датою робити запис? Датою, коли був Наказ, коли він приступив до виконання обовязків і потім рік працював безоплатно чи тою датою, коли загальними зборами була введена штатна одиниця- керівник (голова правління)?
Датою, зазначеною в наказі і у повідомленні про прийняття на роботу.
До видання наказу про прийом штатна одиниця голови правління фактично була вакантною.
Andry вне форума   Ответить с цитированием
Ответ

Метки
Штатное расписание


Опции темы

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 15:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA