СООБЩЕСТВО КАДРОВИКОВ И СПЕЦИАЛИСТОВ ПО УПРАВЛЕНИЮ ПЕРСОНАЛОМ

На портал Новости Библиотека статей Нормативная база Глоссарий ПРАВИЛА  ФОРУМА

События Производственный календарь Образцы документов Книжная полка

Вернуться   Форум сообщества специалистов по управлению персоналом HR-Лига > Трудовое законодательство и кадровое делопроизводство > Отпуска

Отпуска Предоставление и учет всех видов отпусков. График отпусков. Расчет стажа для отпуска. Продолжительность отпуска. Деление отпуска на части. Перенесение отпуска. Отзыв из отпуска. Компенсация за неиспользованный отпуск

Ответ
 
Опции темы
Старый 08.07.2010, 19:06   #41
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Не розумію, яка тоді відпустка переривається, якщо вона, як підприємець, не має права на відпустку? Здається, вони там і самі вже заплутались.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 09.07.2010, 00:29   #42
zinus
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 08.07.2008
Сообщений: 83
Вы сказали Спасибо: 16
Поблагодарили 12 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию

ну тоді будемо сідати на танк і перти крізь кущі (якщо будуть), вважаючи факт припинення виплати допомоги по догляду за дитиною за свідчення припинення самого догляду (сподіваюся, що в довідці з Управління праці про припинення виплат буде вказано причину).

адже, відповідно до п.23 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ № 1751 від 27.12.2001 р. виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (крім інших, зазначених в Порядку обставин) припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку:

- звернулася до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні - з дня призначення їй допомоги по безробіттю чи матеріальної допомоги по безробіттю;
- виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків);
- розпочала або поновила підприємницьку діяльність - з першого числа місяця, в якому розпочато таку діяльність.

то ж, перший і третій випадки - наші (третій ближче), й по першому - довідка з ЦЗ, по третьому - документи про початок підприємницької діяльності.

(плюс мені не забути намалювати запит до мінпраці, також не забути звітувати на цьому форумі)

((не зважаючи на все, читатиму все що тут напишуть іще))

(((а що, немає тут нікого з кадровиків, хто б приймав заяву від батька про надання відпустки для догляду за дитиною, коли мати дитини - безробітня або "саморобітня?")))
zinus вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» zinus за это полезное сообщение:
anatol_ua (09.07.2010), Mardge (09.07.2010)
Старый 09.07.2010, 10:12   #43
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от zinus Посмотреть сообщение
(((а що, немає тут нікого з кадровиків, хто б приймав заяву від батька про надання відпустки для догляду за дитиною, коли мати дитини - безробітня або "саморобітня?")))
У мене не було, але у знайомого кадровика була така ситуація. Відмовили, опираючись на ті ж самі аргументи...dont know Думаю, просто не захотіли зв'язуватись і потім щось комусь доводити.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.10.2010, 09:44   #44
zinus
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 08.07.2008
Сообщений: 83
Вы сказали Спасибо: 16
Поблагодарили 12 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию

Ну от і... моя дружина повернулася до ЦЗ, останній повідомив УПСЗН про постановку в себе на облік, що означає припинення догляду за дитиною. УПСЗН припинило виплату допомоги, тому що мати припинила догляд за дитиною й стала на облік в ЦЗ. Довідки з обох установ (плюс свідоцтво про народження) я додав до заяви в себе на роботі про надання мені відпустки для догляду за дитиною до 3-х років. Заяву два дні смоктали і відмовили, офіційно (письмово) надавши відповідь, де зазначена необхідність надання з мого боку довідки про те, що мати дитини стала до роботи (або навчання).

Маємо: я на роботі, мати дитини повинна постійно відвідувати ЦЗ (а ще й бувають громадські роботи як ви знаєте), а дитина без догляду і допомоги по догляду не отримуємо.

Я поки що не знаю що робити Може є якесть роз'яснення від Мінпраці? Якийсь зручний "пєрл"?
zinus вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.10.2010, 10:17   #45
Мотя
Эксперт HR-Лиги. Модератор
 
Аватар для Мотя
 
Регистрация: 05.03.2009
Адрес: Украина
Сообщений: 20,576
Вы сказали Спасибо: 14,972
Поблагодарили 20,475 раз(а) в 10,190 сообщениях
Счастье

Цитата:
Сообщение от zinus Посмотреть сообщение
Я поки що не знаю що робити Може є якесть роз'яснення від Мінпраці?

Честно говоря, я не сильно понимаю, что Вы хотите?
Хотите идти в отпуск по уходу за ребенком? Так Вам првильно ответили, все по закону....
Хотите, чтоб Ваша жена не ходила 1 - 2 раза в ЦЗ? Так она, вроде, не инвалид и передвигаться может...
Я не пойму, в чем вопрос, собственно...
Миллионы молодых родителей воспитывают детей САМИ, без бабушек и дедушек, и тем не менее, и в магазин ходят, и в ЦЗ ходят, да еще умудряются и подрабатывать...
О чем речь вообще? О трудностях с маленьким ребенком?
__________________
Сколько людей - столько и мнений.
Мотя вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо Мотя за это полезное сообщение:
anatol_ua (12.10.2010)
Старый 12.10.2010, 10:43   #46
zinus
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 08.07.2008
Сообщений: 83
Вы сказали Спасибо: 16
Поблагодарили 12 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию

Хотим сами, без бабушек и дедушек (а разве не заметно?)
Хотим на меня навесить воспитание ребенка
ЦЗ - не диснейленд, ЦЗ и работу предложить может, которая тоже не диснейленд. Да и жена может сама найти работу, на которую может понадобиться выйти ЗАВТРА ЖЕ.
А я по-прежнему не в состоянии принять ребенка на себя - меня не отпустили.

Я вот не пойму, чего вам не понятно?
Про то, что если напрячься, можно и пахать без кобылы, я тоже знаю, и знаю что есть люди которые так делают. Но ведь есть же ж право на отпуск по уходу за ребенком же ж! Ну есть же ж? Воображаемая кобыла таксказать. Что ж не попытаться ее удержать, не дать сбежать?

А тут... Она ж прервала свой отпуск по уходу, в который уходила из ЦЗ, т.е. все как написано. Ведь справка из ВУЗ, например, не будет звучать как "о возобновлении трудовой деятельности", но будет про учебу. Т.е. в законе явно видно, что справка не обязательно должна быть буквально про "стала до роботи", но обязательно про "припинила догляд", потому что двум низя. Да нам и не надо.

Нда... Вопросами "тебе чего-то не хватает?" сыт по горло. Извините, но ваше сообщение, Мотя, мне не пригодилось. И я вас не понял, к чему о миллионах, возможно, обманутых людей говорите?

А вот если кто образумит и, возможно, укажет на неверный путь, который мы выбрали, я буду благодарен тому человеку. Наример напрашивается версия: УПСЗН прекращает выплату помощи по уходу не потому, что уход прекращен, а всего-лишь потому, что две помощи не положено (по уходу и по безработице).
zinus вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.10.2010, 10:54   #47
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

К сожалению, вариантов нет. Для того, чтобы предоставить отпуск отцу ребенка, мать должна или учиться или работать. Официальный "поиск работы" в ЦЗ или предпринимательская деятельность не в счет.
Это заложено в ст.20 ЗУ "Об отпусках", и ничего не поделаешь...

Хотя я считаю, что это противоречит ст.18:
Цитата:
Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину та одним із прийомних батьків.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Эти 2 пользователя(ей) сказали «Спасибо» Mardge за это полезное сообщение:
anatol_ua (12.10.2010), zinus (12.10.2010)
Старый 12.10.2010, 11:21   #48
anatol_ua
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для anatol_ua
 
Регистрация: 19.12.2005
Адрес: Киев
Сообщений: 9,196
Вы сказали Спасибо: 7,109
Поблагодарили 6,437 раз(а) в 3,230 сообщениях
Восклицание

ЗУ "Про відпустки":
Стаття 18. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.
Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається за заявою жінки або осіб, зазначених у частині третій статті 18 цього Закону, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.
Особам, зазначеним у частині третій статті 18 цього Закону (крім осіб, які усиновили чи взяли дитину під опіку у встановленому законодавством порядку), відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається на підставі довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу до закінчення терміну цієї відпустки і виплату допомоги по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Тільки припинення виплати допомоги не дає права чоловікові (бабі, дідові...) на таку відпустку.
Потрібна ще довідка про РОБОТУ (навчання, службу) матері.
Отже, на мій погляд, ви трошки ... поспішили.

Що ж робити ?

Оскільки "становлення на облік у ЦЗ" не є роботою -
відновити відпустку дружини по догляду за дитиною.
(і допомогу теж !!!) - а таке право вона має !!!
(див. вище ст. 18).
Погодьтесь, що перші місяці дитині буде краще з матір'ю, ніж з батьком.
Шукати дружині роботу і коли вона на неї вийде, причому на повний робочий день !!! -
оформлювати вже відпустку Вам
(право на таку відпустку Ви маєте - див. вище).


__________________
Анатолий
Всё - к лучшему!
anatol_ua вне форума   Ответить с цитированием
Этот пользователь сказал Спасибо anatol_ua за это полезное сообщение:
zinus (12.10.2010)
Старый 12.10.2010, 11:50   #49
zinus
Активный участник HR-Лиги
 
Регистрация: 08.07.2008
Сообщений: 83
Вы сказали Спасибо: 16
Поблагодарили 12 раз(а) в 9 сообщениях
По умолчанию

Малому вже 11 місяців. Від мами ми далеко не підемо І мама від нас.
Мабуть справді є сенс поки що відновити як було, така собі "консервація" до з'ясування (та отримання роз'яснення від Мінпраці, обіцяли наступного тижня, щоправда чимдалі менше надії на щось новеньке).
Проте, хотілося дати мамі дитини змогу трохи розвіятися, відвідати деякі організації, можливо продовжити навчання. Здорова мати - здорова дитина

Але, все ж таки є неточності:
Цитата:
довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу
Плюс є інші ситуації, наприклад, бабуся у відпусці по догляду (з роботи пішла у відпустку), тепер хочемо батька з роботи вигнати у відпустку по догляду, а роботодавець у батька вимагає довідку з місця роботи матері, і той її приносить! що маємо? бабуся теж доглядатиме офіційно? дві няні, одна допомога, зберігаються два робочих місця
zinus вне форума   Ответить с цитированием
Старый 12.10.2010, 11:57   #50
Mardge
Эксперт HR-Лиги
 
Аватар для Mardge
 
Регистрация: 29.03.2009
Адрес: Киев
Сообщений: 4,177
Вы сказали Спасибо: 5,182
Поблагодарили 6,551 раз(а) в 2,815 сообщениях
По умолчанию

Так, закон недосконалий, я теж вище про це писала. Але... у Вашому випадку відмова у наданні відпустки грунтується саме на цьому: довідки з місця роботи (навчання, служби) матері дитини про те, що вона вийшла на роботу.
Немає навчання, служби, чи роботи - немає відпустки. На зайнятість матері як підприємця закон не зважає.
Mardge вне форума   Ответить с цитированием
Ответ



Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Часовой пояс GMT +3, время: 09:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot
2024 © МЕДИА-ПРО 2024 © HR LIGA